Bruslení venku? V Humpolci bude, nové vedení města ale nadšené není

42

Venkovní kluziště budou na Vysočině i tento rok. Bruslit se ale bude spíše v menších městech. V krajské Jihlavě si lidé na náměstí letos nezabruslí.

Ceny za energie stoupají, i přesto však města na Vysočině připravují venkovní ledové plochy. Na některé z nich první bruslaři vyjedou už o prvním adventním víkendu.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/brusleni-venku-v-trebici-pred-vanoci-v-rouchovanech-asi-na-mikulase-20221120.html

Čtěte dále:   MOL Cup: Humpolec potvrdil roli favorita

Axl

42 thoughts on “Bruslení venku? V Humpolci bude, nové vedení města ale nadšené není

 1. Proč takový nesmysl vůbec města povolují. To samé v případě přehnané vánoční výzdoby. Tohle je třeba razantně omezit a energii používat na rozumné činnosti.

 2. Umělý led z plastu-zapůjčení v loňském roce na pár týdnů za 400 000- to je pěkná kravina. Předchozí vedení města to ale vidělo asi jinak, když to objednalo i na letošní rok. Vyhozené peníze. Ani se na tom pořádně nedá bruslit.

  1. Na letosni rok znovu a na 2x delsi dobu. Z ciziho krev netece, byvali startove si jiste ted uzivaji vyplacene odstupne.

 3. Za kluziste za 800 tisic patri podekovat madam Kukrechtove. Jesteze to je uz BYVALA mistostarostka. Rada nakupovala z ciziho. Verim novemu vedeni, ze podobne excesy nedovoli.

   1. ten pořád vydejchává přijetí peněz pro hasiče, kritizovat panímámu že zvedla ploutev pro takovou íčovnu nebude

    1. Panu Frrrr je přijetí daru pro hasiče jako takové vcelku volné – pan Frrrr se totiž ptal na pomyslnou morální záklopku, zda je nutné brát peníze od nadace Agrofertu, kdy se jednalo v kontextu rozpočtu města o zcela mrzký peníz a z pohledu pana Frrrr poměr „cena/ výkon“ o peníze docela „drahé“. Ale uznává, že každý to má nastaveno jinak – jedná se o svobodné rozhodnutí radních.

     Jinak „panímámu“ problém kritizovat nemá, jen se s ní o těch věcech baví napřímo, nikoliv přes anonymní diskuzi na Humpoláku. Hrozně se těším na to, až někdo překročí svůj vlastní stín a u některého z kritizovaných zastupitelů osobně zazvoní a moudře s ním pohovoří :))

     Co se týče kluziště, tak jsem jej ještě nevyzkoušel, na druhou stranu Jihlava pár let zpět koupila kluziště za sedm milionů a dnešní zimu ho nechá kvůli energiím v garáži – můžeme diskutovat o ceně, ale ve výsledku bylo lidmi docela využíváno a prostor náměstí oživilo – totéž se domnívám, že platí pro kluziště v parku v Humpolci. Umím si představit sto a jednu lepší věc, kam se dají peníze nasypat, na druhou stranu je tomu tak vždycky – to je přesně ten rozdíl mezi „řízením firmy“ a řízením státu, kraje, města, vesnice – holt srážka s realitou bolí 🙂 a můžete se u toho tvářit „nenadšeně“, nebo „mračit jako pan profesor Klaus“, jak komu vyhovuje.

     Jinak v jiném rozhodnutí rady město odpouští „Svařeným saním“ poplatky spojené s pořádáním akcí na náměstí. S tím problém nemáte?? Za mne je to totéž. Taktéž by se dané prostředky daly využít jinde.

     frrrr

     1. Pane frrrr, v některých věcech vám dávám za pravdu, nicméně pokud zmiňujete, že se o jistých věcech bavíte napřímo s ,,Panimamou,, a dále vzpomínáte,, Morální zaklopku,, pak mě zajímá váš názor na počátek. Jestli se nemýlím, tak žádost na nadaci Agrofertu byla podána již dříve, to jest za působení minulého zastupitelstva a v ten moment byla jednou z účastnic zájezdů i již zmíněná,, Panimáma,,.

