Dočkáme se v Humpolci?

27

Jakým způsobem byste naše městečko Humpolec „vylepšili“ ?

Myslíte, že se někdy dočkáme? Či copak by se Vám v Humpolci líbilo?
Tkalechu.jpg  Golfhu.jpg 


1. Strip Bar
2. Krytý plavecký bazén
3. Hard Rock Café
4. Park vhodný pro pořádání pikniků
5. Velká herna (kasíno)
6. Minigolf, popř. klasické golfové hřiště
7. Fast food
8. Městská hromadná doprava
9. Muzeum soukenictví
10. Hypermarket, popř. obchodní centrum

Petr

27 thoughts on “Dočkáme se v Humpolci?

 1. Což o to, návrhy jsou to některé více, některé méně zajímavé, a tím i více nebo méně potřebné.

  Ale upřímně – což začít ještě „přízemněji“ ?

  Chodníky – některé jsou stále v žalostném stavu. Po překopech a výkopech zůstávají propadliny, v nich pak louže a špína ….. Specialitou asi zůstává spojovací cesta podél parku Stromovka – to je opravdu „chlouba“ města !

  Silnice – některé úseky hlavně kočičáků stále připomínají tankodromy. Od Fabriky kolem pošty dolů k Bille je to o tlumiče !

  Veřejné osvětlení – je stále několik míst, kde jít v noci je o strach. Už jsem několikrát upozorňoval na úsek od křižovatky ČejovskáxLužická směrem k Čejovu. Vlastní park Stromovka taky v noci zrovna nezáří. A upřímně řečeno – nový úsek Kamarytovy ulice podél Stromovky se taky zrovna moc nepovedl. Na tak frekventovanou a širokou komunikaci instalovat PARKOVÁ světla – to je podle mne diletantství a vyhazování peněz. Kdo to mohl povolit a schválit ??? Pro Humpolec typické (bohužel) – před služebnou Policie ČR tma jak v ….

  Bude se nějak řešit jiná „chlouba“ města – proluka pod Nákupním střediskem vedle Brzoňů ? To vietnamské „tržiště“ věru dělá městu ČEST !

  Nám v Lužické 1332 docela chybí pořádná PROTIHLUKOVÁ STĚNA podél Čejovské. To, co tam je, je sice možná hezké na pohled, ale službu to věru nedělá, to mi věřte ! Tam, kde je to nejvíc třeba, stěna už končí. Protože stavět tam nějaké její prodloužení a zvýšení je asi nerealizovatelná utopie, stačilo by nám aspoň odstínění vzrostlou zelení. Vysázet několik větších stromů. Chtěli bychom moc ?

  Karel Musil
  Lužická 1332

  1. Pozemek, kde se vietnamská tržnice nachází, je v soukromých rukou. Město do výkonu vlastnictví zasahovat nemůže, protože majitel nikoho neomezuje. To, že uspořádání nevypadá líbivě, je věc jiná…

 2. Minigolf by se mi (narozdíl od krytého plaveckého bazénu) u Žabáku líbil, místo tam na něj ve spodní části je.
  Murlo

 3. Počkejte chlapi, počkejte! Jsou to všechno sice zajímavé řečičky, ale všechno musí jít stranou když jde o tak důležitou věc jako je stripbar. Já myslím, že preference jsou jasný! 🙂

  1. Z uvedených návrhů v článku není pro město nutný ani jeden.Bazén snad i pravicoví radní odpískali,takže je to o ničem.

   Musíme věřit,že na radnici jsou lidé námi zvolení a vybraní a mají chytrosti, zkušeností i nápadů dost.Nejsou tam žádní dělníci,tak jistě budou město ještě tři roky řídit k našemu prospěchu.
   Na veřejná zastupitelstva nikdo z veřejnosti nejde,tak jsou všichni spokojeni.Proto vylepšení nejsou ani snad nutná

   1. A kdyby tam šli, tak co by tam asi tak mohli, když nemohou promluvit?
    Názor občanů konšele nezajímá, to až před volbami.
    Leda vyrušovat pískáním 🙂

  1. Lze to tedy chápat tak, že podnikatelský subjekt ABC by eventuelně chtěl v Humpolci „utopit“ XYZ peněz, a takto sonduje, o co je (by byl) zájem ?

   Jsou tu akce „za pár babek“ – Strip bar, Fast-food nebo Hard Rock Café, a proti tomu akce za „hezkých pár melounů“ – Hypermarket, Krytý bazén, Golf, Kasíno.

