Bezplatná online lékařská poradna na Vysočině funguje v prvním kraji z celé ČR

9

Kraj Vysočina myslí na zdraví svých obyvatel. Nově mohou využít i online lékařskou poradnu

 1. března 2020 Tisková zpráva

Ulevit zdravotnickým a ambulantním zařízením, jež se v současné době potýkají s problémy způsobené onemocněním COVID-19, a zároveň poskytnout svým obyvatelům možnost poradit se s lékařem o svém zdravotním stavu na dálku, aniž by se vystavovali riziku nákazy virovým onemocněním, se rozhodl Kraj Vysočina. Všichni jeho obyvatelé, kteří potřebují informace související s jejich zdravotním stavem, se proto mohou nově poradit online s lékaři poradny  www.ulekare.cz/vysocina.

Lékařská online poradna uLékaře.cz, v níž pracuje více než 250 praktických lékařů a specialistů, funguje nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu. Na dotazy, které jejím prostřednictvím lidé položí, odpovídají její lékaři do 6 hodin; v případě, že dotaz musí ještě doplnit svou odpovědí specialista, přijde mu tato odpověď do 48 hodin. Specialisty má poradna ze všech lékařských oborů. Obyvatelé Kraje Vysočina za položený dotaz nic neplatí, konzultaci za ně zaplatí jejich kraj.

Jak to funguje

Obyvatel Kraje Vysočina, který se chce poradit svém o zdravotním stavu nebo o stavu svého dítěte, může svůj dotaz položit prostřednictvím formuláře www.ulekare.cz/vysocina. Odpověď lékaře nebo specialisty mu přijde do jeho e-mailové schránky a v případě, že je dále nutné fyzické vyšetření lékařem, se mu ozvou sestry z poradny uLékaře.cz a nabídnou mu možnost objednání. Vzhledem ke stávající situaci v zemi se však toto objednání řídí aktuálními podmínkami.

Co poradna nabízí

V rámci poradny mohou lidé obdržet od lékařů tyto informace:

 • doporučení dalšího nejvhodnějšího postupu;
 • vysvětlení výsledků vyšetření, laboratorních testů a lékařských zpráv;
 • poradenství ohledně konkrétních léků a jejich interakcích;
 • vysvětlení doporučených postupů.

Kam pro další informace

Kromě této online lékařské služby zřídil Kraj Vysočina v souvislosti s pandemií COVID-19 také telefonní linku 564 602 602, která funguje nepřetržitě. Lidé, kteří na ní odpovídají na dotazy občanů, nejsou lékaři, ale mohou poskytnout volajícím informace, které jim pomohou zorientovat se v aktuální situaci.

Dále mohou obyvatelé využít telefonní linku Ministerstva zdravotnictví ČR 1212.

Případné další informace najdou obyvatelé na webu Kraje Vysočina.

Petr

9 thoughts on “Bezplatná online lékařská poradna na Vysočině funguje v prvním kraji z celé ČR

  1. To vám řeknu hned. Nijak, protože ta je plicní léčebnou jen na papíře. Od doby co to starosta Kučera „velmi výhodně“ pronajal, tak ten ústav jen upadá a upadá…… a hlavně do plicní léčebny už má hodně daleko. Úroveň spadla pod bod mrazu a odborní lékaři tam jezdí tak na půlden v měsíci….což je opravdu na úrovni 21 století……a město rve zpátky do areálu nejenom příjmy z nájmu, ale i mnoho dalších peněz a nikomu to nepřijde divné. A když to bylo pod městem, tak jim Kučera nechtěl ani půjčit půl milionu na výtah a teď to město stojí mnoho set tisíc každý rok z peněz daňových poplatníků. HUGO prosím i toto je třeba řešit, protože tam zbytečně a nehospodárně tečou veřejné peníze.

