BERNARD jenom letos investuje téměř 100 milionů do rozvoje

4

Humpolec 10. 4. 2013 – Rodinný pivovar Bernard připravil řadu investic, jejichž celková hodnota jenom v letošním roce dosáhne téměř 100 milionů korun.

Loňský rekordní výstav téměř 213 tis. hl. nepasterizovaného piva nás nutí k realizaci dalšího rozvoje kapacity pivovaru“, říká Zdeněk Mikulášek, tiskový mluvčí pivovaru a dodává: „V letošním roce proto zrealizujeme přístavbu sklepů pro rozšíření oddělení přetlačných tanků, ve kterých čeká hotové pivo na stáčení do lahví a sudů. Objem přetlačných tanků stoupne o 5 600 hl. piva. Současně posilujeme příkon elektrické energie do pivovaru a budujeme novou rozvodnu elektrické energie, abychom zajistili dostatečný příkon pro nová technologická zařízení, především pro posílení chlazení. Mezi ostatní investice patří např. rekonstrukce sklepů pro rozšíření kvasničného hospodářství, využití odpadního tepla ze vzduchového kompresoru, další úpravy lahvovny či  nákup potřebných obalů a další.

Rodinnému pivovaru Bernard loni meziročně vzrostl hospodářský výsledek na 52 milionů Kč. Tržby za pivo stouply o 4,6 procenta na 391,5 milionů Kč. Pivovar dlouhodobě zvyšuje výstav a daří se mu snižovat náklady. Díky tomu se ziskovost pivovaru dostala na 12,7 procenta oproti loňskému roku, kdy byla 11,75 procenta.  Kromě sedmi druhů nepasterizovaného piva BERNARD vaří i nealkoholická piva a ovocné nealkoholické nápoje na bázi piva. Loni jich bylo vyrobeno 20.525 hektolitrů. Trvale roste podíl prodeje sudového piva, v roce 2012 to bylo téměř 62 procent. Export se podílí 18 procenty, největším partnerem je Slovensko. Přes nepřízeň počasí v březnu letošního roku si pivovar zachoval trend a za první čtvrtletí výstav meziročně vzrostl o 4 procenta.

Konec tiskové zprávy.

Stavebnipraceber.jpg

Zdeněk Mikulášek 565 300 215, zdenek.mikulasek@bernard.cz, www.bernard.cz

Čtěte dále:   Píšou o pivovaru - EKOLIST.CZ: Pivovar vysázel v Humpolci malou chmelnici, zatím tam chmel rostl jen v zahradě

Petr

4 thoughts on “BERNARD jenom letos investuje téměř 100 milionů do rozvoje

    1. Už roky mě zajímá,kde skončila receptura na 11tku a 10tku z bývalého státního pivovaru. A to nemluvím o 12tce Zálesák, vařené roku 1991…Víte někdo???

      1. No podle toho jak chutnalo předbernardovské humpolecké pivo, bych se zkusil pozeptat ve Vodaku na Hadině.

        1. myslím si,že desítka zas tak hrozná nebyla,12tka Zálesák byla vařena krátce a nebyly s ní v Humpolci zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V sobotu v ZOO Jihlava proběhne Australský den

Pá Dub 12 , 2013
V sobotu 20. dubna se uskuteční slavnostní otevření nové expozice s názvem Australská farma v jihlavské zoo. Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef

You May Like

Témata