      A kde byla tedy ta morální zaklopka v ten moment kdy se žádalo o zlaťáky z Babišova, radnicí složenou z ODS/KDU-ČSL/ČSSD.

      Vašeho názoru bych si vážil ve chvíli, kdybyste byl jedním z členů HZS.
      Pěkný den

     2. Dobrého večera přeji.
      Vezmeme to od konce.

      Abych něco komentoval, tak opravdu členem HZS, či jakékoliv jiné profese/ organizace být nemusím. To bych nesměl komentovat fotbal, protože nejsem fotbalista, politiku, protože nejsem politik atd. Btw. humpoleckou hasičárnu, včetně techniky, mám prolezlou od sklepa po půdu a to nespočetněkrát (za socíku i po něm) a nemusím být hasič.

      Kde byla tehdy „záklopka“ nevím.

      Jinak můj názor na počátek myšlenky je stejný, jako na její dotažení – nic podobného nemá město zapotřebí a je jedno, kdo je zrovna u kormidla. Považuji to zkrátka za hloupé. Jinak žádost předpokládám posílala/ její zaslání úkolovala rada? „Účast v zájezdu“ by v tom případě byla tedy personálně omezena. Pokud šla přes zastupitelstvo, prosím o zaslání odkazu na zasedání – opravdu není v mých silách a není to ani mým záměrem chytat vše, co se v Humpíku „šustne“. Zkrátka rada začala zveřejňovat zápisy a já byl zvědavý na ty všechny „kostlivce“ (a stále jsem 🙂

      Pěkný zbytek dne.

      frrrr

 4. Vedení města není nadšeno? Proč ? Pronájem je dohodnutý minulým vedením a žádnou energii navíc to nespotřebuje. Zájem o bruslení v parku byl vcelku velký. Těžko by se hledala jiná rovná plocha, kam by se to dalo umístit

  1. Energii to sice nespotřebuje, ale ten pronájem je pékná darda, za to by se pořídilo spoustu jiných aktivit.

 5. Chce to všechno zrušit. Spolkáč uzavřít, zmařit výstavbu, smlouvu na trhy vypovědět, ale zároveň oživovat náměstí.
  Vždyť to přece dává smysl. Nemluvě o placeném parkingu, městské policii apod.. Úplná cesta do ráje 🙂
  A to ještě ani nezačali!

  1. Placené parkování je OK, ale jsem pro řešení kde je to možno zajistit závorou a platebním terminálem. MP vidím jako zbytečnou protože budou někoho neustále pokutovat aby si na sebe vydělali

   1. Placene parkovani v Humpolci je kravina. Jakmile se zpoplatni tak vsichni pochopi ze je to do mesta 5 minut a budou stavet o kus dal…. takze efekt bude nula, lidi budou parkovat u obytnych domu kde to jen pujde a zas budou vsichni rvat, at s tim mesto neco dela….

    1. Zpoplatnit jen dlouhodobe obsazovace centra. Hodka zdarma, potom za 30 czk. A snazit se to vyhnat treba na parking pred fotbalak.

     1. Prosil bych definici, co je centrum, a kde tedy uz mohu dlouhodobe parkovat pred firmu, kde jsem zamestnan.
      Dekuji.

     2. Frantisku, kde si behem sve pracovni doby zaparkujete svoji karu je pouze vase vec. A pokud vam vas zamestnavatel umozni parkovat zdarma na jeho soukromem pozemku, berte to jako zamestnanecky benefit.
      Zabirat ale bezplatne cely den verejne parkovaci misto za ucelem vaseho osobniho prospechu, ktere by jinak kratkodobe vyuzilo x obcanu mi prijde sobecke. Asi pochopite, ze regulece je zde nezbytna.

