Ekonomická realita koupě předraženého školícího centra Edupont

44

Níže Vám přinášíme jednoduché ekonomické zhodnocení nevýhodných koupí školícího centra Edupont městem Humpolec, parkoviště u autobusového nádraží, pozemku u kina, které pro zastupitele zpracoval ing. Kašpar

Ptáme se všech zastupitelů města, co brání tomu, aby město nebylo systematicky okrádáno? A proč žádný z městských zastupitelů nepodává v uvedených záležitostech trestní oznámení? (ing. Kašpar ve zprávě eufemisticky nazývá veřejnou krádež „dotací“)

Podívejte se sami, zda koaliční zastupitelé mají dostatek selského rozumu a informací od vedení radnice, když nesmyslně nakupují předražené nemovitosti.

Zde je zpráva ke stažení ve formátu PDF: Ing. Kašpar – informace pro zastupitele ke koupi školícího centra

A zde si jí můžete přečíst přímo:

 Informace pro zastupitele města  Humpolce.

 

Ceny stavebních pozemků pro mladé lidi a nové obyvatele Humpolce  1 200- 1 500Kč/ m2.

Pozemek vedle Městského úřadu , vlastník pan Kotyza, by neprodal ani  za 2 500Kč/m2 toto je

informace stará  asi 4-5 let.

Pozemek pana Vrchotky(vyhořelý dům) tržní cena se pohybuje mezi 2 000- 2 200Kč/m2.

Developer vlastnící pozemek proti evangelickému kostelu, ulice Soukenická požaduje

5 000 Kč/m2.

 

                  Pozemek v centru města prodaný v letošním roce novému majiteli, byl prodán

za 300 Kč/m2 bylo to 161 m2.

Pro nového majitele to byl dárek při předpokládané ceně  1 200Kč/m2     144  700,- Kč

                                                     při  předpokládané ceně  1 500Kč/m2    193   200,- Kč

 

Firmě  REINVEST je prodáván pozemek 1847 m2 za cenu 1 055 Kč/m2 přičteme-li k této ceně

„ d a r“ touto firmou městu ve výši 2 000 tis. Kč je pozemek prodáván  za

1 948 060 + 2 000 000 * 3 948 060 Kč. Celkem tedy za 2 137 Kč/ m2.

Do prodejní ceny však nebyla zahrnuta hodnota zpevněného povrchu což je  800 – 1 000 Kč/m2,

Čtěte dále:   Motorkářský doupě nekončí - mění se

1847 *800  t.j 1 477 tis .Kč.

 

Při prodeji pozemku za  2 500,Kč/m2 by to bylo  4 165 tis Kč my jsme však pozemek prodali

 za 3 948 tis.Kč čili jsme dotovali developera častkou 217 tis Kč, ke kterým však musíme připočíst

hodnotu stavby(zpevněného pozemku) t.j 1 477 tis. Kč.

Měli jsme požadovat částku asi  5 642 tis.Kč.

Souhrnem při ceně 2 500 Kč/m2 jsme developera dotovali částkou 1 694 tis Kč.

 

          Vážení zastupitelé,

pokládal jsem za nutné Vám tuto informaci předložit, je možné že v ní jsou dílčí chyby, ale chtěl bych  abyste při majetkových transakcí postupovali velice uvážlivě a především ve prospěch města a jeho občanů.

 

 

 Přeji Vám příjemné prožití svátků hodně zdraví a spokojenosti.

 

                                                                                      Ing.Václav Kašpar

                                                                                    16. prosince 2015.

převzato z: http://prohumpolecko.cz/

Petr

44 thoughts on “Ekonomická realita koupě předraženého školícího centra Edupont

   1. Nevím, proč pana Kašpara zesměšňujete – asi nejste ekonomicky moc vzděláni. On má totiž bohužel pravdu a jeho počty jsou reálné ! Je smutné, že místo, aby se váš hněv snesl na zastupitele kteří to odhlasovali, tak se tady vysmíváte člověku, který se nebojí podepsat pod pravdu. P.

