Jihlava, Humpolec, Velká Bíteš. Víme, kde se bude příští rok na silnicích kopat

11

Kraj Vysočina, jako správce silnic II. a III. tříd, oznámil místa, kde příští rok hodlá stavět. Z vlastních peněz a prostředků Evropské unie chtějí proinvestovat bezmála 600 milionů korun. Práce a tím i vleklá dopravní omezení musí řidiči očekávat mimo jiné v Humpolci, Brtnici u Jihlavy a kupříkladu také Velké Bíteši.

Oprava silnice (ilustrační foto) - Foto: Iva Kokešová

Oprava silnice (ilustrační foto)Foto: Iva Kokešová

Kraj Vysočina každoročně dává stovky milionů korun do silniční sítě. V letošním roce stojí za zmínku dvě velké akce – první úsek silnice II/388 z Bobrové do Zvole na Žďársku a potom spojení Kejžlice a Čejova, což je součást velké opravy komunikace ze Světlé nad Sázavou na Humpolec a dálnici D1.  

Jihlava a Brněnský most 

V Jihlavě se mluví o velké rekonstrukci Brněnského mostu poblíž obchodní centra. Příští rok to ale možná nebude, uvažuje krajský radní pro dopravu Jan Hyliš: „O modernizaci mostu v současné době probíhají důležitá logistická jednání ve věci termínu realizace. V úvahu přichází posunutí do roku 2018,“ řekl Hyliš. Kraj by pak mohl opravit silnici II/602 z Jihlavy do Dvorců, která je na hranici životnosti.  

Brtnice – výjezd na Třebíč 

Řidiči jedoucí z Jihlavy na Třebíč, znají složitou situaci v Brtnici. Tam se plánuje oprava výjezdu z městyse. „V rámci rekonstrukce dojde k výměně celé konstrukce vozovky, úpravě jejího směrového a výškového řešení včetně opěrných zdí.“ 

Humpolec – napojení Čejovské ulice 

V Humpolci má vyrůst kruhový objezd na silnici II/347, která vede od křižovatky s Pražskou ulicí směrem na Světlou nad Sázavou. Součástí akce bude úprava Čejovské ulice, která směřuje od křižovatky u sídliště Na Rybníčku dál na Čejov.  

Další naplánované akce  

II/150 Okrouhlice – most přes železnici (2016 – 2017)
II/379 Velká Bíteš – křižovatka se silnicí III/3792 (2016 – 2018)
II/351 Třebíč – křížovka se silnicí II/399, 1. část
II/129 Březina – most 
II/150 Pavlíkov – Leštinka ( 2017 – 2018)
II/406 Telč – na hranice kraje 
II/392 Kralice nad Oslavou – křižovatka se silnicí I/23 
(Zdroj: kr-vysocina.cz)  

Autor:  Milan Kopecký; převzato z www.rozhlas.cz 

Petr

11 thoughts on “Jihlava, Humpolec, Velká Bíteš. Víme, kde se bude příští rok na silnicích kopat

  1. Už bylo na čase. A ještě horší je to u Vodaku. Kolem půl třetí, nebo když pustí dálnici, je tam kolona až k hrázi Cihelny.

   1. Krajský rozpočet na rok 2017 má zařazeny finance na zpracování projektové dokumentace kruhové křižovatky u Vodaku (studii zadalo a zaplatilo město) a je předběžný příslib realizace v roce 2018. Město bude participovat, tak jako vždy na financování chodníků a veřejného osvětlení, potažmo návazností na městskou komunikaci tj. ul. Zahradní. Tak zní dohoda s Krajem Vysočina na společném postupu.

     1. Asi taky bude, ale musí jí zařadit Kraj Vysočina do plánu svých investic. 🙂

   1. Ano, už je zařazeno v rozpočtu města na rok 2018. Dokonce jako prioritní investice do tzv. rozpočtového provizoria. Souvisí s tím samozřejmě i rekonstrukce vodovodního řadu, kanalizace a veřejného osvětlení.

     1. Doufám,že tam znovu položí kostky až k železničnímu přejezdu,jak to dříve v našem městě bývalo. Byla to chlouba Humpolce.Ovšem nynější radnice se snaží bohužel natáhnout asfalt všude kde to jen jde.To jejich buranské myšlení je opravdu otřesné !

     2. Otřesný a buranský je ten nesnesitelný hluk, který díky kostkám automobily vytvářejí. Kostky ano, ale tam kde nejezdí auta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

koncert Piňakoláda

Čt Pro 15 , 2016
Kraj Vysočina, jako správce silnic II. a III. tříd, oznámil místa, kde příští rok hodlá stavět. Z vlastních peněz a prostředků Evropské unie chtějí proinvestovat bezmála 600 milionů korun. Práce a tím i vleklá dopravní omezení musí řidiči očekávat mimo jiné v Humpolci, Brtnici u Jihlavy a kupříkladu také Velké […]

Témata