DIGITÁLNÍ KINO V HUMPOLCI

2

Filmoví fanoušci se mají na co těšit. V létě 2011 se dočkají digitálního promítání s 3D projekcí také v Humpolci. Naše kino se tak přiřadí k 144 dalším kinům v ČR s digitálním promítáním. (Celkový počet kin v ČR je 451 + 24 multiplexů).


Instalace digitálního obrazu je vzhledem k současnému trendu nástupu moderních technologií dnes již spíše nutností než módním technickým výstřelkem, protože počty kopií na filmovém pásu distributoři radikálně omezují z důvodu vysokých pořizovacích nákladů a s cílem plně přejít na digitální nosiče. Odhaduje se, že v roce 2013 bude nabídka filmů už pouze v digitální podobě.

Diváci jsou nároční, a chtějí za své peníze kvalitní podívanou. Proto jdou tam, kde jim kino nabízí digitální obraz, zvuk a efektní technologii 3D, která umocní zážitky z filmu.

Kromě kvalitního obrazu a zvuku přináší digitální provoz ještě jednu výraznou výhodu pro diváka:
Film uvidíte i v Humpolci už v den premiéry. Nebudete tedy muset čekat i několik měsíců, tak jako dosud, než film dorazí do našeho města, nebudete muset odjíždět za filmem do sousedních měst.
Touto cestou bych ráda poděkovala vedení Města Humpolec a všem zastupitelům za podporu tohoto projektu a za schválené finanční prostředky na provedení digitalizace městského kina .

Marcela Kubíčková,
ředitelka MěKIS v Humpolci

Jak jsou na tom kina v sousedních městech:
Pelhřimov – digitální kino
Počátky – digitální kino
Jihlava – multiplex
Havlíčkův Brod – filmový pás 35 mm
Světlá nad Sázavou – filmový pás 35 mm
Ledeč nad Sázavou – kino je zrušené

Z důvodu instalace nové digitální technologie a 3D pro film a digitální zvuk kino Humpolec v červenci nepromítá!

Čtěte dále:   Filmový festival DISNEY100

Axl

2 thoughts on “DIGITÁLNÍ KINO V HUMPOLCI

  1. Je to odvážný krok, zvláště když z tabulky vyplývá,že mnohem větší Havl.Brod tento typ kina nemá.
    Škoda že ještě v rámci této modernizce kina není vyřešena bezbariérovost tohoto kulturního stánku.

  2. Já bych uvítal nové sedačky, jako jsou v PE. Maximálně dostačující a pohodlné, ale nemůžeme chtít všechno hned. Časem určitě taky budou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Víkendové kulinářské speciality

St Čvc 13 , 2011
Hotel Na Kocandě v Želivě pořádá až do konce prázdnin gastronomické víkendy. Česká, italská kuchyně nebo ryby, steaky, mořské plody a mnoho dalších. Čtěte dále:   Humpolecká muzejní zahrada se promění v letní kino

You May Like

Témata