Sedí na zastávkách, ve Stromovce, postávají u obchodních domů nebo jinde ve městě a žebrají. Bezdomovci nebo lidé, které lze za bezdomovce považovat, vadí některým obyvatelům Humpolce na Pelhřimovsku.
Může za to stoupající rtuť na teploměru, že se v Humpolci venku na lavičkách, kolem samoobsluh, na zastávce autobusů i v parku Stromovka či u rybníka Cihelna mnohem častěji objevují lidé bez domova či různí podivíni. „V zimě jsou někde schovaní, ale jak se oteplí, vylezou. Žebrají u Penny marketu i u Kauflandu. Jeden tam po mě chtěl peníze, samozřejmě jsem mu nedal nic,“ stěžuje si například důchodce Zdeněk Urbánek.
Bezdomovci jsou vidět, slyšet a cítit. To si myslí sekretářka Alena Vodrážková. „Proto si jich lidé hned všimnou i když jich je u nás minimum. Ve srovnání třeba s Prahou nebo Mostem. Neslyšela jsem, že by v Humpolci někomu ublížili. Když někomu vadí, tak ať si jich nevšímá nebo jim nedává peníze,“ prohlásila.
Jana Krejčí je s dětmi na mateřské dovolené a často jezdí s kočárkem přes park Stromovka. Tvrdí, že se některých bezdomovců bojí, a když je vidí sedět na lavičce, raději si kus cesty zajde.
Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/leto-v-humpolci-laka-z-ukrytu-bezdomovce-vadi-nam-stezuji-si-mistni-20250620.html