Audi vítězí na Autosalonu Brno 2007

Titul LADYCAR 2007 získal vůz Audi S5
Audi Q7 – Automobil 4×4 roku 2007
Audi R8 vyhrálo u dětské poroty v soutěži Babycar

Porota složená ze známých osobností zvolila z exponátů veletrhu nejlepší auto pro ženu – LADYCAR 2007. Model Audi S5 zvítězil v kategorii „Auto snů“ a s největším počtem bodů se zároveň stal absolutním vítězem. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny na společenském večeru Autosalonu 2007.


 


O výběru rozhodovalo deset českých celebrit ze světa showbusinessu i podnikání, mj. herečka Zlata Adamovská, moderátorka Hana Heřmánková, podnikatelka Olga Girstlová, módní návrhářka Liběna Rochová, advokátka Petra Buzková, majitelka modelingové agentury Milada Karasová a další. Na výstavišti dámy strávily celý den, navštívily třicet expozic a prohlédly si na 150 vozů. „Volba to vůbec nebyla jednoduchá. Velmi jsme přemýšlely, co bude rozhodujícím prvkem, a do výběru jsme zapojily i ženské cítění. Stejně jako partnera pro život – muže – si vybíráme i partnera pro každý den – auto, ve kterém často trávíme více času než s manželem a vozíme v něm své nejbližší. Ale také máme své sny a proto jsme vytvořily dvě kategorie.“ (ve druhé kategorii „Praktické auto“ zvítězil model jiné značky). Těmito slovy uvedla verdikt poroty její předsedkyně Olga Girstlová, generální ředitelka


GiTy a. s.


 


Absolutním vítězem celé ankety se stalo sportovní kupé Audi S5, které právě vstupuje na trh a na Autosalonu je představil fotbalový brankář Petr Čech (na snímku). Z parametrů vozu Audi S5 je znát, že ženy milují sílu a rychlost stejně jako muži. Vidlicový osmiválec ohromuje výkonem 260 kW (354 k), maximálního točivého momentu 440 Nm dociluje již od 3500 otáček a zrychlení z místa na „stovku“ zvládá již za 5,1 sekundy.


  


Porotkyně jsou zkušenými řidičkami a mnohé přiznaly, že rády přidají plyn. Vždycky ale myslí na bezpečnost a z nehod si vzpomínají pouze na škrábance. Návrhářka Liběna Rochová najezdí ročně 4000 kilometrů a rychlá auta miluje, žádnou havárii ale na silnici nezpůsobila. „Myslím, že ženy zdaleka nejsou tak špatné řidičky, jak tvrdí muži. Jen možná nemají moc příležitostí k řízení, zvlášť pokud je v rodině jen jedno auto,“ podotkla čerstvá majitelka nového sporťáku. Také exministryně Petra Buzková přiznala, že patří k razantnějším řidičům. „Neumím si představit, že bych jezdila v malém autě. Líbí se mi vozy středně velké, nižší, se silnějším motorem a dobrým zrychlením. Takové auto je bezpečné.“

Čtěte dále:   Srážka auta s vlakem v Herálci: trať mezi Brodem a Humpolcem je znovu průjezdná

 


Anketa vyvrátila zažitý názor, že ženy vybírají hlavně podle vzhledu, i když i ten hrál svoji roli – například pro Zlatu Adamovskou tak ze 30 procent. „Důležitější než vzhled je pro mě to, co auto umí, jaké má technické vychytávky, kolik se toho do něj vejde a kolik má airbagů,“ řekla herečka. Trochu větší význam vzhledu přikládaly dámy ze světa designu. „V člověku samozřejmě bojuje praktičnost a nepraktičnost. Sama dám spíše na efekt a spokojím se pak třeba i s menším úložným prostorem,“ přiblížila své subjektivní hodnocení Liběna Rochová. Podobně se vyjádřila majitelka modelingové agentury Milada Karasová. „Vybírám hlavně na oko, musí se mi líbit především zadek. Pak se ale taky zamyslím, jestli má to auto i nějaké praktické výhody,“ prozradila.Audi S5 v Brne.
 


Audi Q7 – Automobil 4×4 roku 2007


 


V anketě o nejoblíbenější automobil s pohonem všech kol v České republice v kategorii off-road a SUV v základní pořizovací ceně nad jeden milion korun vyhrál a titul „Automobil 4×4 roku 2007“ získal prestižní SUV Audi Q7. O jeho úspěchu rozhodly hlasy čtenářů odborných časopisů 4×4 Automagazín, Autodiesel, Autoforum a internetových stránek. Výsledky šestého ročníku ankety byly oficiálně vyhlášeny na společenském večeru Autosalonu 2007.
 


Audi R8 s přehledem zvítězilo u dětské poroty v soutěži Babycar


 


Vítězem 12. ročníku soutěže Babycar 2007 se stalo supersportovní Audi R8, které vybrala patnáctičlenná porota soutěže Babycar z osmnácti nominovaných vozů. Děti nehodnotily pouze vzhled vozu, ale i jeho bezpečnost, komfort, úroveň výbavy či přístup ze strany zástupců automobilky.


 


Perníkové modely vozů pro první tři automobily předali v neděli 10. června v pavilonu Y zástupci pořádající reklamní a produkční společnosti Efektmedia společně s vedoucím manažerem Autosalonu Jiřím Čiklem.

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co nového pro vás přichystal Žabák

Čt Čvn 14 , 2007
Na humpoleckém koupališti stojí již od pátku „party“ stan Bernard. Před kioskem bude sloužit pro příjemnější posezení, i jako azyl v případě rychlé bouřky. Má rozměry 6 x 6 metrů, může se celý uzavřít v případě konání party, anebo fungovat jako obří slunečník. Budou zde také pořádány různé country večery, […]

You May Like

Témata