Aktualitky

Kulturní, sportovní a jiné aktualitky z Humpolce a okolí.

K úklidu musí nejdříve nastoupit čety s košťaty

V Humpolci už začali s jarním úklidem. „Nejdříve musíme smést veškerý zbylý inertní posyp a potom komunikace zkropíme vodou. Už jsme vyčistili sídliště a parky od papírů a poházených odpadků,“informuje ředitel technických služeb Pavel Trnka. Kolik bude jarní úklid stát nelze zatím vyčíslit. Je třeba nejdříve zjistit všechny škody, které po sobě zima zanechala. Město vydává na úklid celoročně 1 800 000 korun, z toho půldruhého milionu jde na zimní údržbu.


Knihovnou zavoní svátky jara


Výtvarná dílna, která se uskuteční v pátek od 17 hodin v literárním klubu městské knihovny, bude tentokrát zaměřena na nadcházející svátky jara. Zájemci načerpají inspiraci pro velikonoční výzdobu bytu a seznámí se se zdobením kraslic. Dále se z úst Veroniky Kostincové účastníci dozvědí informace o velikonočních tradicích.


Morana definitivně ztratí vládu


První jarní den máme za sebou. Zbývá jen zbavit zimu vlády. V pondělí 29. března tak učiní žáci základní školy Hálkova a studenti střední zemědělské školy. Rozloučí se se zimou na Vysočině. Podle starého zvyku přivítají jaro. Loučení se uskuteční v 10 hodin ve Školní ulici a celé procesí skončí u rybníka Cihelna.


Z medailí těší nejvíce třetí místo mezi družstvy


Pod vlajkou Humpolce vyrazili pelhřimovští, humpolečtí a královehradečtí taekwondisté na turnaj do bývalé východní části Německa. Výkonností patřilo klání mezi průměrné, takže bylo dobrou prověrkou schopností především nováčků. „V nominaci na turnaj jsem postupoval trochu jinak než dříve. Závodníci si start museli zasloužit, pro nováčky byl nominačním turnajem Kobra Cup. Do Německa odjeli jen úspěšní, tým jsme doplnili zkušené závodníky, vesměs reprezentanty,“konstatoval kouč Petr Lacek. Že vybral adepty dobře, se ukázalo v průběhu klání, neboť doslova medailové žně přihráli týmu z Vysočiny skvělé třetí místo. „Byl to dobrý týmový výkon, což mě těší nejvíce,“zdůrazňuje přednost klubu před zájmy jednotlivce Petr Lacek, ale i tak si neodpustil pochvalné hodnocení několika bojovníků: „Maximálně mě překvapil Jan Pavlů, který při trénincích působí trochu nevýrazně. Tady ale dal do bojů srdce a ke zlatu se dostal přes tři soupeře. Maximálně jsem spokojen i s Brunem de Oliveirou, byť k finále nenastoupil. Dva boje předtím se mu velmi povedly, pak trochu zaplatil daň z nezkušenosti. Své si vybrala únava z dlouhé cesty, zřejmě se i málo najedl, trošku zapůsobila i tréma, takže výsledkem všeho bylo, že se mu před rozhodujícím bojem udělalo špatně.“Přes tři závodnice přešel i objev Kobra Cupu Jana Vichrová, která tak v krátké době získala už druhou zlatou medaili. Za zaznamenání jistě stojí i premiéra Jany Kucírkové v kategorii žen, mající lesk bronzového kovu. Výsledky – mladší žáci do 30 kg: 2. Bruno de Oliveira, mladší žáci do 33 kg: 1. Jan Pavlů, starší žáci do 50 kg: 3. Pavel Jirák, juniorky do 68 kg: 1. Jana Vichrová, junioři do 51 kg: 1. Martin Brávek, junioři do 73 kg: 2. Jiří Machyán, ženy do 60 kg: 3. Jana Kucírková.


Lepeška načal svoje rodáky


Svorně třídní soupeře si pro poslední přípravu vybralo trio fotbalových klubů z okresu, které vstoupí o následujícím víkendu do odvet v krajském přeboru. Nevyhrál jen Humpolec.

