Chůze ve městech je nyní kličkovaná mezi exkrementy

13

Pelhřimovsko – S odtátým sněhem se začala ve městech, jako každý rok, zpívat stará písnička.

zho.jpg

Její notovou osnovu tvoří mozaika psích exkrementů mnoha odstínů v ulicích a parcích, zatímco hlasy vrství nespokojení obyvatelé, samosprávy, technické služby i samotní pejskaři – slušní „sběrači“.

„Nepořádek ve městě sbíráme už od pátku. Museli jsme počkat až to odtaje a naplno jedeme od pondělí. Na úklid dochází také dvakrát týdně sedm lidí, co vykonávají veřejnou službu, a v zápřahu je jeden odsávač na psí exkrementy, který jsme zakoupili loni v létě,“ informoval o práci v ulicích města ředitel Technických služeb v Humpolci Pavel Trnka.

Vysavačem na výkaly disponují i Technické služby Pelhřimova. „Jinak chodí sběrači papírků a nepořádku. Výkaly jsou notně rozbředlé, tak je musí sbírat na lopatku,“ popsal mnohdy nelehký úkol Pavel Januš, vedoucí údržby komunikací.

Na zázemí pro sběr exkrementů svých miláčků si jejich majitelé dnes už stěžovat nemohou. Kontejnery s příslušnými pytlíky jsou takřka na každém rohu. Ale peprných výtek směřujících k nezodpovědným majitelům od těch, co si „vyšloupli“, přibývá.

Seber si to, sousede

To je i jedna z cest, jak podle místostarosty Pelhřimova Tomáše Dufka zabránit nechtěným suvenýrům na podrážkách. „Je potřeba nebát se páníčka upozornit, aby si to po pejskovi sebral. Samozřejmě, že jsou pejskaři čistotní a nezdráhají se vzít to do pytlíku, ale sám se setkávám s tím, a to zejména u majitelů menších psíků, že jejich výkaly ignorují, zřejmě proto, že je považují za nepatrné,“ uvedl Dufek.

Zázemí je, chybí ohleduplnost

Před dvěma lety se do různých míst navezly desítky košů určené pro psy. Podle Dufka město investuje zhruba tři sta tisíc korun ročně jenom do sáčků, byl zakoupen speciální vysavač a osvěta také nechyběla.

„Dokonce jsme dávali do rodin mapy, kde všude kontejnery jsou, jako přílohu Pelhřimovských novin. Zvažujeme i to, že bychom ve spolupráci s kynology prováděli určitou osvětu na školách, aby i děti přiměly například své rodiče k odpovědnějšímu chování,“ dodal Dufek s tím, že nezájem o okolí, poté, co opustíme dveře svého bytu, je v nás zřejmě zakořeněn.

S tím, že výchovy a prevence není nikdy dost, se shoduje i starosta Humpolce Jiří Kučera. „Nedávno jsme na poradě probírali, že by opět stálo za to lidem připomenout, jak s exkrementy svých miláčků nakládat. Ale určité skupině lidí to podle mého nedojde nikdy,“ sdělil starosta, který byl právě na obhlídce Humpolce. „Sleduji výsledek práce lidí z veřejné služby a musím konstatovat, že jsem zatím na žádný bobek nenarazil. Výjimečně jsme povolali i pracovníka s vysavačem,“ hlásil Kučera.

Nejenom lidé trpí obnaženými poklady zimy. Samotní psi mají problémy zejména se střepy. „Objeví se také zkažené svačiny, které děti zahodily a psi z toho mohou mít problémy. Stejně tak je víc případů rozřezaných tlapek od střepů,“ zmínila humpolecká veterinářka Štěpánka Pejchalová.

Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110119_vykaly.html

Petr

13 thoughts on “Chůze ve městech je nyní kličkovaná mezi exkrementy

  1. Normálně to stačí přece zahrnout sněhem.
   Večer se to ani nemusí, je tma a výhled na hvězdy a na ty … nikdo nevidí.

   Když to odtaje tak se pěstuje exkremento slalom,hovno sjezd a posraný rally

 1. Je třeba napálit pořádné poplatky ze psa ve městě. Klidně i 5-10tisíc,podle rasy a věřte,že by se situace zlepšila.
  V Humpolci spousta chovatelů chodí venčit k bývalému Contegu v Hradské a tam u cest i v ulici je nakáleno dost a pytlík? To vůbec majitelé neznají

  1. Podle rasy? Znamená to, že by například Asiaté platili méně než Evropané, protože jsou v průměru menší, nebo naopak více, protože nejsou zdejší?