   Jestli to má být míněno vážně, doporučil bych poohlédnout se po jiných podobně velkých městech jako je Humpolec (namátkou Nové Město na Moravě, Sušice, Velké Meziříčí, Domažlice, Rychnov nad Kněžnou, Litomyšl, Hlinsko, Milevsko) – co mají tam, co jim funguje a je využíváno, co jsou schopni provozně utáhnout apod. Aby se tu nesnilo o vzdušných zámcích.

   Krytý bazén – dlouho diskutované. Myšlenka krásná, ale kolik bude stát výstavba a kolik pak bude stát provoz ? Je Humpolec dost velký na to, aby se to tu vyplatilo ? Když jsou do 25 km hned 3 – PE, HB, JI ? Aby pak nebylo vstupné mimo finanční možnosti, nejsme přecijenom Praha.

   A takhle podobně je to s hypermarketem-obchodním domem a dalšími nápady. Na co kasíno – je tu snad málo heren a non-stop barů ??? MHD – je Humpolec tak rozlehlý, aby se to vyplatilo ? Jistě – nádraží ČD a v budoucnu snad i ICOM jsou dost stranou. Ale stejně. Spíš bych přidal 1 námět do diskuze – zastávku ČD v prostoru Jihlavská. Je to ale „sranda“ za zhruba 6-8 mega ! Ale smysl a využití by podle mne určitě měla.

   Karel Musil

   1. Pane Musile,se zastávkou Vilémov počítala ČSSD v minulém volebním programu.Ztroskotalo to právě na enormních nákladech a zřejmému nezájmu od jiných politických stran podpořit tent projekt..

    1. To jako zastávka ČD v Plačkově a hned na Vilémově ? Hahaha. Na to že se tím vozí jeden ajzenboňák a v průměru 2-3 pasažéři by to byl trochu zbytečný luxus ne ? Tak ještě že neměl někdo další tak tupý nápad jak socani.

     1. 1. Píši – zastávka v prostoru Jihlavská. Čili „Humpolec – Jihlavská“. O krachu snahy o zastávku na Vilémově vím.

      2. Vážený anonymní – nevím kterými spoji jezdíte, ale z vlastní zkušenosti a ze zkušeností mého syna vím určitě, že těch cestujících je v průměru víc, naštěstí snad až o dost víc, než uvádíte. To ale samozřejmě neznamená, že jsou některé spoje, kdy tím opravdu 2-3 cestující jedou (abyste mne nechytali za slovo !).
      To je i o tom, že určitě řadu lidí bydlících v oblasti řekněme od náměstí na sever/východ odradí od cesty vlakem právě ta vzdálenost na nádraží – lze předpokládat, že s touto zastávkou by počet cestujících vzrostl. Ale to je na dlouhou diskuzi …….

      Ale hlavně chci tímto naznačit, že než plýtvat energií a penězi na některé „pochybné“ nápady z ankety, je tu možná něco, co by lidem opravdu prospělo.

      Karel Musil

  1. Nevím proč se vzrušovat nad těmito hloupostmi.Loni byly komunální volby a každá strana ve svém volebním programu něco slibovala.Podívejte se na skutečnost,téměř nic se z toho nerealizuje.Veřejnost ani neví jak si město finančně stojí a co chtějí radní dělat v roce příštím,možná že to neví ani oni sami.A chodit na zastupitelstvo,do toho krcálku kde zasedají,snad máme radniční noviny.

 4. 1. Strip Bar – blbost
  2. Krytý plavecký bazén – blbost
  3. Hard Rock Café – blbost
  4. Park vhodný pro pořádání pikniků – stačí upravit ten v Podhradu
  5. Velká herna (kasíno) – blbost
  6. Minigolf, popř. klasické golfové hřiště – Minigolf Ano, golfové hřiště je stupidní nápad
  7. Fast food – blbost, máme dost Vietnamců
  8. Městská hromadná doprava – blbost, jsme moc malé město
  9. Muzeum soukenictví – to by mohl založit p. Racek
  10. Hypermarket, popř. obchodní centrum – blbost

    1. Muzeum soukenictví v důstojných dimenzích tu již dávno mělo být jako dík generacím soukeníků, díky nimž je Humpolec městem s pozoruhodnou minulostí a ne druhořadou zapomenutelnou vesnicí.

     1. Muzeum soukenictví by bylo spíše smutným připomenutím,že v restaurovaném kapitalismu došlo k likvidaci odvětví, které kdyby byli schopní novodobí soukromí vlastníci mohlo i Číně komnkurovast, neboť Čína podobné látky nedělá, či nedělala.