   1. HUGO sem HUGO tam, jak nejaky Robin Hood…cozpak jste toto nevideli pred poslednimi volbami? Proc se tam tedy zase dostali panove z ODS?
    Ale k jadru veci, je pravda, ze v nasem meste, krom letaku a clanku, nedelame vubec, ale vubec nic. Borci z ubytovny u Davida pokuruni pred barakem bez rousek, chodi si nakupovat na Benzinu, do mesta. Nemame absolutne zadne ochranne vybaveni – proste clovece sezen si sam. Rousky, dezinfekce – nic! V jinych mestech se micha stovky litru dle receptu WHO, Humpolec nic. Rousky si sijeme svepomoci sami a starostu uz mesic nikdo nevidel. Kde asi je? Proc k nam nepromluvi, proc nam nepodekuje za ohleduplnost, vzdyt jen diky ni jsme stale oazou v CR se zelenou nulou. Presne ted se projevuje charakter.

    1. Nemáte žádné ochranné vybavení? Přestaňte fňukat a běžte se podívat například do pelhřimovské nemocnice. Lidi, kteří se tam starají o jiné, mají – ještě nyní – na den 3-4 hadrové roušky, které po použití dají vyprat a takhle pořád dokola.
     Že si někdo někde „pokuřuje bez roušek“ – ano, to se děje, a nejsou to jen borci z ubytovny. Stačí se podívat do nejmenované, krátce otevřené přípravny jídla na Horním náměstí – dveře dokořán, uvnitř zdaleka viditelný personál bez roušek – tam je myslím daleko větší potenciální riziko než u Vámi zmíněných spoluobčanů. Ale je potřeba mít na paměti dvě věci – 1/ jaké je skutečné riziko, když někdo někdy roušku nemá a b/ žádné pravidlo dlouhodobě nefunguje, není-li aktivně vyžadováno, kontrolováno a jeho případné porušování sankcionováno. K tomu v ČR (zatím) slouží PČR a jistě využijí příležitosti a budou nás informovat o svých aktivitách během nouzového stavu. K „zelené nule“ – máme někde k dispozici údaj, jaké procento občanů okresu bylo testováno na přítomnost viru v těle? Čím méně testujeme, tím méně je pravděpodobné, že někoho pozitivního odhalíme, jednoduchá matematika.

     1. já bych Vám doporučovat nedělat problemy, místní policie to nemá ráda a trestá to

    2. No tak Zdenku!, jako multimilionář a mecenáš umění v našem městě bys přece mohl dát něco trošku ze svého a nakoupit po vzoru jiných pracháčů dezinfekci a roušky. a nebrečet tady a stěžovat si na starostu. Nebuď „krkovička“. To bys ale musel opustit ten svůj betonových bunkr a vyjít mezi lidi. A to se ti nechce viď. No bejt zalezlej doma a kritizovat holt může každý.

     1. děkuji za komentář hodný hrdinů z městského úřadu. A propos není to moc, mít 6 hodin týdně otevřeno na úřadě? už jste si za to dali prémie? co jste předvedli Vy na úřadě? na co si to vůbec hrajete? V jiných městech rozdávají úředníci roušky a dezinfekci… Vy jste ještě tak drzí kritizovat soukromé osoby!

     2. co pomník mašínům? pozvedne nyní sebevědomí celého národa, ty kokto? 😀

 1. Pro mne uplne vysmech vsem – nasi zalezli urednici, uradujici za plny plat od statu par hodin tydne. Tech se nikdy nic nedotkne. Uplne jsou mi odporni, slabosske krysy. Ted jsou potreba na uradech – ale ouha, pracuji z domova – hlavne ze vyplatni paska bude beze zmeny. Podivejte se na prodavacky , ty ohrozene nejsou – a nasi urednici nemuzou pracovat, ale predpokladam, ze nakupovat jiste muzou. To jim nic nehrozi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dotace („ošetřovné“) pro OSVČ

St Dub 1 , 2020
Od středy 1. dubna 2020, 9:00 hod je možné žádat o dotaci („ošetřovné“) pro OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné).

You May Like

Témata