Ekonomická analýza hospodaření města za rok 2013

12

Město Humpolec využilo nabídku firmy CRIF – Czech Credit Bureau a.s. a nechalo si zpracovat ekonomickou analýzu hospodaření za rok 2013 formou iRatingu.

Město Humpolec využilo nabídku firmy CRIF – Czech Credit Bureau a.s. a nechalo si zpracovat ekonomickou analýzu hospodaření za rok 2013 formou iRatingu. Výstupem bylo udělení certifikátu s hodnocením B+, což je v sedmibodové stupnici druhé nejvyšší ocenění, které má jen devět procent měst a obcí v ČR a zní takto:
„Posuzované město převyšuje rámec srovnatelných subjektů. Ekonomické ukazatele prokazují velmi dobrou finanční stabilitu. Okolní prostředí a ekonomické podmínky regionu dávají velmi dobré předpoklady dalšího rozvoje“.
Pozitivní je také to, že analýza, kde byly porovnávány roky 2011, 2012, 2013 vykazuje stále se zlepšující hospodaření města.
Jiří Kučera, starosta města
certifikát:
Čtěte dále:   Humpolec hledá městského architekta

Petr

12 thoughts on “Ekonomická analýza hospodaření města za rok 2013

 1. Tak s tim na nas nechod! Byl by to dobry vtip Jiri , ale nechat si pred volbama zpracovat rating hospodareni soukromou agenturou, ktera ti za prachy udela o co si reknes? To si fakt myslis ze jsme tak naivni?

  1. A teď už jen samé úspěchy a pozitiva že ? Těším se až tam bude na radnici nová garnitura a konečně zveřejní pravdu o akcích současného vedení ! To se budete teprve občané divit…..

   1. Ve skříních na radnici chrastí kostlivci, tak se nedivte, že starosta teď jančí z kampaně ANO, a volá policajty ať to zakážou … P

    1. Proboha nestrašte pořád ANO a strachem Kučery z ANO.

     Už je to obehrané. O složení zastupitelstva rozhodneme sice my, voliči, ale Rada a starosta nový vyjdou z kuloárního vyjednávání a abychom se nakonec nedivili, kdo tam bude,nebo třeba znovu bude.

     A co si budeme povídat, ANO má sice jako hlavní tvář v Humpolci Štěrbovou, ovšem zbytek je tým složený z přeběhlíků od SNK-ED a sem tam nová tvář. Takže výkvět to žádný není.
     To jen tady v anketě vede a ODS je druhém místě.

    2. Ale, ale, vážený „jančící“ občane. Zatím jediné hysterické reakce zaznívají z tábora uvedené rádobystarostky“. Právními rozbory a dalšími mediálními průjmy nás zásobuje nepřetržitě. Stejně tak se na nás zubí ze všech rohů ulic. Vše rozhodnou v pátek a sobotu humpolečtí voliči! A netvrdím, že nemůže být její kandidatura úspěšná. Pak snad dojde i k vyčištění poblemcaných sloupů veřejného osvětlení. Jen mi ještě není jasno, proč dlouholetý člen Finančního výboru a kandidát č. 2 Jenda Profil proti kostlivcům dávno rázně nezakročil. Buď z neznalosti věci nebo proto, že je do těch skříní sám pomáhal věšet?

     1. Spíše proto, že pan starosta finanční výbor defakto zrušil ! On sice funguje a vydává stanoviska, ale starosta tak zpracoval dosavadní líné zastupitele, že ti aby nemuseli nic řešit, tak starostovi vše odhlasují a rozhodnutí FV je k ničemu.

     2. No, tak takový brečouny mám nejraději. Pokud sleduji jednání zastupitelstva, nenabyl jsem dojmu, že by to bylo stádo ovcí úpící pod starostenským beranem. Jsou to většinou rozumní a svéprávní lidé, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor. Proto jsme si je v minulých volbách na čtyři roky zvolili. Tedy alespoň já.

     3. Prosím o vysvětlení jak se stalo že rozumní a svéprávní lidé spustí stavbu haly v Hradské za 7 milionů, a na konci akce po všech dodělávkách je účet zhruba o 10 milionů vyšší. A nic se neděje… Zvláště u Standy Bernarda, člověka z výrobní praxe který s oblibou učí celou republiku jak být čestní, spravedliví a odpovědní, je to pro mne nepochopitelné. Bylo by něco možného v jeho firmě? Já myslím, že by mne z pivovaru pěkně hnal – překročit o téměř 150% rozpočet. Letošní stavba školky také byla schválena a zadávána do veřejné soutěže za 7M, realita nakonec 12,5M. Proč ta čísla vůbec někdo uveřejňuje? To jsme my ostatní bráni jako tupé stádo ovcí, co neumí ani počty z prvního stupně základní školy? Nebo je úplně jedno, kolik co stojí?

     4. Protože jmenovaný pan Zastupitel je sice známý podnikatel, ale neznamená to automaticky,že bude skvělým zastupitelem, nedej bože senátorem

     5. Vážení spoluobčané, ani jedna investiční akce v posledním volebním období nebyla dokončena včas a za původní částku – vždy bylo navýšení a mnohdy výrazné ! Penále vedení města většinou odpustilo ! Toto by si žádná soukromá firma nemohla dovolit a ani nikdo z vás by to v provozu domácnosti netrpěl. A u společných peněz vám to nevadí ? A současné vedení města se s tím ještě chlubí a mnoho z vás jim to „“žere“ a ještě je chce znovu volit ! Nezlobte se na mně, ale to už je opravdu o ovcích …. P.

     6. Je třeba mít více sebevědomí a za součást tupého stáda se nepovažovat. Nebo s tím zkusit něco udělat. Z webu města lze ze záložky Veřejné zakázky vyčíst. Předpokládaná cena veřejné zakázky 7 mil. Kč. To je pravda. Asi skutečnost z položkového rozpočtu v PD? Nebo očekávaná skutečnost. Nejnižší nabídka v soutěži 9.898 tis. bez DPH (11.977 tis. s DPH), skutečná výsledná cena za dílo 12.144 tis. vč. DPH tj. rozdíl 167 tis. Kč tj. 0,98% na vícepráce. Nijak mne to neuráží a první stupeň ZŠ jsem absolvoval. U stavby v tomto rozsahu je spíše úspěchem. U haly v Hradské nelze již na webu údaje zjistit. Možná se zkuste pro upřesnění zeptat u předchozího vedení, odpovědného za investice.

     7. Hovořil jsem s projektantem, protože ta cena 7M byla na první pohled nesmyslně nízká. Nic takového od něj nevzešlo. Kdo tam tu divnou cifru zanesl a s jakými úmysly se určitě nedozvíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení

Čt Říj 2 , 2014
o výběrovém řízení čís. C/115/2014 a jeho podmínkách – prodávaný majetek v k.ú. Humpolec Čtěte dále:   Oznámení o záměru pronájmu bytů v Humpolci

You May Like

Témata