Bez živnostenského oprávnění může být nabídka a prodej cukrářských výrobků považováno za přestupek.

28
Upozornění od Živnostenského úřadu.

Živnostenský úřad Městského úřadu Humpolec zjistil, že se na různých internetových stránkách a sociálních sítích v poslední době objevila řada nabídek na zhotovení cukrářských výrobků (například svatebního cukroví, dortů, nyní i vánočního cukroví), které tam umístily osoby nevlastnící živnostenské oprávnění, a to na živnost ohlašovací řemeslnou „Pekařství, cukrářství“. Zároveň upozorňuje, že to může být kvalifikováno podle živnostenského zákona jako přestupek za neoprávnění podnikání. S tím je pak spojena hrozba značného finančního postihu.

Nedílnou součástí provozování této živnosti je totiž také dodržování přísných hygienických podmínek, na které je obzvláště v této složité době kladen důraz.

Živnostenský úřad, Městský úřad Humpolec

Petr

28 thoughts on “Bez živnostenského oprávnění může být nabídka a prodej cukrářských výrobků považováno za přestupek.

 1. Krade se tady v milionech a vy se budete vozit po lidech co pečou cukroví?
  Běžte do pr….

  Na druhou stranu chápu hygienu ale to je tak všechno.

  1. Když znám toho člověka a vím, že je čistotný, tak hygienou nemám žádný problém. To bych potom nemohl kupovat med od včelaře, sýry od farmáře a masné výrobky od řezníka. Pořád lepší, když peníze zůstanou v regionu a neposílají se darmožroutům do Prahy 🙂

  1. Živnostenský úřad zjistil leda to, co právě opustilo tlusté střevo. Tohle vypadá na normální udání – tradiční český sport. Fuj.

   1. To neni tradicni cesky sport.
    V Nemecku nebo Rakousku by to bylo napraseny jeste
    by cukrovi bylo v troube.

 2. Tak Mikulášové a čerti, bacha na tuhle tetu, pokud nemáte živnost, tak pokuta 🙂
  Asi chce podojit každého dobrodince

 3. Příjmy z příležitostných činností, které nejsou provozovány podnikatelem, jsou od daně z příjmu osvobozeny, když jejich úhrnná částka za rok nepřesáhne 30 000 Kč.

  1. Pokud něco naplní znaky podnikání, tak je nutné živnostenské oprávnění. To nemá s osvobozením z daně z příjmů nic moc společného. Klíčové bude vyhodnocení znaku soustavnosti. Pokud udělám cukroví jedné osobě jednou za rok a nechám si zaplatit, tak v pohodě. Pokud každou sezonu peču jedné osobě za druhou a inkasuji za to peníze, tak v pohodě, když na to mám živnostenské oprávnění.

   1. Tady se není čeho bát, to je úplně v klidu.
    Když někdo z příslušného úřadu půjde dělat kontrolu, tak to bude někam do firmy, kde
    se dá vše dohledat, postihnout a splnit tak svůj pracovní úkol.

 4. A to je stejně neprokazatelné, protože vše se odehrává bez lístku.
  Stejně jako v malých autoservisech, stavebních firmách, řemeslech atd.

 5. Zas městský kundy co neumějí varit, natož péct si objednaj cukroví a než si ho donesou dom tak honem naprasej kdo jim ho upekl pac se jim bude zdát drahý a budou závidět že by dotycna pekarka měla moc penez. Humpolecka zavist

 6. Je potřeba výrazně snížit počet úředníků.
  Nudí se a buzerují lidi, co něco užitečného dělají.
  Toto s cukrovím je jen důkaz, jak jsou mimo realitu.

  1. Myslíte to lehké upozornění občanů, že dochází k porušování zákonů?? Mě to rozhodně jako buzerace nepřijde, mohli by z fleku začít sázet pokuty…. buďme rádi, že zatím jen upozorňují.

   1. Lehké upozornění občanů? Fakt??

    Z mého pohledu jde o arogantní vyhrožování z pozice síly. Úředník, co sedí v teplém kanclu a sám (nebo po upozornění nějakého horlivce) vyhodnotí fotku na FB doprovozenou textem „Napeču cukroví ….. kilo za xy“ jako neoprávněné podnikání a rovnou uvede, že porušení zákona a značné sankce, je úředník zcela k ničemu, zbytečný a bez náhrady zrušitelný.

