Bartoš potvrdil svoji pověst šampióna

5

V neděli 23.dubna se jel v Humpolci úvodní závod Mistrovství České republiky v autokrosu, který byl započítáván do seriálu Mistrovství Střední zóny Evropy. Petr Bartoš, Mistr České republiky 2005, zde předvedl svoji tradičně excelentní jízdu a v hlavním závodě divize D3 si dojel pro vítězství stylem „start – cíl“. Humpolák vám přináší kompletní výsledky z celého autokrosového dne.


Podnik byl humpoleckými pořadateli velmi dobře zorganizován a počasí jezdcům i divákům přálo. Bylo poměrně hezky, i když občas trať skropil déšť, což bylo ovšem ve prospěch celé akce, neboť tato skutečnost omezila prašnost závodního prostředí. To vše se odrazilo na velice slušné divácké návštěvě.


Pořadí ve spojené divizi cestovních vozů:
1. 
Jozef Zimerman (Slovenská republika)
2. Jan Bartoš
3. Peter Gréger (Slovenská republika)


Pořadí H1A do 1600cmm :
1. Miroslav Mejzlík
2. Stanislav Horáček
3. Petr Svoboda

Junior Buggy byla již tradičně nejpočetněji obsazená skupina (19 jezdců) a přinesla vůbec nejatraktivnější podívanou. Pořadí:
1. Zdeněk
Antony
2. Libor Kříž
3. Jakub Knoll


Divize D3A do 1600cmm se jela za neúčasti kompletní české reprezentace. Sešlo se pouze 8 jezdců, z toho 3 zahraniční. Při absenci mnoha favoritů byl vítěz již téměř předem znám, a tak se jednalo o celkem nezajímavý závod. Pořadí:
1. Jan Jež
2. Petr Švestka
3. Stanislav Brousek


Ve spojené D3 a H3 do 4000cmm se spolu utkalo celkem 12 vozů a na rozdíl od divize D3A se zde kromě R.Kalvody sešla kompletní česká elita. Petr Bartoš se v úvodu sezóny představil ve vynikající formě, a i když mu Tomáš Hrdinka junior celé finále pěkně “zatápěl”, svým výkonem potvrdil, že nemá v České republice konkurenta. Pořadí:
1.
Petr Bartoš
2.
Tomáš Hrdinka junior
3.
Jan Smrž (humpolecký rodák)


Seriál Mistrovství ČR pokračuje 7.května 2006 na trati v Nové Pace. Pokud neradi cestujete, můžete si další motoristický zážitek dopřát přímo v Humpolci ve dnech 27. – 28.května, kdy se zde představí Racer buggy.

Sedmého října
se pak na humpolecké trati pojede volný závod “Setkání Mistrů”, který tradičně uzavírá autokrosovou sezónu. Na všechny humpolecké podniky vás srdečně zvou pořadatelé a žádají vás tak, abyste svojí přítomností podpořili autokrosový sport V Humpolci.

myska

5 thoughts on “Bartoš potvrdil svoji pověst šampióna

 1. byl jsem, viděl jsem a děkuji nadšencům z autoklubu za vše co pro tento sport a Humpolec dělají. je to opravdu na úrovni jak pro diváky, tak jak jsem slyšel i pro jezdce a chválí vás i reprezentanti a tak tedy všechna čest a nenechte se znechutit blbými kecy několika jedinců. dík za zážitek.

  1. Jojo parádní!Jen škoda že se o to nestará město nebylo by špatný jako v Pace aby se tu jezdilo ME!Dyť máme 3 nej trať v republice!Škoda být jen peníze!!!

   1. No tak město s tím, aby se v Humpolci jezdilo ME, nemá lautr nic společného. O tom rozhoduje Federace automobilového sportu, kde se pojede jaký druh podniku. Pokud mi paměť dobře slouží, tak kdysi před lety se v Humpolci jednou ME jelo. Je to ovšem podmíněno velice přísnými pravidly a nároky jak na organizaci, tak na trať, na prostory sloužící k zázemí všech jezdců (a ty v Humpolci nejsou!) a další s tím spojené náležitosti, že je opravdu velice náročné to všechno splnit a zajistit. Je to hodně o penězích, to je pravda, ale nejsou to jenom ty peníze. Osobně si myslím, že na tak velký podnik Humpolec v dnešní době fakt nemá (asi proto ani o podobný druh závodu nežádá).

    1. Pokud si dobre pamatuji, a jak jsem slysel, tak humpolecka trat by i vyhovovala, ale nevyhovuji prostory pro divaky a jezdce – jsou priliz male, AMK chteli koupit pozemky v okoli, ale jejich majitel je nechtel prodat…PP

     1. Škoda no!!!!!!!!Lákadlo na turisty a peníze by pak byli!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V květnu otevře své brány westernové městečko Stonetown

Čt Dub 27 , 2006
Stonetown se nachází nedaleko vesničky Kamenice poblíž Herálce. Dosud nebylo přístupné veřejnosti a konaly se zde pouze jednotlivé akce pořádané občanským sdružením „A je to“, na které bylo nutno se předem přihlásit. Od třetího květnového víkendu bude všechno jinak. Westernové městečko bude slavnostně otevřeno pro široké publikum.

You May Like

Témata