Bytový dům v Humpolci: návrhy představí výstava přímo v ulicích

1

V Hálkově ulici v Humpolci by mohl vyrůst nový bytový dům. To, jak by mohl vypadat, se však veřejnost kvůli pandemii nemohla dozvědět. Proto se radnice rozhodla z několika návrhů uspořádat netradiční výstavu přímo v ulicích města.

Loni v květnu vyhlásilo vedení humpolecké radnice architektonickou soutěž na budovu bytového domu v Hálkově ulici u hasičské zbrojnice. Sešlo se jedenáct návrhů. „Město se spolu s Městským kulturním a informačním střediskem rozhodlo lidem ukázat alespoň pět oceněných prací prostřednictvím výstavy, která potrvá do 22. března,“ řekla mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

Výstava na vybraných výlepových plochách zahrnuje celkem pět plus dvě zastavení. Je doplněná QR kódy, které odkazují na krátké tematické video komentáře, které namluvil předseda odborné poroty Radek Kolařík a humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner.

Dvě zastavení čítají všech pět oceněných soutěžních návrhů, každá plocha z dalších pěti pak pokaždé nabídne jeden vybraný návrh.

Procházkou kolem těchto pěti ploch zájemce ujde zhruba dva a půl kilometru.

Video je možné zhlédnout nejen na displejích chytrých telefonů v ulicích města, ale také z tepla domova na městském kanálu YouTube.
Vítězem architektonické soutěže se nakonec stala pražská společnost Opočenský Valouch architekti, kterou město oslovilo k následné spolupráci.

Vítězný návrh nového bytového domu v Humpolci.
Vítězný návrh nového bytového domu v Humpolci.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/bytovy-dum-v-humpolci-navrhy-predstavi-vystava-primo-v-ulicich-20210227.html

Čtěte dále:   Půjčovna koloběžek

Axl

One thought on “Bytový dům v Humpolci: návrhy představí výstava přímo v ulicích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Brož chodí místo tréninků národní házené běhat

Út Bře 2 , 2021
Na rozdíl od většiny jiných sportů nemají ligové soutěže národních házenkářů více alternativ, jak dohrát sezonu. Stále se potíže s kompletní porcí zápasů. Jaro by mělo být delší o dohrávky z podzimu. „Přiznám se, že jsem v posledních dnech moc nesondoval, jestli přece jen nepřišel svaz s nějakou jinou alternativou. Podle rozpisu by se mělo […]
Humpolečtí národní házenkáři v Brně nebodovali.

You May Like

Témata