Děti Země vypouštějí do přírody vzácné sovy

V těchto dnech připravují členové Klubu ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země na vypuštění do volné přírody skupinu šesti mladých sov pálených.

„Mladé sovy procvičují v půdním prostoru nepoužívaného kravína nedaleko Humpolce létání a učí se lovit živé hlodavce, tedy základní dovednosti nutné k přežití.  Po vypuštění je budeme přikrmovat do doby než se úplně osamostatní,“ říká vedoucí projektu na ochranu sovy pálené na Vysočině Pavel Koubek . 


 


Vypuštěné sovy by měly pomoci v návratu sovy pálené na Vysočinu, kde v minulosti poměrně běžně hnízdila. Dnes však patří mezi nejvzácnější druhy a na okrese Pelhřimov hnízdí v současné době prokazatelně pouze jeden pár pocházející z vypouštění v loňském roce. Velice špatná je situace v celém kraji Vysočina.


„Odhadujeme, že v celém kraji hnízdí deset párů této sovy a to je velice málo, “ uzavírá Pavel Koubek, který se ochraně tohoto druhu věnuje už třináctý rok.


 


 


 

Čtěte dále:   Jakým dárkem potěšíte pavlovská zvířátka?

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak se jedná na Krajském úřadu v Jihlavě

Čt Dub 17 , 2008
O státních úřednících se z valné části tvrdí, že jsou neochotní, laxní, ba někdy přímo i arogantní. Při nedávné návštěvě na Krajském úřadu kraje Vysočina jsem měla možnost se přesvědčit, že tomu tak pokaždé není. Jednáním tamních úředníků jsem byla mile překvapena. Čtěte dále:   ANO: Zkušení politici se budou […]

You May Like

Témata