     3. Dobře, definici centra nedostanu 🙁

      Tak to zkusím z jiné strany – jak lukrativní místo musím zabrat, abych splnil Vaši definici sobeckého chování? Vezměme 8,5h v práci: kolik (potencionálních) dalších lidí musím omezit, abych byl sobec?

      Snažíte se prosadit (zákonem, vyhláškou) systémovou a pod sankcí vymahatelnou regulaci nějakého chování.

      A já bych moc rád slyšel, z jakého základu dovozujete, že zaměstanenc firmy má na parkování menší nárok, než návštěvník sousední firmy.

      A zkusím Vám uvést příklad, abyste pochopil: hodně aktuálním tématem teď je „doprava v klidu“. Stav, který Vy popisujete jako negativní se projevuje tak, že v exponovaný čas nelze zaparkovat v centru. To znamená, že plno lidí, kteří do centra míří, odloží auto stranou, nebo tam dojdou pěšky. Pokud takto definujete omezení, bude Vám tleskat ekolog i zklidňovač dopravy. Méně aut dojíždějících do centra je v jejich očích dobro.

      Zkusíte mi vysvětli tohle?

   2. Bát se MP,že bude dávat pokuty je trapné,trapné, trapné. Od toho by byla také zřízena. Myslet si, že MP bude jen domlouvat a usmívat se je hloupost.
    Je jasné, že MO není nyní na pořadu dne. Možná,že nejsou důvodem jen vysoké náklady,ale hlavní je sehnat schopné lidi pro tuto práci.

    1. Ne.

     Problém je v tom, že MP poměrně rychle zahodí všechny ideály, se kterými je voličům tlačena a hyertrofuje do podoby tupého strojku na peníze.

     K tomuto tvrzení mám poměrně hodně podkladů, které se mi nahromadily za těch asi 15 let, co se v tomhle tématu pohybuji.

 6. Která část zprávy je podstatná: to, že bude „bruslení venku“ a nebo, že „vedení města je proti“ ?!?
  Působí to dost schizofrenně: hezky si to užijte, ale běda, jak vás tam uvidím bruslit.

 7. To je stejně srozumitelné, jako když starostka, považující samu sebe za velkou demokratku, kandiduje bez uzardění za stranu „STBáka“ Babiše.

 8. V Humpolci jsme si zvykli neplatit za parkování v centru města (Horní, Dolní náměstí). Jsou zde firmy, které mohly expandovat, aniž by vytvořili na svém pozemku jediné parkovací místo. Dlouholetý zastupitel a spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard, veřejně přislíbil s podporou V. Bruknera, že zajistí parkování svých zaměstnanců na okraji města.

  Začal bych vymáháním těchto zatím “planých” slibů.

  A na parkoviště vedle fary namontovat závoru s chytrým parkovacím systémem.

  Po určité době vyhodnotit.

  Určitě zatlačit na humpoleckou Radnici a jejich zaměstnance, aby šli příkladem.

  1. a vysledek by byl….. nula. Muzete se vztekat, muzete „tlacit“, muzete „vymahat“ ale kdyz nemate nic pisemnyho s razitkem, mate smulu. Tech firem je na namesti a okolo spousta. To by clovek musel vyhazet Adelku, Statek, Stredni skolu na rohu, radnici a dalsi a dalsi. Vsichni tam auta nechavaj kdyz jsou v praci. To samy Rasinova nebo Skolni. Se tam podivejte pres den. Nemate sanci na zaparkovani. Vecer – prazdno. A to uz nejsme v „centru“. Proste Humpolec je maly mesto a nema smysl to hrotit. Nakonec to vzdycky nekam dat jde a nikdo to moc neslukuje. Vcera jsem to meril. Z Rybnicku na Horni namesti, 7 minut volne, fakt volne, chuze.

   1. Super, tak raději dát ruce do klína a nechat vše při starém. Děkuji pěkně, nechci. Od nové radnice očekávám, že začne otevírat i nepopulární témata s jasným návrhem řešení. Projeďte si republiku a města podobné velikosti jako Humpolec. Platit v centru města je standard 21. století.
    A dotčené firmy včetně radnice by měly začít dělat interní kroky a edukovat své zaměstnance, aby jsme se konečně někam pohnuli.
    Doprava v klidu není jednoduché téma a nedá se vyřešit mávnutím kouzelného proutku, ale začit řešit se musí, pokud možno koncepčně.