    1. A to, ze se majitel chystal prodat budovu s tim, ze vznikne obdoba ubytovny a nasledne sestehovani urcite sorty spoluobcanu, ktere by jste rozhodne jako sousedy nechtel, to p.Kaspar nevedel, nebo taktne zapomnel dodat_

    2. Zajímavé, že pan občan Kašpar neuplatňoval své námitky v rámci zastupitelstva – viz. zápis z jednání; včetně souhlasu „konstruktivní opozice“ ať to máme komplet.

     frrrr

     1. Přes rok bylo školící středisko v nabídce na internetu za 12 milionů. A nikdo ho za tu cenu nechtěl. Takže pohádce pana R. o tajemném investorovi který tam chce udělat ubytovnu asi věřil jen pan starosta / protože jsou kamarádi / . A navíc dle platného územního plánu by nebylo tak jednoduché získat stavební povolení na ubytovnu. Pokud by ovšem zastupitelé neudělali změnu UZ tak jako vyšli vstříc panu Kratochvílovi………….. těžce nemocnému a psychicky nevyléčitelnému člověku. Který ovšem může řídit mercedes a velkou firmu !

     2. Samozřejmě myslíte tím v nabídce na internetu za 12,9 mil. Kč?

     3. S naší partou, rozehranou, nashledanou. A příště možná přijde i kouzelník.

     4. Proto píši občan, nikoliv zastupitel. Podívejte se do diskuze k jednání – viz. konec zápisu zastupitelstva.

      frrrr

     5. Pan Kašpar své vyjádření zaslal zastupitelům předem,ještě než koupi odsouhlasili.

    3. Co je na tom za zesměšňování ing. Kašpara, považovat jeho nereálné přání za vtip roku? Vždyť je tvrdou realitou že současné zastupitelstvo na občany z vysoka …. a dělá jen to co se hodí osobním zájmům jeho členů. Apelovat na tyto lidi je zjevně kontraproduktivní. Mají hroší kůži a jdou tvrdě za naplněním vlastních cílů. Ne cílů občanů. To že kvůli kšeftu je vzat na milost i kriminálník Racek jen dokresluje lidskou kvalitu současného vedení města.

    4. Vůbec bych se neodvážil polemizovat s tak zkušeným počtářem jako je pan Kašpar, ale jsem přesvědčen o tom, že znalecký posudek na prodej bezvýznamných necelých 1.800 m2 parkoviště obsahoval zajisté i stavbu tj. asfaltem zpevněnou plochu! Pak jsou celé jeho rádoby odborné počty o ničem!

 1. Ve výpočtu nevidím jediné pojítko na hodnotu školicího střediska, na které článek odkazuje v úvodu. Je to jen obecně o hodnotě pozemků…

  1. Jediný zajímavý výpočet je ten, kolika se dělí ta trojka co město dalo navíc než kdyby kupovalo od realitky. No alespoň někdo tu měl opravdu bohatého ježíška 8D

 2. Může někdo sdělit, kolik tedy by onen záhadný objekt měl správně stát? 8,10 milionů nebo méně???

  1. No prostě za 12 mega ho nikdo dlouho nechtěl ! I to je snad dost výmluvný argument. Navíc starosta i místostarosta v médiích přiznali, že zatím o využití nemají jasno, ale je to prý moc výhodná koupě……
   P.S. navíc panem R. uváděná malá energetická náročnost této budovy je sice pravdivá, ale za předpokladu, že budova nebude využívána, tak jak tomu bylo v uplynulých 5 letech.

   1. Znalecký posudek stanovil tržní hodnotu objektu a přináležejících pozemků 16,7 mil Kč. Hodnota vybavení a movitých věcí dle doložených faktur z doby pořízení (cca 4 roky) 2,7 mil. Kč. Městem zakoupeno za celkovou cenu 15 mil. Kč. Vše z veřejně přístupných dokladů předložených na veřejném zasedání zastupitelstva. Z nedoložených zpráv stála rekonstrukce celého areálu něco málo přes 30 mil. Kč (část z dotací EU).

    1. Zarážející čísla. Zdevastovaný barák infekčního pavilonu asi RACEK VYCHECHTANÝ nedostal zadarmo, dejme tomu za nějakých 5 míčů. Nalil tam prý přes 30 míčů. A ono to nikdo přes rok nechce koupit ani za 12m. Proč asi???????? Tak ještě že se našel ZNALEC co tu VÝHODNOU KOUPI posvětil. Jaká bude na programu pohádka příště? Jak Kašpárek neměl na párek? Na tohle co jste nám dali k vánocům by nešli ani děti co už zvládli druhou třídu. Uvědomte si, že nám tady hrajete divadlo pro dospělé. Tak se trochu víc snažte.

     1. No člověče! Vy se nám musíte odkopat a určitě kandidovat v příštích volbách! Nebo jste to možná už zkoušel, a ono nic? O takovém pokladu a Všeználkovi nemá většina lidí ve městě vůbec tušení!

