1. ROK ZÓNY PRO UMĚNÍ 8SMIČKA

38

18. dubna oslavila zóna pro umění 8smička první rok svého fungování a zařadila se mezi již zavedené kulturní a umělecké instituce. Dokázala, že i „zkušeným matadorům“ české kultury nezůstává nic dlužna.

Za rok jste měli možnost navštívit už tři velké výstavy.

Pocta suknu: Textil v kontextu umění;

Dvě hlavy, čtyři ruce: Tvorba autorských dvojic

Kuna nese nanuk: Umění čtení umění.

8smičku za první rok celkem navštívilo 11 221 příchozích, což v podstatě odpovídá počtu obyvatel Humpolce. Cestu do 8smičky váží často lidé z celé republiky. Během ročního působení 8smička v rámci doprovodného programu uspořádala už 50 rodinných dílen, 14 filmových projekcí, 3 semestry kurzu kresby a malby pro dospělé, 8 programů o veřejném prostoru v Humpolci, tzv. Sirén, které „houkají“ vždy první středu v měsíci a nespočet dalších kurzů, přednášek, workshopů a komentovaných prohlídek. Celkem tedy přes 180 akcí. Téměř všechny humpolecké školy zavítaly na vzdělávací programy, které doplňují každou výstavu a jsou zdarma. Vstupné na výstavy činí 8 Kč.

V pořadí již čtvrtá výstava Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny startuje vernisáží 7.6. v 18:00 a všichni jste srdečně zváni, její téma je silně spjaté se zdejším krajem, těšte se na Jana Zrzavého, Bohuslava Reynka či Jaroslava Panušku. S výstavou budou spojené i tři umělecké projekty, které budou pracovat s místními lokalitami a inspirací jsou jim dva zemřelí vysočinští géniové Gustav Mahler a již výše zmíněný Bohuslav Reynek a také vrch Melechov. Výstavu již tradičně doprovodí i vydání knihy, připomeňme si úspěch publikace k první výstavě, která vyhrála Nejkrásnější českou knihu roku 2018.

Přemýšlíte, že byste chtěli být součástí 8smičky a podílet se na jejím chodu? Máme pro vás tři možnosti. Jako návštěvník, to za prvé.

8smička také přijme do svého týmu nové kustody a kustodky, jde o flexibilní práci vhodnou jak pro studenty, tak i seniory. Kromě příjemného prostředí a zázemí kulturní instituce nabízí 8smička spoustu dalších výhod.

Čtěte dále:   Humpolecký masopust

Současně s tím se hledají modely či modelky pro pravidelný středeční kurz kresby a malby pro dospělé. Jde o kreativní prostor se skvělou atmosférou, vítáme všechny, kteří vydrží chvíli sedět nehnutě, věk ani pohlaví nehrají roli.

Pro více informací pište na info@8smicka.com nebo volejte na 565 650 906. Umění se odstěhovalo do Humpolce!

Natálie Brzoňová, zóna pro umění 8smička

38 thoughts on “1. ROK ZÓNY PRO UMĚNÍ 8SMIČKA

  1. Vyschnout peníze můžou komukoliv, ale jak znám Zdeňka, ten když se do něčeho pustí, tak to není chvilková záležitost. Pokud bude i nadále vydělávat, tak se nemusíme bát, že by 8smičku zavíral, spíš naopak.

   1. Jak znam Zdenka…? Tak to je asi jinej Zdenek. Ten co ho znam ja, tak ten prave nevydrzel u niceho. Zacal a za chvili uz mel jiny zajem. Uznavam ale ze umeni ho drzi uz dlouho dlouho.

   2. Jak znam Zdenka…? Tak to je asi jinej Zdenek. Ten co ho znam ja, tak ten prave nevydrzel u niceho. Zacal a za chvili uz mel jiny zajem. Uznavam ale ze umeni ho drzi uz dlouho dlouho.

