Armáda Vysočině nepomůže.

5

Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice.

Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se zvláštním režimem, jejich celkový zdravotní stav, který neumožňuje transport, a jiný typ péče, který je zařízením v Toušeni poskytován.

Provoz Domova se zvláštním režimem Břevnice je nyní zajišťován vlastním personálem zařízení a zatím i jedním dobrovolníkem. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek uložil náměstkovi pro oblast sociálních věcí Pavlu Fraňkovi a jím řízenému odboru sociálních věcí jednat o zajištění provozních sil s dobrovolníky hasičského záchranného sboru a sboru dobrovolných hasičů. Jejich klíčovým úkolem by měla být pomoc v domově se zajištěním nezdravotnických profesí. Stejná naléhavá prosba bude směřována i k aktivním zálohám.

Vedení Kraje Vysočina společně s odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina a ředitelstvím Domova Břevnice vyhodnocují všechny možné varianty zajištění provozu zařízení, a to včetně kontaktování Vysoké školy polytechnické Jihlava s prosbou o zprostředkování dobrovolníků ze seznamu nabídnutých sil.

 • tisk@kr-vysocina.cz

Petr

5 thoughts on “Armáda Vysočině nepomůže.

  1. Hejtman to celé podcenil – nebo možná si na tyto ústavy ani nevzpomněl, protože on už dvanáct let řeší pouze své zdravotnictví – tedy krajské nemocnice a teď najednou chce, aby ty horké kaštany tahala armáda…..
   A hasičům velký dík, že si to vzali za své a pomáhají i když by toto dělat nemuseli. A jsem zvědavý, jak jim hejtmanství „poděkuje“ i když je mi jasné, že kvůli tomu to nedělají.

   1. A od čeho tu armádu máme? Jen aby bojovali v Afghanistánu nebo strašili na hranicích v Pobaltí? Nebo možná na Vítkově brali medaile za mise?
    Je ostudou, že nepomáhá AČR této situaci daleko více…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozitivně testovaných lidí na Vysočině přibývá. Jejich přes stovku.

Po Bře 30 , 2020
Na začátku nového pracovního týdne je počet osob nakažených koronavirem na Vysočině 102 osob.

You May Like

Témata