    2. Znalecký posudek, ve kterém byla stanovena tržní hodnota předmětných nemovitých věcí, by mě být zveřejněn a podroben revizi! Mně spíš vadí, že naše město má koupit pavilon od společnosti, která ani neplní zákonná ustanovení a nezveřejňuje každoročně výkazy související s účetní závěrkou. Poslední dokumenty založené ve sbírce listin jsou z r. 2006…

     https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=216613

   2. O využití strach nemám, je tu dost organizací, stran, spolků, kteří nemají ani kde udělat schůzi, setkání a tak. chodí se po knajpách a hledá se salonek. Takže možnosti na využití budou.

    1. Velmi přínosné pro běžné občany. Asi tak stejně jako kdyby tam vzniklo centrum pro navázání styku s mimozemšťany. Další perla po lanovém centru. A jeden by si myslel že už to nic netrumfne.

     1. To teda, i pro členy klubu přes 250 Kč za hodinu. Nekup to!!!

     2. To teda nevím. Mnoho let členové LTC lobovali za výstavbu této haly, až se jim to povedlo! Nakonec i více než 250 Kč/hod. zaplatí všichni neregistrovaní sportovci v ostatních tělocvičnách ve městě (gympl, zemědělka aj.) a nedostávají na to od města příspěvek 150 tis. ročně! A koupí to!

 3. Prosim o trochu pokory pro p. Kaspara. Ma de-fakto pravdu. Skoda jen, ze se zde ve meste na nazory obcanu, kteri vedi co mluvi a pisi, nehledi.
  Prosim pekne a vi se co s tou budovou bude mesto delat? Vytvori tam ubytovaci kapacity pro syrske uprchliky nebo z toho bude dalsi stredisko volneho casu? Nebo par VIP bytu, ktere nahodou pri losovani spadnou do klina predem vytipovanym, jak tomu tady jiz v minulosti take bylo? Nebo nevestinec? Vi nekdo ten investicni zamer?
  Mesto, stejne jako stat je firma, ktera prece MUSI sve investice konzultovat a jasnym zpusobem obhajit. Ja o zameru mesta, co s pavilonem hodla ucinit, nic nevim?!?! Poucte mne nekdo prosim……
  Diky moc a vsem Humpolecanum krasny Novy Rok
  M. Marek

 4. Bude se v roce 2016 dělat ta Školní a Havlíčkova náměstí? Či park Stromovka? Nebyla by to lepší investice???

 5. A jak to vůbec bude se zahrádkami za PENNY marketem na Lužické ul? Slyšela jsem,že se tam bude stavět Kaufland? Nevíte někdo?

  1. Bude dvoupatrák, dole Kaufland a nahoře Tesco. Ještě tam budou podzemní garáže a mohlo by tam stát velké ruské kolo s výhledem na náměstí

   1. Vy to nevíte ? Kaufland se bude stavět v místě zahrádek na Jiřické ul. Vašek Kašparů to potvrdil.

     1. Já bych preferoval Kwik-E-Mart. Vzniklo by zároveň pracovní místo pro jednoho Inda.

     2. Zajímavé ! EDUPONT – NOVÉ ZÁLESÍ – RACKOVÁ ANNA A ING. VLADIMÍR RACEK !

      koukněte na rejstřík firem

     3. Vzdyt to se preci davno vi, ne? Ulite penize ze Sukna, akorat ze v tom figuruje spise Rackova milenka a tez matka jedne z jeho dcer, pani Ing Rybkova :)))

     4. A zapomněli jste,že Racek dostal dotaci z evropské unie na školící středisko.Tak vidělal zase pěkné peníze.Dotaci by měl vrátit a divim se ,že zastupitelé se nad tim nepozastavili.!!!

     5. A zapomněli jste,že Racek dostal dotaci z evropské unie na školící středisko.Tak vidělal zase pěkné peníze.Dotaci by měl vrátit a divim se ,že zastupitelé se nad tim nepozastavili.!!!

     6. Vracet (asi) nic nemusí. Splnil dotační podmínky. Proč myslíte, že se objekt prodává až teď?

     7. Je výsměchem všem poctivým podnikatelům, že kriminálník Racek obdržel dotace na něco tak blbého, co navíc fungovalo jen fiktivně. Ale hlavně že splnil všechny podmínky a je nenapadnutelný. Krásná ukázka jak funguje tato banánová republika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

1. ročník - hvězdicovitý výstup na hrad Orlík

Út Pro 29 , 2015
Sobota 02.01.2016 Čtěte dále:   Špatné počasí nevadilo. Po rybích dobrotách se v Humpolci zaprášilo

You May Like

Témata