     1. I kdyby 8smička zítra zavřela, byl by to už i tak chválihodný počin. Nemusím čekat 2 ani 3 roky, gratuluji všem lidem, kteří se kolem 8smičky točí a přeju Rýznerovi ať mu ještě dlouho nevyschnou zdroje, které do toho dává. Běte se tam podívat to místo má skvělou atmosféru a energii. Je to supeeerrr!!!

     2. Vážený, nejsem Michal, ale vy zkuste objektivně přiznat, že tady Rýzner ze svých peněz financuje projekt, který Humpolci dělá skvělou reklamu a je jedno, jak dlouho do toho projektu bude sypat peníze, to není podstatné, efekt to má pozitivní, to musíte přeci vnímat nic víc nic mín. Buďte fair, nemusíte tam chodit, nemusí to být šálek vaší kávy, ale je super, že to tady je, važme si toho a nezkoušejme jen vše kritizovat to dokáže každý od klávesnice. Ruku na srdce, co jste udělal vy pro Humpolec a jeho občany. 8smička je skvělá věc, věřím, že na to přijdete, jelikož je i pro vás, vaše rodiče, či vaše děti nebo známé.

     3. Kdyz dovolite, vyslovil jsem svuj nazor. Vas Vam neberu a ani nehodlam se s Vami o cokoli prit. Kdyz je 8micka tak skvela, urcite je nutne abyste za ni takto orodoval?

     4. Nikdo neoroduje, i já mám právo na názor, nemyslíte?!

     5. Jojo plivat je na humpolaku standard, když náhodou něco nebo někoho pochválíte jste divnej. Úsměvně smutná nelogika lidí, kteří vůbec nepochopili co to je diskuze. Je zbytečný se zde pokoušet některým lidem něco vysvětlovat. Chápu váš názor a doporučuji s dotyčným negativistou již nepolemizovat. Jemu nejde o argumenty, chce je plivat!!! Vitejte v Humpolci.

     6. tak urcite, nepochopili, plivat, zbytecny, nejde o argumenty…. zcela vecne nazory pro diskuzi a jeji podporu. Vzdyt Vy se popirate hned za prvni vetou.

 1. Je skvělý, že tady 8smičku máme, výborná reklama pro Humpolec, bezva nabídka pro místní. Ostatní města nejen naší velikosti nám můžou tento projekt jenom závidět. Přeji 8smičce ať vydrží co nejdéle. 8smičko děkuji za to, že jsi!!!!!

  1. a teď všichni na židle a standing ovation a děkujem ti osmičko, děkujem ti osmičko, děkujem ti osmičko , ó ty naše osmičko ………..

  2. Ale jo. Zamestanci Hranipexu, kteri 8micku plati a samozrejme zamestnanci 8micky musi byt loajalni. Ale muj nazor je ten, ze zbytku mesta je uplne jedno jestli tady 8micka je nebo neni. Stejne tak rakosnickovo hriste a nebo lezecke centrum. Kdyz budou levny kramy s potravinama, klid a v lete treba plavecak tak budou spokojeny. Neverte ze nekdo zije kulturou a bude brecet kdyz 8micka nebude. A ktomu, kdyz to Ryznera prestane bavit tak se se mnou vsadte, ze budou reci typu – tak konecne zkrachoval, ja to rikal… Dejte volbu – koblih zdarma nebo vystava obrazu – kde bude vetsi fronta?

   1. Nemyslim si, že to platí zaměstnanci Hranipexu. Platí to Ryzner a super, že si peníze, který vydělává nenechává jen pro sebe. Věřne, že bude inspirací pro další. Tomu se říká společenská odpovědnost a chuť věci měnit. A humpoláci mají možnost si ten projekt užívat, stejně jak kdokoliv kdo jede kolem. Je super pokud 8smička přitáhla více jak 11000 lidí, kteří zavítali do Humpolci, ostatní podnikatelé a živnostníci mají možnost těmto návštěvníkům něco zajímavého nabídnout a tím pádem z toho i profitovat. Buďme rádi za každou aktivitu, která přitáhne do Humpolce lidi. I když se to nezdá, ale i takovéto aktivity zlepšují náš život.