Pelhřimov – Čejov 3:0

V kvalitním a důrazně vedeném střetnutí se favorit výrazněji prosadil až v závěru zápasu. „Příprava splnila svůj účel. Potřebovali jsme si vyzkoušet Kalvárii, i když uděláme vše proto, aby se první mistrovský zápas hrál na trávě. Čejov má kvalitní tým, byl nám dobrým soupeřem. Jediným mínusem je to, že jsem pro četná zranění nemohl dát příležitost více hráčům,“postěžoval si domácí trenér Milan Palkovič. Fakta – góly: Lepeška, Vlček, Smrčka. Poločas: 1: 0. Pelhřimov: Vaverka – Smrčka, Švec, T. Vejsada, Jeřábek, Tržil, Vaněk, Krčil, Moravec, Lepeška, T. Vlček. Střídali Pektor a Kocourek. Čejov: Koubek – Němec, T. Moravec, J. Moravec, Švec, M. Vodrážka, Talich, Krtek, I. Moravec, S. Kubát, Prchal. Střídali V. Vodrážka a S. Svoboda.

Humpolec – J. Hradec 2:2

„Nejsem moc spokojený. Vedli jsme už 2: 0 a je chybou nechat soupeře v takto rozehraném utkání vyrovnat,“nechal se slyšet trenér Humpolce Miroslav Kouba. Fakta – góly za Humpolec: Holoubek, Čihák. Poločas: 0: 0. Humpolec: Moravec – Jančička, Soural, Filipský, Svoboda, Čihák, Hájek, Vymyslický, Pícha, Holoubek, Pajer. Střídali Kopic, Wallisch, Filipský, Brdečka.


Speřice – Humpolec dor. 2:2

Rozporuplné pocity měl po generálce speřický kouč Jaromír Pokorný: „Byl to vcelku pohledný zápas, ale stále platí, že se nám nedaří tak, jak bych si představoval.“Fakta – góly: Štěpán, Bláha – Časar. Poločas: 1: 1. Speřice: Duben – Sávi, Němec, M. Čeleda, Zach, Pikl, Žatečka, Holenda, Havel, Bláha, Štěpán. Střídali Jícha, R. Čeleda, Tošer a Pohan. Humpolec starší dorost: Novák – Kameš, Pícha, Alenka, Brdečka, Paťha, R. Štěpán, Jůzl, Machyán, Časar, Kašpar. Střídali Beránek, Chlád, J. Vyhnálek.


Kardinálním cílem zůstává záchrana


Do druhé poloviny sezony, v níž se vrátili do krajského přeboru, vstoupí za týden místní fotbaloví dorostenci. Zimní přípravu zahájili už v listopadu, ale téměř tři desítky hráčů začaly hlavní tréninkový objem vstřebávat od ledna. „Kombinovali jsme posilovnu, hřiště tělocvičnu, hráči si vyzkoušeli i aerobik,“vrací se k pilířům zimního období kouč Libor Vaněček. Aerobik v přípravě fotbalistů tak obvyklý není, ale podle jeho slov hráčům postupně přirostl k srdci. „Jde o nácvik pohybové koordinace, kterému bychom se stejně nevyhnuli. Aerobik byl zpestřením, zábavnou formou. Když jsem si později dělal mezi hráči průzkum, byl na něj příznivý ohlas.“Pilířem přípravy bylo čtyřdenní soustředění na Trnávce. „Bylo pro nás nesmírně důležité, hráči se ještě více sžili a my jsme měli možnost trénovat až třikrát denně. I když si tým na pobyt připlácel, do kapes tak hluboko sáhnout nemusel, protože nám velmi pomohli sponzoři, kteří se rekrutují hlavně z řad rodičů.“Libor Vaněček si nemůže stěžovat na tréninkovou disciplínu a nechuť hráčů trénovat, trápí jej však jiné věci. „Máme velkou nemocnost hráčů. Z velké části to přičítám faktu, že kluci nebyli v minulosti zvyklí se tak intenzivně připravovat. Nyní mají někteří problémy se vstřebáním tréninků, které jsou třikrát týdně, ale to je pro tuto soutěž nevyhnutelné.“Dorostenci v průběhu zimy přičichli i k dospělému fotbalu. Na domácím turnaji však skončili poslední, když nezískali ani bod. „Je pravda, že to bylo pro mužstvo až příliš velké sousto, ale na výsledky jsme turnaj nehráli. Snažili jsme se točit co nejvíce hráčů, takže za nás nastupovali i mladší dorostenci, což muselo být na těchto terénech znát. Někteří navíc hráli fotbal za podobných podmínek vůbec poprvé,“vidí příčinu výsledkového neúspěchu Libor Vaněček. Družstvo ale okusilo i fotbalovou pohádku. V lednu si totiž vyjelo k přátelským zápasům na umělou trávu do Poštorné. „Samozřejmě tam to bylo o něčem jiném. Byl to prostě terén, který se svou kvalitou hodně blížil přírodnímu trávníku, hrál se kombinační fotbal. Kluci z toho byli doslova nadšeni.“I když se kádr osmého týmu soutěže v průběhu přestávky téměř nezměnil, trenér zůstává co se týká jarních cílů při zemi. „Naším hlavním úkolem je udržet krajský přebor i pro příští sezonu, neboť kádr se nám změní jen minimálně. V dorostu skončí pouze dva hráči. Je důležité, aby se soutěž hrála v Humpolci dlouhodoběji, protože pak se zvyšuje pravděpodobnost, že se nám povede vychovat více hráčů, kteří budou použitelní pro první tým.“


