Deset let podporuje Kraj Vysočina hospodaření v lesích

V lednu roku 2005 se stala účinnou novela zákona o rozpočtovém určení daní. V rámci této legislativní změny přešly do rozpočtu krajů také finanční prostředky, které byly do té doby poskytovány ze státního rozpočtu na hospodaření v lesích. Kraj Vysočina na tuto situaci zareagoval přijetím vlastních pravidel pro podporu hospodaření v lesích, která s menšími úpravami platí dosud. Za deset let pomohl Kraj Vysočina s péčí o lesy částkou vyšší než 245 milionů korun.

Lesy na Vysočině jsou jedním ze zdejších bohatství. Vyžadují stálou a odbornou péči a jejich vlastníci si podporu. Proto byly ještě v prosinci roku 2013 přijaty Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích pro období 2014 – 2020. Plynule se tak navázalo na dosavadní systém. Našim cílem bylo, což se podařilo, zachovat uživatelský komfort – jednoduchost pro žadatele. To bude naší prioritou i při případných dalších úpravách zásad,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

 

Vlastníci nebo nájemci lesů tedy mohou podle současně platných zásad plynule v průběhu celého roku příslušným způsobem podávat žádosti. Pro letošní rok je v rozpočtu kraje za tímto účelem, stejně jako v předchozích letech, připravena částka 22,5 miliónů korun. I návrh rozpočtu pro rok 2015 počítá pro příspěvky podle platných zásad do oblasti lesního hospodářství s touto výší.

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Podvodníci odcizili v Humpolci cukrovinky za 1,5 milionu

Út Říj 14 , 2014
PELHŘIMOVSKO: Kriminalisté pátrají po kamionu a mužích, kteří zboží odvezli

Témata