Klidné popíjení

1

Ve středu odpoledne se konala tiskovka společnosti Pharma Trade. Uváděla na trh malý zázrak pro opilce, čistě bylinný preparát Anti Ethanol 07.

Stav po nesmírném nebo nezvládnutém holdování alkoholu je myslím všeobecně znám všem, kdo s konzumním lihem přišli do orálního kontaktu. Má silné antioxidační účinky, čímž snižuje tzv. oxidační stres organismu. Urychluje odbourávání alkoholu, zmírňuje kocovinu a chrání játra. Podle zatím předběžných výsledků byl u 57 % pokusných osob zaznamenán významný pokles příznaků nevolnosti, u 50 % pokles zvracení a 75 % „pacientů“ konstatovalo snížení nevýkonnosti. Pro zájemce složení: réva vinná, smuteň hořká, datlovník obecný, čekanka obecná, emblika (Emblica officinalis – cizokrajné ovoce) a Andrographis paniculata (používá se v Indii a Thajsku).

Preparát vyvinuli pracovníci katedry farmaceurické botaniky a ekologie z Farmaceutické fakulty UK. Jak zdůraznil prof. Jahodář, AE07 původně vznikl jako preventivní medikament pro játra, ale posléze se zjistilo, že urychluje odbourávání alkoholu v játrech. Panují proto jisté obavy, aby si konzumenti alkoholu neřekli, že teď můžou chlastat víc, popřípadě ráno klidně sednout do auta. Jistě, preparát obecně zvyšuje rychlost odbourávání, tudíž obsah alkoholu v krvi obecně bude nižší. Jenže se neví, jaké u koho bude to snížení, a kromě toho, obsah alkoholu v krvi po ránu je jen část kocoviny. Tělo zůstává nadále intoxikováno jinými látkami.

Dávkování je dvě kapsle, nejlépe půl hodiny před započetím chlastání, jinak čím dříve po začátku, tím líp. Dvě kapsle proto, že jedna by byla příliš velká a jak zaznělo na tiskovce, u nás (míněno patrně včetně Evropy) nejsme zvyklí polykat velké pilule. Jinak tomu je v USA, kde  spolknou prakticky cokoli. Cena jedné dávky (jedna stačí, připouštějí se max. dvě, a to především u piva, které se odbourává pomaleji) je 37 korun. Pokud jde o vedlejší účinky, zatím je znám jen jeden, spíše hypotetický: při velmi velké dávce se vyskytl v jednom případě hypoglykemický efekt, což v kombinaci s alkoholem, který působí stejně, dopad zvyšuje. Podrobnosti o preparátu na www.seteva.cz

A to nejlepší nakonec: skupina nadšenců, která medikament privátně testovala, zaznamenala větší chuť na sex po ránu, což překvapilo i samotné tvůrce.

Čtěte dále:   Humpolec navštíví kardinál Duka, cestou do želivského kláštera

Axl

One thought on “Klidné popíjení

  1. tuhle zpravu jsem zacal sirit mezi majiteli restauraci – a vsude se setkava s ohromnym uspechem. Kdyz pry nekdo udela poradnou utratu, tak se pak par dni neukaze …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Blondýny

Pá Kvě 14 , 2004
Já vím, že už jsou ty vtipy o blondýnách trapné. Ale tyhle mi přišli na redakční mail a docela se mi líbily, tak je tady publikuju, aby jste se o weekendu taky pobavili. Čtěte dále:   Lidé v Humpolci zaplnili náměstí, aby si s Deníkem zazpívali koledy

You May Like

Témata