Přišli o domov, pomohl jim Bernard: Teď budeme moci stavět, řekl otec rodin

7

Přišli o domov. Rodině Pekárkových z Kramolína na Pelhřimovsku vzal během několika hodin oheň vše, na čem jim záleželo. Událost byla o to tragičtější, že se stala krátce po Vánocích.

Přišli o domov, pomohl jim Bernard: Teď budeme moci stavět, řekl otec rodin Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/prisli-o-domov-pomohl-jim-bernard-ted-budeme-moci-stavet-rekl-otec-rodin-2021050.html
Přišli o domov, pomohl jim Bernard: Teď budeme moci stavět, řekl otec rodin

Jejich osud nenechal chladným spolumajitele Rodinného pivovaru Bernard Stanislava Bernarda. „Z každého lahvového nebo sudového piva, které se prodalo v naší značkové prodejně v Humpolci, jsme dali korunu bokem,“ přiblížil mluvčí pivovaru Radek Tulis myšlenku, jak zmíněné rodině pomoci.

Pivovaru spolu se zákazníky se tak podařilo vybrat částku 217 784 korun, kterou jim symbolicky předali v pondělí 3. května. „Já nemám slov. Je to dojemné cítit takovou podporu. Nečekali jsme to a díky vám budeme moci stavět,“ vyznal se ze svých pocitů Daniel Pekárek, hlava rodiny.

A nešlo o jen tak ledajaké předání. Zazpíval jim u toho český zpěvák Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders!, který v novém návštěvnickém centru Bernardu natáčel akustický koncert. „Mohli jsme k Pekárkovým zajet jen s šekem nebo je pozvat k panu Bernardovi do kanceláře, ale řekli jsme si, že je exkluzivně pozveme k nám do zbrusu nového návštěvnického centra,“ prozradil Tulis.

Na záznam se lidé mohou podívat 17. května. „Už podruhé jsme museli z epidemických důvodů přeložit oblíbený Bernard Fest. Proto jsme se rozhodli fanouškům nabídnout alespoň drobnou náhradu,“ vysvětlil Tulis.

Pekárkovi přišli o dům 27. prosince poté, co jim bouchla kamna. Požár se tehdy kvůli velmi silnému větru rozšířil velmi rychle. „Během necelé hodiny jsme jako rodina přišli úplně o vše, co vám tvoří domov,“ posteskla si tenkrát jedna z dcer, Anna Pekárková.

Škodu hasiči odhadli na dva miliony korun. „Na následky požáru zemřela i milovaná kočka, která do poslední chvíle bojovala o život v tatínkově náruči,“ svěřila se smutně Anna Pekárková.

Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/prisli-o-domov-pomohl-jim-bernard-ted-budeme-moci-stavet-rekl-otec-rodin-2021050.html

Axl

7 thoughts on “Přišli o domov, pomohl jim Bernard: Teď budeme moci stavět, řekl otec rodin

  1. Gesto? To je jasné PRko. Nic víc.

   „A nešlo o jen tak ledajaké předání. Zazpíval jim u toho český zpěvák Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders!, který v novém návštěvnickém centru Bernardu natáčel akustický koncert. „Mohli jsme k Pekárkovým zajet jen s šekem nebo je pozvat k panu Bernardovi do kanceláře, ale řekli jsme si, že je exkluzivně pozveme k nám do zbrusu nového návštěvnického centra,“ prozradil Tulis.“

   Kdyby šlo o gesto, tak se předají peníze a tím to hasne. 🙂

     1. Tak já napríklad jsem jim dovezl 15 tisíc v keši a rozhodně se s nimi nefotil. To jen tak na okraj a na vysvětlenou k tomu PR pana SB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na humpolecké radnici to vře. Audit zastupitelstvo odmítlo

Út Kvě 4 , 2021
Spor na humpolecké radnici kvůli stavebním zakázkám z uplynulých let pokračuje. Opoziční strany HumpolecGO! a STAN požadují provedení forenzního auditu všech staveb města od roku 2013.
Starosta Humpolce Karel Kratochvíl čelí výzvám k odstoupení. Foto: archiv pořadatele srovnávacího výzkumu Město pro byznys

You May Like

Témata