Brodské čekají velké dopravní komplikace

Důležitý most má být uzavřen již v tomto týdnu Již v tomto týdnu zřejmě bude uzavřen důležitý most na havlíčkobrodské Masarykově ulici. Město tak čekají velké dopravní komplikace.

Jen dny již zbývají do doby, kdy bude úplně uzavřen most přes Sázavu na havlíčkobrodské Masarykově ulici. Podle původních plánů se po mostě, jehož kompletní oprava je naplánována do října, nemělo jezdit již včera, začátek prací byl však odložen. „Prozatím u nás investor stavby o uzavírku silnice nepožádal. Ve středu bychom se měli sejít na dalším jednání, kde by mohl padnout přesný termín, od kdy bude tato komunikace uzavřena,“ řekla Miluše Bakešová z krajského oddělení silničního hospodářství. Do středy se tedy řidiči projíždějící Havlíčkovým Brodem nemusejí komplikací obávat.
Objízdná trasa ve směru od Kolína povede za křižovatkou ulic Masarykova a Ledečská po jednosměrném provizorním přemostění řeky do ulice Na Losích na křižovatku ulic Na Losích a Humpolecká a dále po stávajících komunikacích ve směru Humpolec nebo Jihlavu. „Řidiče upozorňujeme zejména na dopravní opatření, která se podstatně dotknou jejich návyků – například semafory na křižovatce ulic Humpolecké a Na Losích. Další změna nastane v přednosti v jízdě na křižovatce ulic Na Losích a Sázavská, která bude navíc zjednosměrněna,“ připomněla několik aktuálních změn Světlana Pátková, mluvčí brodské radnice.

Ve směru od Jihlavy bude doprava vedena na křižovatce u čerpací stanice Aral na kruhový objezd a ulicemi Dolní a Žižkovou na severovýchodní obchvat. Po obchvatu pak na Masarykovu a dále bez omezení na Kolín.

Z bezpečnostních důvodů bude přechod pro chodce u hotelu Slunce osazen světelnou signalizací, přesunuta bude i autobusová zastávky městské hromadné dopravy z Dolní ulice dále až k zálivu před kulturním domem Ostrov.

Přesunut bude i přechod pro chodce na křižovatce ulic Žižkovy a Dolní, směrem od křižovatky ke komunikaci Na Valech. „Podle okamžité dopravní situace bude omezován i přímý vjezd na Havlíčkovo náměstí z Dolní ulice,“ vysvětlil havlíčkobrodský místostarosta Jiří Vondráček.

Uzavírka by měla být zrušena začátkem října letošního roku, kdy bude most obousměrně průjezdný po středových pruzích vozovky. Rekonstrukce mostu bude ale pokračovat dále až do konce dubna příštího roku.

Čtěte dále:   POZOR NA ZVÝŠENÝ ZÁPACH PLYNU

Objížďka ve směru od Kolína: Za křižovatkou ulic Masarykovy a Ledečské se pojede po provizorním přemostění řeky přes ulici Na Losích na křižovatku ulic Na Losích a Humpolecké

Objížďka ve směru od Jihlavy: Od stanice Aral se pojede na kruhový objezd a po ulicích Dolní a Žižkové vede trasa na nový obchvat

Zdroj: MF DNES

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na výlet - okolo tří přehrad

Út Čvn 24 , 2003
Humpolák Vám přináší tip na pěkný výlet . Provázet Vás bude zkušený profesionál z humpoleckého klubu KČT , pan Pavel Jakoubek . Čtěte dále:   Houby porostou jako po dešti. Podívejte, kde je na Pelhřimovsku největší šance

You May Like

Témata