    1. To vis ze to plati zamestnanci Hranipexu. Z ceho ma asi Ryzner penize. Ale to je mi jedno, je to jeho vec a kdyz to chce delat at to dela. Kazdy ma nejakeho konicka akorat ze tenhle je trosku financne narocnejsi…

     1. Ukažde mi jedinýho zaměstnance Hranipexu, který něco platí 8smičce, tedy kromě vstupného za 8 kc nebo útratu v kavárně, ale to jste asi neměl na mysli.

     2. Může mi někdo říct, jestli tady u nás v Humpolci máme jiné atraktivní místo, které přiláká 11000 návštěvníků? Rozhodně za tohle Rýznerovi palec nahoru a též gratulaci lidem, kteří se kolem 8smičky pohybují.

     3. A to je přeci super, když se kulturní instituce jakou 8smička je může směle poměřovat co se návštěvnosti týče s Orlíkem. Znova opakuji vivad 8smička, a přejme si ať ostatní podnikatelé v Humpolci si z Rýznerových kroků berou příklad, jako občané na tom nemůžeme z dlouhodobého pohledu prodělat. Ano, někdo má rád holky, jiný vdolky. Čím víc odvážných vizionář, tím širší výběr z jejich počinů pro nás pro všechny.

     4. Na rozdíl od Standy, který ze všeho jen rejžuje a i fest si nechá zaplatit od sponzorů včetně ubytování a mzdy svých lidí, kteří mu to zajišťují, tak Zdeněk je opravdu donátor a věnuje do kultury velké peníze soukromě ! A za to mu patří velké uznání.

     5. Zdeněk je borec. Za tohle donátorství by si zasloužil čestné občanství. Tolik peněz do kultury by pivovar v životě nedal. 8smičku nám začíná závidět široká kulturní a odborná veřejnost. A to je něco úžasného. Významné osobnosti kulturního života našeho státu už vědí kde je Humpolec a 8smička.

     6. To je pěkná blbost, čestné občanství se uděluje někomu, kdo v tom městě nežije. Rýzner žije v Humpolci celý život.

     7. Jsem ráda, že máme 8smičku v Humpolci a pokud tam budou i výstavy klasiků, jako Filla, Kupka, Čapek, Zrzavý, Špála atd., bude to supeeeer, nic proti současníkům, líbí se mi, ale moderna je moderna. Jinak též gratuluji všem lidem kolem 8smičky. JM

     8. Máte recht, osmičkáři. Když se nepochválíte sami, nikdo to za vás neudělá. Sebechvále sice někdy smrdí, ale většinou to jsou jenom kecy.

     9. každý nemá potřebu jen kydat špínu. A objektivně viděno 8smička je pro Humpolec super reklama, ať se vám to líbí nebo ne!!!

     10. Zajímalo by mě, jestli je nějaká aktivita, kterou udělá soukromá osoba za vlastní peníze pro ostatní lidi a nedostane tady na humpolaku přes pazoury. Divím se lidem jako Ryzner, že mají chuť v takovým buranově jako Humpa investovat peníze do kultury. Přesne hlavně když bude kobliha zdarma. Čest práci stbačci

     11. Tato galerie je jistě počin dobrý,ale trochu masovější kultury by nevadilo..

     12. Počkejte pár měsíců, připravuje se další projekt: Divadlo Za komínem. To bude určitě masovějšího charakteru, jen nezapomeňte pak za tou masovou kulturou taky chodit.

     13. A to bude kde ? A připravuje to kdo ? Zatím jsem o tom nic neslyšel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Uzavírka na Okružní ul.

Út Kvě 21 , 2019
Od pondělí se Humpolec „ucpává“ ve směru od Havlíčkova Brodu i od Pelhřimova. Nejde však o omezení související s planovaným uzavřením křižovatky u Vodaku. Tato akce je plánovaná na týden od 20.5. do 27.5. 2019 Čtěte dále:   „Hommage à Santini“ 2023

You May Like

Témata