      Místo toho máme skladiště z bývalého Sukna a raritu v ČR, kdy kamiony jezdí do centra města místo do průmysové zóny

     2. Ale vůbec ne. Je potřeba odlišit staletou historii a postupný vývoj, který byl i vývojem desítek generací humpoláků od naší současnosti ( a to i té smutné, nedávno minulé). Kvůli panu Rackovi přece nezapomeneme na to, co tu z ničeho vybudovali naši předci. Na vývoj soukenictví i města, díky němuž Humpolec měl i první elektrické osvětlení na Vysočině apod. Máme být na co hrdí, a i kdyby tu už nikdy v budoucnosti nikdo nevyrobil ani metr látky, stojí za to SOUKENICTVÍ důstojně prezentovat. Člověk, který v tomto kontextu označí muzeum soukenictví za blbost, nezaslouží nejmenší pozornost skutečného humpoláka. Howgh!

     3. Aby bylo důstojné muzeum, musí být kvalitní libreto, až bude kvalitní libreto, musí být kvalitní autor výtvarného řešení výstavní expozice, až bude kvalitní autor expozice,musí být dostatek peněz, až bude dostatek peněz, musí být kvalitní realizace a až bude kvalitní realizace, možná bude i kvalitní výstava. Vzhledem k tomu, jak se v Humpolci některé věci „bastlí“, moc nadějí na úspěch výstavě nedávám, byť si myslím, že podobná prezentace do města rozhodně patří.

      frrrr

     4. Hmm, souhlasím s Pierrem. Jen je třeba rychle jednat, neb budeme-li otálet, nezbude kvalitní objekt, kde expozici prezentovat. Je to opravdu smutný pohled, když uvážíte, jak kvalitní arhitekturou se některé „Sukňácké“ objekty vyznačovaly a vyznačují.
      Tak například 4-patrová budova závodu 01 – pod autobusovým nádražím. Klasický příklad „Baťovy architektury“. Ale kam se tato budova poděla? Ano, nový majitel ji za souhlasu naší radnice obalil izolačními panely a po krásné budově není ani památka.
      A tak dále a tak dále . . . . smutné

     5. Panebože, kolikrát tu ještě bude muset být napsáno, že pokud budova není památkově chráněna – a to bývalá budova Primatexu nebyla a není, tak město nemá sebemenší šanci, jak přestavbu a vzhled ovlivnit, když majitel dodrží stavební řád a ostatní zákony. A dokonce si myslím, že tak je to správné a tak to má být. Pokud to někomu vadí, tak se měl zasadit o památkovou ochranu a ne tady teď plkat ….

     6. Je třeba si říci, že za dvacet dva let od převratu v r.1989 a osm let od krachu zbytků Sukna nebyl vidět žádný pokus z veřejné sféry jak tohle téma uchopit, zahájit nějakou akci na shromáždění a dlouhodobou ochranu památek soukenictví. Nebýt spolků bývalých soukeníků, o.s. Poslední soukeník a Pavla Nocara tak tu skutečně nikdo brzy nebude o soukenictví nic tušit.

      Podle mě je to škoda. Chápu že nějaké turisty sem přivábí fiktivní občan Hliník a jiné atrakce, nechápu ale proč rezignujeme na naši staletou historii a to, co Humpolec utvářelo.

      http://www.knihy-zabrana.cz/2912-pavel-nocar-humpolecke-soukenictvi.html

      http://humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3449

     7. Je to pravda,ovšem smyslem dnešní doby není to,aby se mladí něčemu z historie naučili.Naopak.

     8. Ano souhlasím s pierrem,jestli někdo a něco proslavilo Humpolec,byly to látky.Mám velké obavy, kdy dnešní maturanti za pár let těžko budou vyjmenovávat alespoň některé podniky kde se vyrábělo sukno.A to né,že by to neuměli,ale ty budovy nebudou existovat.Málo kdo asi ví,že co je MHA byla tkalcovna.Tak jako Cech(závod O9)prádelna.Atd.Miruna

     9. Chyba,co je cech,byl závod 11 a to byla dříve cechovní barevna,prádelna,lépe řečeno mokrá úpravna byla na závodě 09,co v traktu pod nynější ubytovnou Jokl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Basketbalový turnaj Bernard Cup v Humpolci

Út Zář 13 , 2011
V sobotu 17.září 2011 pořádá domácí družstvo TJ Jiskra Humpolec basketbalový turnaj Bernard Cup 2011 s velmi kvalitní účastí. Kromě tradičních účastníků BC Benešov, BC Vysočina (jedná se o tým z Jihlavy) a BK Žďár n.S.

You May Like

Témata