Během týdne přijal Kraj Vysočina 1715 žádostí o kotlíkové dotace.

6

Příjem žádostí pokračuje. O historicky první kotlíkové dotace požádalo v Kraji Vysočina zatím 1715 domácností. Zatímco v pondělí 18. ledna 2016, v první den příjmu žádostí, byl evidován více než jeden tisíc žádostí a lidé spíše než konzultace vyhledávali služby podatelny, v dalších dnech kraj přijal denně v průměru 150 žádostí od lidí, kteří dávali přednost kontrole žádosti a až poté následnému podání.

„Všem, kteří ještě zvažují podání doporučuji žádosti určitě podat, jejich sběr stále probíhá, pouze kromě příjmu začneme pracovat i na evidenci. Máme před sebou náročný proces kontroly a vyhodnocování dosud přijatých žádostí a až koncem příštího týdne budeme vědět, o kolik peněz lidé celkem během prvních pěti dnů požádali. Odhadujeme, že uspokojit bychom mohli zhruba dva tisíce žadatelů, kteří však po podpisu smlouvy budou mít kotle správně vyměněné a podají žádost o proplacení dotace,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

 

 
 

Dnes konzultovaná podání vykazovala podle Evy Láníkové z krajského odboru regionálního rozvoje téměř totožné chyby. „Chybou každého druhého dnes konzultovaného podání byla absence přílohy katastrální mapy. Přitom je tato povinná příloha jasně vyjmenována v podmínkách předložení žádosti a je zmíněna i ve vzorové žádosti umístěné na webových stránkách Kraje Vysočina. Pokud se nemovitost nachází v digitalizovaném území, je příloha vydávána na každém Czech Pointu, a to během několika minut,“ upozorňuje na nejčastější chybu Eva Láníková. Její slova potvrzují i na pracovišti Czech Pointu Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Zatímco v minulosti jme výpisy z katastrů nebo registru obyvatel řešili jednou, dvakrát za půl roku, tento týden vyřizujeme denně zhruba tři desítky výpisů,“ uvedla Alena Vokurková z podatelny Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že lidé si dostupnost služby Czech Pointu pochvalují. Využít služeb Czech Pointu zapomínají i žadatelé, kteří posílají dokumentaci elektronicky. V tomto případě chybí nejčastěji elektronický podpis  a konverze materiálů provedená přes Czech Point – nezbytná pro ověřené přijetí žádosti. I na tuto skutečnost jsou však žadatelé v pokynech k vyplnění žádosti předem upozorňováni. 

Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy

 

Paralelně s příjmem dalších žádostí o kotlíkové dotace začínají od pondělí administrátoři kontrolovat a načítat už došlé žádosti. „V této souvislosti chci uklidnit žadatele, že pokud bude v žádosti chybět některá příloha, budou automaticky vyzváni k doplnění konkrétního chybějícího dokumentu nebo k doplnění informace. Nedoporučujeme doplňovat cokoli k žádosti před naším vyzváním. Pouze by to komplikovalo rychlé zpracování a administraci,“ upozorňuje Eva Láníková.

 

Pracovníci odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina budou od pondělí 25. ledna 2016 pokračovat v konzultacích  žádostí o kotlíkové dotace na svém pracovišti na Žižkově ulici 16, Jihlava. Fyzická podání bez nutnosti kontroly je možné provést na centrální podatelně Krajského úřadu Kraje Vysočina, Žižkova ul. 57, Jihlava v obvyklých úředních hodinách. Podle radního kraje Zdeňka Chláda je první schvalování kotlíkových dotací plánováno na polovinu dubna 2016, následovat bude rozeslání smluv k podpisu a po zdárném ukončení projektů také proplacení dotace. Kraj Vysočina je připraven mezi žadatele o kotlíkové dotace rozdělit 239 miliónů korun.

 

KD

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

6 thoughts on “Během týdne přijal Kraj Vysočina 1715 žádostí o kotlíkové dotace.

  1. Je smutné, že každý kraj má jiné požadavky, např.Středočeský nepožaduje výpisy z katastrální mapy. Vysočina chce tři dokumenty a to už jsou tři stovky za ověření. Nic jednoduchého pro lidi nevymysleli, bohužel

      1. Celé je to nesmysl a pokřivení podmínek, tak jako všechny dotace. Ti poctiví mají už dávno moderní kotle za své peníze a ti co na vše kašlou dostanou dotace, ale pozor, většina z nich bude nadále pálit i bordel !!!

  2. Bohužel si ty dotace vyběhaj lidi, kteří na to maj nervy a trochu zkušenosti s papírováním. Ty smrdící komíny stejně zůstanou protože to je o tom , že do novýho kotle odpad nedaj, tak na co pořizovat novej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení

Út Led 26 , 2016
záměru pronájmu pozemkové parcely KN č. 2106/37 – lanové centrum Humpolec Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy

You May Like

Témata