Ženy se v rozlučkách se výhry nedočkaly


Poslední dvoukolo měl na programu volejbalový krajský přebor žen. V něm měl volno Nový Rychnov, týmy Humpolce ani Pelhřimova se výher nedočkaly. Přesto zejména Jiskra může sezonu hodnotit jako velmi úspěšnou.


Humpolec – Jihlava 1:3 a 0:3

Zápas v Humpolci byl důstojným vyvrcholením sezony. I když domácí volejbalistky nevyhrály, podaly dobré výkony a v souboji se suverénním vítězem soutěže potvrdily, že neskončily druhé vůbec náhodou. Jihlava vyhrála naprosto zaslouženě. Byla techničtějším týmem, její hra byla jistější, přesnější. Fakta – sety: 15: 25, 25: 18, 23: 25, 15: 25 a 19: 25, 18: 25, 22: 25. Humpolec: I. Balnohová, J. Balnohová, Halterová, Kavříková, Bubnová, Vodová, Hloušková, Vondráková.


Přeborníka určí až poslední kolo


Fanoušci stolního tenisu si lepší situaci ani nemohli přát. Před posledním kolem není rozhodnuto o přeborníkovi Pelhřimovska. Blíže k titulu má Humpolec B, ale musí alespoň remizovat v Pacově. Pokud by zaváhal a Spartak C vyhrál, ve prospěch Pelhřimova by hovořily vyhrané vzájemné zápasy.


OP I

Stojčín – STS Pacov 13: 5, P. Krásný, M. Krásný st., Sosnovec 3,5, Volavka 2,5 – Vaněk 4, Zeman 1, N. Cerekev – Spartak C 0: 18, Zápotočný, M. Jírů, J. Vránek ml., L. Kubiska 3,5 a 4x skreč, Těmice – Spokar 12: 6, Kunc 4,5, Jůn 3,5 Šonka 2,5, Novák 0,5 – Vránek, Prokop 2, Pacner, Angelis 1, Spartak D – Černovice 9: 9, S. Pinnerová 4, J. Vránek st., A. Nacházel 2, Fousek 1 – Zeman, Kučera 3,5, Soukup 1,5, Studený 0,5, Sedliště – Rodínov 7: 11, Marousek, Hejsek 3,5, Vítek, Trnka 2,5, Poulíček 2 – Nepraš 3, Blažek.

1. Humpolec B 19 0 2 257:121 59
2. Spartak C 17 2 2 262:116 57
3. Těmice 15 3 3 240:138 54
4. Spokar 12 4 5 224:154 49
5. Černovice 12 2 7 214:164 47
6. STS Pacov 9 3 9 190:188 42
7. Rodínov 8 2 11 183:195 39
8. N. Cerekev 6 2 13 138:240 35
9. Stojčín 6 1 14 161:217 34
10. N. Rychnov 6 0 15 150:228 33
11. Sedliště 4 2 15 122:256 31
12. Spartak D 1 1 19 127:251 24

OP II

Sj. Pacov B – Humpolec D 14: 4, Jaroš 4,5, Pražan, Lískovec 3,5, Zoubek 2,5 – Frühauf, Lacek 2, Chmelná B – Humpolec C 14: 4, Vodička, O. Přibyl 4,5, Hadrava 3,5, J. Přibyl 1,5 – Pecha 2, Pavlík, Pros 1, Humpolec E – Včelnička 9: 9, Kmoch 3,5, Novák 3, Prokop 2,5 – Dejmek 4,5, Vejvoda 2,5, J. Luňák, Z. Luňák 1, Spartak E – H. Ves 4: 14, Klíma 2, Hovorková, Novák 1 – Fenclová 4,5, Maška, Švehla 3,5, Dvořák 2,5, Rodínov B – Rynárec 10: 8, Pechek, Zikmund 3,5, V. Válal ml. 2,5, V. Válal st. 0,5 – Kocián, Smejkal 3, Březina, Mareš 1.

