Bez léků bych jaro asi nepřežila, říká Lucie

Alergici trpí hlavně na jaře. „Jakmile začnou kvést stromy, začne se mi špatně dýchat, objeví se dušnosti a většinou to trvá tak dva až tři měsíce,“ líčí své jarní potíže devatenáctiletá Lucie Dvořáková z Humpolce. První stromy totiž začínají kvést již v březnu a poté je hned vystřídají kvetoucí trávy. Mezi stromy s nejdráždivějším pylem patří i bříza, která způsobuje potíže mnoha alergikům a kvete poměrně dlouho. „Naštěstí nejsem alergická na všechny pily, ale jen na pár stromů. Stejně je to ale velice nepříjemné, když je člověk závislý na lécích. Bez nich bych totiž jaro asi nepřežila,“ říká Lucie, která je však alergická i na roztoče a srst. „To ale není tak hrozné. Preventivně beru inhalační spreje v průběhu celého roku, takže jsem dá se říci bez potíží, ale na jarní pyly mi ani tyto léky nezabírají. Většinou všechny chřipky a nachlazení přečkám bez problémů, ale na jaře si to pak vybírám za celý rok,“ komentuje Lucie.
Už se těší na léto, které je pro ni ze zdravotního hlediska asi nejpříjemnější. I když se v létě suší seno, což je pro alergiky také jedním z nejhorších období, Lucii to potíže nedělá. „Je to asi jediné, na co nejsem alergická. Seno mi nevadí, a to je velké štěstí, protože jinak bych musela být doma zavřená a raději nevylézat od začátku jara, až do podzimu,“ dodala Lucie.

Čtěte dále:   Výstava o činnosti SVČ Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

S jarem přicházejí zdravotní potíže alergiků

Út Dub 29 , 2003
Jen, co zjara rozkvetou první stromy a do vzduchu se dostanou dráždivé pyly, objeví se na čele alergiků ustarané vrásky. S opuchlým obličejem, uslzenýma očima, rýmou, kašlem a dušností vyhledávají lékaře a ládují se léky, které jim s alergií umožňují žít. Čtěte dále:   Dětský den KČT Šlápoty Hněvkovice

You May Like

Témata