    1. Ještě se mi nestalo, že bych – v kteroukoliv denní dobu – na náměstí či v jeho blízkém okolí nezaparkoval. Už byste si ke svým aktivitám měli najít jiný motor, než je nenávist ke všemu, co tu bylo do voleb.

     1. Úvahy o zpoplatnění parkování na náměstí či u pošty už tu byly před komunálními volbami 2018. To není novinka současných fandů nového vedení.
      U té pošty by to za úvahu stálo.

    2. OK, zacneme. Rekneme ze jsme se dohodli ze budem vybirat. Kdo to bude vybirat a kdo to bude kontrolovat a kdo to bude pripadne sankcionovat?

     1. Napřed byste se mohli zeptat na názor majitelů domů. Kvůli úředníkům z městského úřadu a zaměstnancům pivovaru chcete trestat ostatní? Vyřešte si ty dva zdroje aut a bude místa přebytek. Už teď je problém cokoli ve městě provozovat (služby, obchod, restaurace). Jestli chcete zatlouct poslední hřebíček do rakve malým podnikatelům, tak zaveďte poplatky za parkování.

 9. Je neco spatneho na zpoplatnení parkovani na námestich a parkoviste u fary 30min zdarma, kazda dalsi pulhodina 15 kc?

   1. Jedno auto vybavene kamerou a urednik ze soucasneho stavu MU, ktery 3x za prac dobu se projede po vybrane lokalite.

    K tomu nepotrebujete ani MP.

    Rozdate pr desitek pokud a lidi si zvyknou velice rychle.

   2. Ale to není třeba řešit, přeci! Problém je daný! Příčinu známe!
    Centrum je přes den plné – nedá se zaparkovat.
    Centrum je večer prázdné.
    … ergo, zaplní je ti, co tam parkují kvůli zaměstnání v místě. Zpoplatnění to vyřeší.

    – zhruba takové je schéma. Podrobnosti by to jen komplikovaly.

    Nepodstatné drobnosti, třeba:
    – definovat oblast, kdy by parkování bylo placené
    – zadat a vyhodnotit průzkum, jaká je skladba parkujících vozidel – kdo je tam 1/2 hoďky, kdo hodinu a kdo více. Třeba těch 9h pracovní doby.

    Ono by se totiž také mohlo stát:
    – placené parkování v nevhodně zvolené oblasti způsobí, že část stojících aut se přelije mimo placenou oblast a vyvolá tak nedostatek parkovací plochy jinde.
    – po čase se ukáže, že většina parkujících aut tam stojí max. do té bezplatné půlhodiny. Přechytralý parkovací systém pak nevygeneruje dost peněz ani na svůj vlastní provoz, bude nutné jej dotovat. A stále nebude kde parkovat.

    A není těžké domýšlet, jaké patche budou použity pro výše zmíněné. Stačí se rozhlédnout:
    – dojíždějící omezují rezidenty. Zpoplatníme tedy parkování v rezidenčních oblastech a rezidentům to to dáme za malý roční paušál.
    – parkovací systém je stál mnoho peněz, a prodělává. Upravíme tedy taxy na 90sec. zdarma ( 😀 ), prvních 15min drahé a delší časy také drahé, ale už ne tak moc. ( Alternativne – konečně důvod k tomu zavést MP)

    Z velké části mají podobné, nedomyšlené výkřiky k omezení toho či onoho jeden jediný dopad. Totiž, že nevolený úředník s podporou aktivisty s planoucíma očima nám pronajímají naše vlastní město 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

1. schůze RM

Po Lis 21 , 2022
Usnesení a zápis. Čtěte dále:   Fotbalisté Humpolce byli efektivní, poslední duel na domácí půdě zvládli

You May Like

Témata