Humpolec hledá vizi rozvoje do roku 2030. Zvažuje i stavbu mateřské školy

22

Motivovat zubaře, pediatry, praktiky a ortopedy na působení v Humpolci formou nabídky zvýhodněných pronájmů městských prostor, vybudovat přechod pro chodce v Rozkoši, zvýšit podíl zeleně v centru města nebo vybudovat novou autobusovou zastávku.

To je jen drobný výčet projektů či úkolů, které chtějí zástupci humpolecké radnice v následujícím období realizovat. Kam má ale město směřovat a na jaké oblasti se má do budoucna zaměřit? To jsou otázky, na které hledá odpovědi nový Strategický plán rozvoje města Humpolce na období 2021 až 2030.

V jedné z několika kolonek, které jsou rozdělené hned do několika oblastí, je zaznamenaná například i výstavba nové mateřské školy v Podhradě. „Za to jsem ráda, to je hodně potřeba. Současná kapacita mateřské školy, která je na třech místech Humpolce, je naplněna. Čtvrtá budova školky je tedy opravdu nutná. Počítá se tam i s oddělením pro dvouleté děti,“ pochvalovala si Ilona Kostřicová, radní a zástupkyně ředitele Základní školy Hradská v Humpolci.

Dokument, který zhodnocuje současný stav a zároveň navrhuje priority rozvoje Humpolce, vznikal zhruba rok a do jeho tvorby byly zapojeny různé pracovní skupiny, obyvatelé města i jeho místních částí a také podnikatelé.

Samotnou tvorbu strategického dokumentu zkomplikovala pandemie nemoci Covid-19, kvůli níž se plánovaná veřejná setkání musela omezit. „Podařilo se nám stihnout osobně navštívit většinu místních částí. Doufali jsme v osobní setkání i v Humpolci a také s podnikateli, ale nakonec to nebylo možné. Proto jsme ke konci března uspořádali dvě on-line konference, jednu pro podnikatele a jednu pro zájemce z řad veřejnosti,“ sdělil místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Strategické cíle budou na kratší období rozpracovávat podrobnější akční plány, které se zaměří na vybrané cíle a stanoví, jakou cestou jich dosáhnout. Město může některé cíle ovlivnit přímo, jiné nepřímo nebo jen stěží, další poměrně rychle, některé jsou během na dlouhou trať.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-hleda-vizi-rozvoje-do-roku-2030-zvazuje-i-stavbu-materske-skoly-2021052.html

Axl

22 thoughts on “Humpolec hledá vizi rozvoje do roku 2030. Zvažuje i stavbu mateřské školy

 1. Kde se uvažuje o nové zastávce autobusů? Naopak je nutné vystrnadit zastávky dálkařů z centra u polikliniky.

  Doufejme, že časem se objeví noví lidé, kteří tuto chybu minulých radnic vyřeší Máme přece tolik vychvalovaný nový autobusový terminál, který nesmrdí, ale využíván je zcela nedostatečně.

  Pokud chceme klid v centru u polikliniky a zmírnění dopravního náporu, je nutné jít touto radikální cestou a zastávky obřích autobusů zrušit. Nebo to požadovat od toho orgánu, který to povolil.

   1. terminál je velmi špatně umístěn. na kraji města,chtělo by to městskou dopravu. Autubus z prahy zastaví jen na tzv.autobusáku a já poběžím s kufrem do podhradu? VDV si jen hraje na IZS,jako je na Moravě. To by musely aut.jezdit i dopoledne každou hodinu a ne se courat. Rozhodně ne jet trasu z Pe do HU půl hodiny. Dyť jede jen padesátkou,blbec. A ještě zastavuje tam,kde nikdo nevystupuje a nenastupuje!

    1. Jde o to, že ty dálkaři musí zastavit mimo centrum..Takže cesta do Podhradu s kufrem bude nutná. Městská doprava po městě nápad dobrý, ale vše to padne na penězích. To že je nový terminál naprosto nevyhovující je stará věc, bohužel už s ní těžko co kdo vymyslí. Na lepší nádraží město pozemek nemá.. A tak je odkázáno na mininádraží v rukou soukromého vlastnka

     1. Z Podhradu je rozdil ve vzdálenosti na starý nebo nový autobusák vskutku marginální.

 2. Bernard je humpolecký Arenberger!

  Lži, nepravdy, podvody

  Město Humpolec by mělo nechat udělat forenzní audit

  Ať víme o kolik miliónů město bylo okradeno!

  1. A nebo nechat řešit tuto kauzu Policií ČR, audit nutný není, a´t rozhodnou orgány k tomu určené

   1. obchodů je v hu dost. Hlavně ať jsou taky v centru. vysušit Cihelák a bylo by místo pro náš městský autobusák. A mafiánský icom ať jde někam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zveme vás na VI. ročník cyklistického distančního závodu MTB Brunka.

Pá Kvě 21 , 2021
Hlavní závod startujeme v sobotu 22. května 2021 v 14:00 hod.  (poslední registrace na handicap do pátku do 19:00, na závod na čas je možnost registrace i v den závodu).

You May Like

Témata