Fotbalisté Humpolce vybojovali první jarní bod, ale spíše doma dva ztratili

Po dvou jarních prohrách, navíc bez vstřelené branky, už potřebovali fotbalisté Humpolce zabrat. V sobotním utkání 16. kola moravskoslezské divize D se jim to povedlo tak napůl. S Břeclaví se rozešli smírně po výsledku 1:1.

Začátek utkání byl poměrně divoký. Uplynulo z něj sotva něco málo přes tři minuty, když Popovych vysunul do lajny Saviho, jehož přesný centr našel před odkrytou branku Peška – 1:0.

Divizní fotbalisté Humpolce (v pruhovaném) doma v sobotu remizovali s Břeclaví (v tmavém) 1:1. Dál tak zůstávají v tabulce poslední.

Jenže radost vydržela fotbalistům Humpolce jen tři minuty. Obrana domácích nezachytila křížný balon na Hlocha, který z poměrně těžkého úhlu překonal Prchala – 1:1. „Rychlé vyrovnání nás trošku sesadilo z koně,“ mrzelo asistenta trenéra Humpolce Pavla Štěpána.

I přesto si celek z Pelhřimovska mohl vzít své vedení ještě do poločasové přestávky zpět. Luňáček obešel po pěkné individuální akci i gólmana Břeclavi, z obtížné pozice už ale nedokázal zakončit do odkryté branky.

Jestliže v úvodním dějství měl poslední celek tabulky jen mírně navrch, po změně stran byla jeho převaha jasná. Jenže ta koncovka…

Sám na gólmana postupoval Luňáček, chvíli po něm také Popovych, oba ale jen nastřelili strážce svatyně hostů. Nezahřmělo ani z řady nebezpečných střel.

A tak ještě mohli domácí nakonec prohrát. Pecha zbytečně fauloval ve vlastním velkém čtverci a Břeclav čtvrthodinu před koncem zahrávala penaltu. Opina ji však kopl vedle.

Po nerozhodném výsledku 1:1 si tak fotbalisté Humpolce do tabulky připsali první jarní bod. „Naše výkony nejsou vůbec špatné, bohužel ale neproměňujeme vyložené příležitosti,“ postýskl si Štěpán.

Jednoznačná senzace kola se odehrála v sobotu v Brně. Suverénní lídr divizní tabulky, celek Startu Brno totiž nečekaně podlehl Ždírci nad Doubravou 0:1! Ohlasy na překvapivý výsledek si můžete přečíst v úterním vydání Deníku.

MS DIVIZE D
HUMPOLEC – BŘECLAV 1:1
Góly: 4. Pešek – 7. Hloch. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 4:3. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Humpolec: Prchal – Pecha, Luňáček, Savi, Havel, Popovych, Maršík, Pešek (87. Vavřička), Benáček, Š. Zástěra (76. Šmíd), A. Zástěra (60. Šerý). Břeclav: Sova – Tesař, Kovařík, Hloch, Opina, Hynek (90. Š. Kristoň), Mikáč (87. Souchop), M. Kristoň (67. Kříž), Skočovský, Fiala, Vocílka (67. Borýsek).

Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec - FSC Stará Říše 2:0