    Možná jsem beznadějný naiva, ale přehradou zákazů a nařízení se k výsledku nepropracujeme. Pokud je každá, sebemenší snaha ověnčena bambilionem předpisů, je s největší pravděpodobností předem odsouzena k zániku.

    Osobně si raději nakoupím cukroví u maminy na mateřské, nebo čerstvé důchodkyně co má najednou spoustu volného času – a co si máslo a mléko opatří u stejně fungujícího malého hospodáře odvedle a spíchne to po večerech doma v troubě a jediné co budu hodnotit je to, zda mi to cukroví chutná a zda se z něj nepo …..
    a rád obejdu veelkým obloukem sterilně čistou, ocertifikovanou a mnoha úřady schválenou cukrárnu, co má sice IČO a IČP a další, ale namísto šlehačky používá bílou hmotu v tubě co připomíná montážní pěnu a chuť nemá žádnou.

    a možná ta paní, co peče po večerech doma přijde na to že ji to baví a lidi přijdou na to, že jim to chutná a možná vznikne další cukrárna. A tu horu papírů, co přijde s cukrárnou vezme jako nutné zlo. A zcela určitě se na to tatáž paní vykašle, pokud po prvních 10kg upečených dobrot bude muset vykázat kdekomu kdeco na 12kg papíru 🙁

    1. A dost mozna, ze ta pani prekona i tu byrokracii, bude se chtit rozvijet a budovat a svoji zalibu zlegalizovat. Poridi si na splatky jeji sikovnosti odpovidajici cukrarnu. Sama to ale nezvladne, a tak si poridi zamestnance, zaplati dane, ucetniho, poradce bezpecnosti prace hygieny, revizory na vse mozne, tvurce webu a IT atd. ap. . zkratka veskerou nutnou rezii.
     A jadro pudla ? Kilo cukrovi jiz nebude za 400 ale za 800 a dost mozna za vice kdyz bude chtit udrzet ci zlepsovat kvalitu se kterou zacinala. A zkuste hadat, zda je lepsi to delat na cerno nebo legalne proti cerne konkurenci …

     1. a tak se rodí kapitalismus vážený pane… že ta paní začne podnikat a vytváří tím společnosti hodnoty. úředník žádné hodnoty nevytváří. Naopak si dovolím konstatovat, že na případném zdražení bude mít velký vliv, protože z toho ty úřední budižkničemu žijí – z aktivity podnikatelů!

 7. Zajímavé, všichni znají svá práva, především povinnosti všech ostatních, ale nikdo nezná nebo nechce znát povinnosti svoje.
  A ještě je potřeba si tu nelegální činnost řádně zdůvodnit. Takže slušnej a poctivej cukrář se živností a všemi povoleními ať se jde vycpat.
  Člověk, který se zajímá o své okolí, které mu není lhostejné je zde bonzákem.
  Co dodat? Jen tak dál, kam se na vás hrabou komunisti.

  1. Vy posuzujete člověka, jeho poctivost a slušnost, podle povolení? kupovat lze dle Vás od toho koho povolí Strana? táhněte do pr.dele soudruhu komunistickej ….

     1. Ma pravdu predsedo. V tomto pripade nic mezi legalni a nelegalni cinosti neexistuje.
      M.j. prave bolsevici v tomto smeru po lidech jaktezivo nic nechteli. Kdyz ses jim nesral do te jejich politiky, tak sis mohl „podnikat“ jak se zlibi a vse dokonale fungovalo. Do samoobsluhy se chodilo jen pro mliko a rohliky. Ostatni nakupy probihali po telefonu, stacilo vedet komu zavolat a bylo vsechno.

 8. Ale tak vyse vyrcene upozorneni je v podstate stejne jako nabadat zaky ZS, aby potrebu vykonavali na toaletach a ne na chodbe ci v rohu tridy.
  Na druhou stranu priklady tahnou, a kdyz mohou ti nahore, proc bych nemohl ja ?
  A na stranu treti, autorizovani cukrari jiz davno objednavky na vanocni cukrovi neberou, riziko kontroly uradu nulove, tak proc se na tom velkem zajmu trosku neprizivit.
  Chybu je treba hledat v systemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy - listopad 2020

Čt Lis 26 , 2020
Aktuální vydání Radničních listů – informace z radnice, škol, osadních výborů, Humpolecké vánoce a další informace.

You May Like

Témata