 2. Vážení radní,chtělo by to uveřejnit kolik,že město vybere na poplatcích ze psů,když náklady na odklízení toho co po psech zůstává po městě jde do statisíců.Podle mého názoru jde čistě o zálibu lidí,chování psů městu nic pozitivního nepřináší,takže by také na této libůstce určité části občanů nemělo vůbec prodělávat.Ba naopak by zde měl být výdělek!

 3. Pan starosta by potřeboval asi vyšetření u očního nebo jeho trasa domů je uklizená, jinak skoro každý občan města musí kličkovavat okolo psích exrementů

  1. Máte pravdu,pan starostaKučera je skutečně slepý,když nevidí to,mezi čím my musíme denně kličkovat a stále upozorňovat naše děti , kam mohou šlápnout!!!!!!

 4. No ono je to celé dosti složité. Když půjdu z hospody domů a stoupnu si v parku ke stromu, tak na mně bude každý pohoršený pejskař řvát, že sem prase a podobně. Když seřvu pejskaře, aby si šel ten humus po svém pejskovi uklidit, tak mi div nevynadá,proč by to měl dělat. Upozorňuji, že většina mladých lidí to sebere, ty starší asi bolí záda, ale jen kdyby vedle hovínka ležela papírová pajska 🙂 to by jste viděli jak se ohnou 🙂
  Ať si policista v civilu stoupne do parku a pěkně naděluje pokuty. Litr by měl pro začátek stačit.
  Proč stojí pořád u mototechny a kontrolujou pásy, když jim za zády kálí psy v parku ? Chybí tady městská, stačilo by jedno auto, 4 orgáni a pěkně to luftovat.
  Zkuste si jít vybrat peníze k bankomatu GE Monay, máte nasráno přímo pod bankomatem, to tam musela ale nechat doga nebo bernardýn.

  1. No oni policajti nemají nic užitečnějšího na práci než hlídat hovna po psech. Já mám lepší nápad. Až někdo z vás uvidíte nějakého pejskaře jak si neuklidí šištičku po svém miláčkovi, tak vezměte pytlík vy, počkejte do jakých dveří zaleze, pěkně u něho zazvoňte a až otevře, tak mu to hoďte do verandy.

   1. Musím se ztotožnit s předchozím nápadem na řešení celé situace, protože jinak si to někteří jedinci nikdy neuvědomí.
    Já osobně k tomuto činu odvahu nemám, proto si myslím, že v jiných městech celkem dobře funguje osoba pověřená okamžitou finanční pokutou na “ místě činu“. Samozřejmě si tam nemůže stoupnout uniformovaný policista, protože pak někteří chytráci svého psího miláčka odvedou jinam. V předchozích letech v našem městě nebyla situace tak hrozná. Místo abychom sledovali, co je v našem městě nového a hezkého, musíme sklánět hlavy k zemi a sledovat, do čeho šlapeme. Chudáci rodiče malých dětí.
    Protože pejskaři odváději za pejsky poplatky, mělo by to někde být vidět. Sběratele psích exkrementů není vidět široko daleko a když ho náhodou potkám, tak zrovna kouří . Přímo „v akci“ jsem ho ještě neviděla.

   2. good idea !!!! Výborný nápad !!!!
    Viděl jsem ještě jeden, ale to musel pejskař přijet k parku autem ( v Praze se tak děje běžně ). Bandička mladých lidí si počkala až se jeho miláček vy…e a pakliže si to majitel nesebral, udělali to za něj oni, ovšem šišku mu následně rozmazali na kliku auta u řidiče, tak že když se majitel následně vracel k autíku, odemkl a . . . Ble !!!
    Sami si to domyslete . . . 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Silnice na Vysočině kloužou, provoz blokují kamiony

St Led 19 , 2011
Dopravu na Vysočině ve středu v dopoledních hodinách komplikuje ledovka. V kraji došlo k několika drobným nehodám, některé tahy blokují kamiony, upozorňují policisté a správci silnic.

You May Like

Témata