Dřevní štěpku vezl řidič v přetíženém návěsu bez brzd, světel i technické

1

Více než polovina kamionů přepravujících po Vysočině dřevo, jezdí přetížených. Znovu se o tom přesvědčili policisté při středeční akci. Při ní zjistili ale i to, že existují řidiči, kteří se neostýchají s přetíženým kamionem vyjet do provozu bez technické a s nefunkční částí brzd i světel

Řidič tohoto kamionu způsobil hned několik přestupků. Mimo jiné na návěs připevnil cizí registrační značku, jel bez technické, bez funkčních brzd a světel i bez povinného ručení. Návěs naložený dřevní štěpkou byl navíc přetížený.
Řidič tohoto kamionu způsobil hned několik přestupků. Mimo jiné na návěs připevnil cizí registrační značku, jel bez technické, bez funkčních brzd a světel i bez povinného ručení. Návěs naložený dřevní štěpkou byl navíc přetížený.

Nákladní vozidlo v katastrofálním technickém stavu policisté zastavili na silnici 34 u Havlíčkova Brodu. Řidič přijížděl od Humpolce, hlídka ho nasměrovala na letiště, kde měla připravená stanoviště a zázemí.

Souprava vezla náklad dřevních štěpek. Při vážení policisté zjistili, že jich je mnohem víc, než by být mělo. Kamion byl přetížený. „Navíc důkladnou kontrolou technického stavu a dokladů zjistili, že návěs nemá v silničním provozu co dělat,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle záznamů měly být registrační značky návěsu uloženy v depozitu a vozidlo mělo být dočasně vyřazeno z provozu. Nemělo sjednané povinné ručení. Osmatřicetiletý řidič však na návěs připevnil značky z jiného vozu.

A problémů se objevilo mnohem víc. Z technického hlediska policisté naznali, že návěs je nezpůsobilý k provozu po pozemních komunikacích a že přímo ohrožuje ostatní účastníky provozu. „Z činnosti byl například vyřazen brzdový válec, bylo rozpojené ovládání klíče brzd, brzdová světla nefungovala,“ popsala Čírtková.

Policisté všechny přestupky sepsali a řidiči další jízdu zakázali. Případ bude jak s řídičem, tak i provozovatelem vozidla řešit správní orgán.

Z 23 kamionů bylo bez problémů jen deset

Během středeční policejní akce zaměřené na přepravu dřevní hmoty na Vysočině to ale byl jen jeden z mnoha hříšníků. Policisté během ní důkladně zkontrolovali a zvážili 23 kamionů. Pochybění zjistili hned u 13 z nich.

„V jedenácti případech se jednalo o překročení hmotnosti, v jednom případě o překročení povolené výšky vozidla, v jednom případě se řidič odmítl podrobit kontrolnímu vážení, za což dostal pokutu v příkazním řízení na místě ve výši 30 tisíc korun,“ shrnula mluvčí.

Dvanáct přestupků vyřešili policisté pokutou na místě v celkové výši 59 500 korun. Uložili také šest kaucí, dohromady za 95 tisíc korun. Jedenáct provozovatelů vozidla bude přestupek vysvětlovat ve správním řízení.

„Při kontrolách vozidel převážejících dřevní hmotu se velice často setkáváme s nekázní řidičů. V nejčastějších případech je to přetížení vozidel nebo jízdních souprav a nesprávně zajištěných nákladů. Řešíme rovněž situace, kdy se řidič odmítne podrobit kontrolnímu vážení,“ doplnil vrchní komisař dopravní policie na Vysočině Michal Ferbar.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/kamion-drevo-policie-akce-bezpecnost-naves-pokuta-havlickuv-brod-vysocina.A210520_131037_jihlava-zpravy_mv

Axl

One thought on “Dřevní štěpku vezl řidič v přetíženém návěsu bez brzd, světel i technické

  1. Že skoro všechny kamiony s dřívím jezdí těžce přetížený zjistili až teď kdy už všechny silnice dostaly zabrat ? Tady má každej dřevařskej kamion s kládama čepici. Ty co to vezou do Německa či Rakouska jsou kládama naplněný do 3/4 aby se vešly do váhovýho limitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec hledá vizi rozvoje do roku 2030. Zvažuje i stavbu mateřské školy

Pá Kvě 21 , 2021
Motivovat zubaře, pediatry, praktiky a ortopedy na působení v Humpolci formou nabídky zvýhodněných pronájmů městských prostor, vybudovat přechod pro chodce v Rozkoši, zvýšit podíl zeleně v centru města nebo vybudovat novou autobusovou zastávku.
Devítiletá Základní škola Bambi navazuje v Humpolci na osmileté fungování tamní mateřské školy (na snímku), která sídlí ve Školní ulici.

You May Like

Témata