1. Chmelná B 18 1 0 265:77 56
2. Humpolec C 15 1 3 221:121 50
3. Rodínov B 14 1 4 202:140 48
4. Sj. Pacov B 13 1 5 199:143 46
5. Rynárec 11 3 6 213:147 45
6. H. Ves 8 3 8 171:171 38
7. Božejov 6 3 10 163:179 34
8. Včelnička 5 2 12 150:192 31
9. Humpolec E 5 1 13 142:200 30
10. Humpolec D 0 2 17 78:264 21
11. Spartak E 0 2 17 86:256 21

OP III – o postup

Těmice – Chmelná C 8: 10, Krenar 3, Jačo, Záruba 2, Novák 1 – J. Hadrava ml. 4,5, Drbal, Toman, Semrád 1,5, Blažek 1.

1. Chmelná C 19 0 1 270:90 58
2. Sj. Pacov C 10 3 7 176:184 43
3. Humpolec F 11 0 9 210:150 42
4. Těmice B 10 0 10 179:181 40

OP III – o 5. až 8. místo

H. Ves B – Spartak F 6: 12, Parkan 3,5, Klokočka 1,5, Makovička 1 – Pavouk 3, Vlček, Bartoň 2 a 5x skreč, Humpolec G – N. Rychnov B 10: 8, Škrabánek 4,5, Gregor, Och 2, Prokop 1,5 – Licha, Nepraš 3,5, Krňa 1.

5. H. Ves B 10 2 8 188:172 42
6. Humpolec G 4 3 13 136:224 31
7. N. Rychnov B 5 2 12 131:211 31
8. Spartak F 4 2 13 132:210 29

Potrestaná chyba soupeře


Národní házená. Doslova v posledních vteřinách rozhodla rezerva humpoleckých mužů o vítězství nad Jihlavou.


Příprava:

Humpolec B – Jihlava B 14:13

V úvodu utkání se Jiskře povedlo vytvořit si třígólový náskok, ale to nerozhodlo. V začínající poslední minutě byla naopak k vítězství blíže Jihlava. Ta však patnáct vteřin před koncem vyrobila v útoku až neuvěřitelnou chybu a z protiakce Kovář střelou do levého horního rohu rozhodl o výhře Humpolce.

Fakta – góly za Humpolec: Rafaj, Kovář, M. Povolný 4, Archalous 2. Poločas: 6: 5. Ostatní příprava – dorostenky: Humpolec – Jihlava 11: 6 (6: 3), Nešetřilová 5, Vaněčková 3, Pokorná 2, Romanovská, starší žáci: Humpolec – Jihlava 19: 15 (7: 6), Mošna, Ehrlich 7, M. Domin 3, Čmok, V. Domin, starší žákyně: Humpolec – Jihlava 12: 14 (4: 8), Dolejšová 5, Švambergrová 4, Romanovská 3.


Vládne Pražská


V okresním kole Orion florbal cupu žáků a žákyň 4. a 5. tříd dominovaly týmy místní ZŠ Pražská Pelhřimov. Chlapci prošli turnajem, kterého se zúčastnilo deset týmů, se ztrátou jediného bodu, úspěch školy podtrhly postupem do krajského kola i dívky. Humpolecké školy obsadily v chlapcích krásné druhé a třetí místo. V dívkách se neučastnili.

Pořadí – chlapci:
1. Pražská Pelhřimov
2. Hradská Humpolec
3. Hálkova Humpolec
4. Pražská Pelhřimov II
5. Osvobození Pelhřimov a Komenského Pelhřimov
7. Krásovy Domky Pelhřimov a Za Branou Pacov
9. Hořepník a Čejov,

dívky:
1. Pražská Pelhřimov
2. Senožaty
3. Hořepník.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Internetové bankovnictví banky nenabízejí všem

Út Bře 23 , 2004
Internetové bankovnictví v lepší či horší podobě dnes nabízí každá banka poskytující služby široké veřejnosti. Banky ale nenabízejí své služby všem, ale pečlivě si vybírají klienty, kterým přístup do banky přes internet nabídnou. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

You May Like

Témata