Světový den diabetu

Tento týden probíhá na Vysočině celá řada akcí připomínající Světový den diabetu. Organizátoři chtějí upozornit, že cukrovka patří celosvětově mezi nejrozšířenější nemoci. Každý desátý Čech a Češka mají cukrovku, komplikací tohoto civilizačního onemocnění přibývá.

Světový den diabetu připadající na 14. listopadu připomene, že existuje účinná prevence, protože až 80 procentům případů cukrovky druhého typu lze předejít.

 

 
 

Účinná prevence proti diabetu ze strany pacienta spočívá např. ve změně návyků, tedy úpravě jídelníčku a zvýšení fyzické aktivity. Proto je široká veřejnost zvána na akce z nichž vybíráme:

 

13. listopadu 2013, Havlíčkův Brod, velký sál staré radnice

9:00 – 15:30 hod. přednášky lékařů (péče o nohy, kožní problémy, zuby a vitamin D, jak správně užívat léky, stravování), měření glykémie a tlaku, poradna pro dospělé o diabetu, pochod proti diabetu po polední pauze (13:30  park Budoucnost)

 

14. listopadu 2013, Pelhřimov, Nemocnice Pelhřimov

12:00 – 17:00 hod. Světový den diabetu, hlavní lůžková budova – Atrium, zdarma vyšetření glykémie, měření cholesterolu a krevního tlaku a BMI

 

19. listopadu 2013 Jihlava, Den zdraví v Nemocnici Jihlava

Celodenní program propagující nejen prevenci diabetu, ale dále možnost vyšetření znamének, měření hladiny cukru, konzultace s nutričními terapeutkami. Více už brzy na www. nemji.cz

 

27. listopadu 2013 Jihlava, sídlo Kraje Vysočina

VI. rodník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina

Od 8:30 hod. přednášky o zdravém životním stylu, měření  tlaku a BMI.

zdroj:  www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Za posledním puchýřem

Út Lis 12 , 2013
Turistický oddíl Šlápoty Hněvkovice vás zvou na 42. ročník akce „Za posledním puchýřem“.

Témata