Diskotéka Zálesí znovu otevřena

12

Po výměně nájemce a provedené rekonstrukci vnitřních prostor byla obnovena činnost diskotéky Zálesí v ulici V Brance. Tento podnik byl oblíbený a vyhlédávaný mládeží především nižší věkové kategorie a jeho proslulost sahala až za hranice Humpolce. Nezletilí vyznavači alkoholu a lehkých drog se sem sjížděli z okolních měst a vesnic, kde jim podobné zábavné praktiky nebyl nikdo ochoten tolerovat. To by se teď ale mělo změnit. Noví provozovatelé diskotéky hodlají zavést přísnější pravidla.

Po nesčetných stížnostech obyvatel Humpolce na rušení nočního klidu opilou mládeží se nedávno sešlo vedení města se zástupci policie a majiteli restauračních zařízení, aby se všichni společně domluvili na určitých opatřeních a pravidlech ke zklidnění situace právě v nočních hodinách. Na přísnější podmínky museli zareagovat i majitelé a provozovatelé diskotéky. Dali příslib, že obsluha nepodá alkoholické nápoje osobám mladším osmnácti let, a dále byla určena podmínka, že na diskotéku nevstoupí nikdo bez občasnkého průkazu. Do klubu Zálesí budou mít přístup mladí lidé až od věku šestnácti let, tudíž už by zde neměly být vídány dvanáctileté děti potácející se v alkoholovém opojení. Speciální náramky, které obdrží účastníci diskotéky od ochranky u vchodu, budou určovat, komu mohou výčepní podat alkoholické nápoje. Otázkou zůstává, zda bude takový postup opravdu účinný a přispěje k tomu, aby se alkohol k neplnoletým nedostal. Vzhledem ke kreativnímu myšlení mladých lidí lze spíše očekávat, že si najdou jinou cestu, jak si k alkoholickým nápojům dopomoci.


Veškeré výše uvedené nápravné kroky, které stály majitele nemalé finance, by měly alespoň trochu snížit vandalizmus a nepořádek v humpoleckých ulicích o víkendech. Nápomocno bude i samo město, které celý areál diskotéky více osvětlí a zároveň sem umístí kameru sledující pohyb osob v této lokalitě.

Čtěte dále:   Rohlík! A další československé pečivo. Kde ho kupujete v Humpolci?

myska

12 thoughts on “Diskotéka Zálesí znovu otevřena

 1. A já jsem si říkal, co se děje, že jsem teď mohl nějakou dobu klidně spát při otevřeném okně. Doufám, že to tak zůstane, i když ty magory, co jezdí na motorkách a auty Lnářskou celou noc vyřeší jen policie.

 2. Myšlenka dobrá.Určitě to trochu pomůže.Jenže se ožerou jinde a budou dělat bordel u Zálesí.Nakonec to odnese dotyčná ochranka a co potom.

 3. Pořádek na ulicích a v parcích je záležitostí města a jeho představitelé mají jasně stanovit a poté také garantovat pravidla hry.Zkušenosti mohou získat i z jiných měst.Zatím to bylo u Zálesí bídné a vůbec bych se nedivil kdyby obyvatelé tohoto koutu města vzali spravedlnost do svých rukou.Hlavně by to chtělo více kontroly ze strany policie a pokud nedstačí státní ,hoši na městě by měli začít vážně uvažovat o obecní.

  1. Tam kde není respokt před státní, tam před obecní už nebude vůbec….
   Dokud se to majitelům restaurací bude vyplácet, tak budou problémy… Stačilo by párkrát udělat šťáru a trošku přitlačit finančně na pilu.. Pár podniků by to položilo a zbytek by si dal pozor…

   1. V australii (tedy tady na Gold Coastu ostatni mista neznam) je v hospodach a klubech vyvesen „cenik pokut“.
    Osoba mladsi 18 let, ktera si koupi alkohol – $ 1875
    majitel restaurace – $18750
    cisnik – $3000 (tady si nejsem uplne jistej, mozna 4000).
    Samozrejme tady maji dalsi pravidla atd.

    Kapik

 4. Nemyslím si, že přijde nějaká velká změna. Ze začátku to třeba bude jiné, ale během několika týdnů to bude uplně stejné jako před několika měsíci!! Mladí se budou scházet v blízském okolí Zálesí a ten bordel co tam budou dělat , bude ještě větší než kdysi býval ( to ochranka neovlivní ) ! A lidé si budou stěžovat na hluk, takže scénář nakonec bude uplně stejný !!!!!!!!! Aleuvidíme, třeba přijde nějaké překvapení ??????!!!!!!!

 5. No o problému Zálesí (a hlavně nejen zálesí, hlavně o hluku v Humpolci a vůbec) se včera diskutovalo dokonce na ČR 1 Radiožurnálu.

   1. to bych taky moc rád věděl. Všechno na povrch. Už se z toho nevymluvíš 🙂
    Na to,že patřim mezi věkovou skupinu 20-25 let a zábavu má taky rád,tak mě to tady taky dost štvalo a že sem projel víc než dost měst i v nočních hodinách, tak opravdu doslova „minimum míst“ se dalo srovnat se zdejší atmosférou v tom špatným slova smyslu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak netrápit muže

Pá Dub 7 , 2006
Nic nedokáže muže tak zničit a zdeptat jako nucené nakupování. Je prokázáno, že nedobrovolné pobíhání po obchodech pánům tvorstva zvyšuje tlak a tlukot srdce. Jejich tělo prožívá stejný nápor, jako kdyby pilotovali bojový letoun. Většina mužů se shoduje v tom, že nakupování je ryze ženská záležitost a dost dobře nechápe, […]

You May Like

Témata