Budkování na hradě Orlíku

Kromě zážitků z prohlídky zříceniny středověkého hradu, si můžete v sobotu 14. září odnést z hradu Orlíka nad Humpolcem i vlastnoručně zhotovenou ptačí budku.

Od  10,00 do 16,00 hodin připravuje Občanské sdružení Zelené srdce na  hradě druhý ročník akce nazvané Budkování. O co půjde?  „Z připravených dílů, které pro nás připravuje chráněná dílna Fokus Vysočina v Pelhřimově, si budete moct  udělat budku pro sýkorky, rehky a nebo krmítko pro ptáčky na zimu,“ vysvětluje Pavel Koubek. Díky podpoře, kterou se  podařilo na tuto akci získat od  Kraje Vysočina prostřednictvím KOUS Vysočina a Města Humpolec, si budete moct budku, či krmítko odnést zdarma za podmínky, stlučení jedné další budky, kterou sdružení nabídne školám a domovům důchodců, nebo použije na podporu pěvců v okolních lesích.

Basyk.jpg

 Heslem občanského sdružení Zelené srdce je: „Každý může pomáhat“. I ta nejmenší pomoc může pomoci zachránit kousek přírody, ohroženou památku a nebo lidské štěstí. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.   Více na našem webu www.zelenesrdce.cz. Informace o přírodě Humpolce naleznete na www.prirodnihumpolec.cz

Čtěte dále:   I kasteláni mají své dny

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Víkendové akce - sobota, 14.9. 2013

Čt Zář 12 , 2013
Kulturní, ale i jiné akce v Humpolci a okolí. Čtěte dále:   Středověké slavnosti

You May Like

Témata