Alkohol opět za volantem

6

Uplynulou neděli řidiči s alkoholem v krvi způsobili na Humpolecku dvě nehody.

V neděli se krátce před třetí hodinou ranní stala dopravní nehoda v Humpolci. Pětadvacetiletý řidič vozidla Ford Scorpio jel od obce Skála směrem na Pelhřimov. Na křižovatce ulic Hálkova a Vrbová nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a pod vlivem alkoholu nezvládl řízení. S vozidlem dostal smyk, který nezvládl a vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. K výpadku osvětlení došlo pouze na tomto jednom sloupu.  


Řidič po dopravní nehodě z místa dopravní nehody ujel a dopravní nehodu neoznámil. Později byl vypátrán hlídkou PČR Obvodního oddělení Humpolec. Provedenou dechovou zkouškou bylo přístrojem Dräger zjištěno požití alkoholu s naměřenou hodnotou 1,77 g/kg alkoholu. U řidiče byl proveden odběr krve ke zkoušce na alkohol. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda byla vyčíslena na 37 tisíc korun.  


K další nedělní nehodě vyjížděli policisté krátce po 20. hodině. Třiatřicetiletý řidič Škody Octavia jel ve směru od Petrovic na Humpolec. Na přímém úseku nezvládl řízení vozidla a vjel do protisměru. Zde se střetl s chodcem, který šel po levém okraji vozovky, také ve směru od Petrovic na Humpolec. Po střetu s chodcem vyjel řidič Octavie vlevo mimo vozovku do silničního příkopu, kde narazil do stromu. Při dopravní nehodě byl těžce zraněn jednašedesátiletý chodec. U řidiče byla provedena dechová zkouška trubičkou Altest. Zkouška byla pozitivní a řidič se následně podrobil odběru krve. Hmotná škoda činí 10.000 korun.  


V druhém týdnu roku 2008 se stalo na pelhřimovských silnicích 23 dopravních nehod. Bohužel jedna nehoda si vyžádala lidský život, dvě osoby byly těžce zraněny a pět osob bylo zraněno lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 1.131.000 korun. Mezi nejčastější příčiny patřila nepřiměřená rychlost. Čtyři řidiči, kteří způsobili dopravní nehodu, požili před jízdou alkohol.

Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

O víkendu se stalo na Pelhřimovsku šest nehod, ke kterým vyjížděli policisté. Jedna osoba byla těžce zraněna. Způsobená škoda činí 123.000 korun. O víkendu tři řidiči způsobili nehodu pod vlivem alkoholu.


(Zdroj: http://www.mvcr.cz/)

myska

6 thoughts on “Alkohol opět za volantem

  1. To je tim, že řidičák dnes vydají každému blbci. Měli by těm ochlasům za volantem ukroutit kebuli.

    1. no ono je smutné, že tím ožralou byl pracovník Městského úřadu v Humpolci. To máme pane úředníky, to je opravdu vzor pro občany. A nešlo o žádný zbytkový alkohol, ale měl prý přes dvě promile – to je opravdu pašák !

  2. Jen by mě zajímalo kde je ta křižovatka co uvádí autor příspěvku. Pokud vím ta Vrbová ulice v Humpolci není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Chudák manžel

St Led 16 , 2008
MěKIS v Humpolci vás zve na divadelní představení J.B.Moliére – Chudák manžel. Čtěte dále:   Bezpečně do školy

You May Like

Témata