Fandové růžového vína podpoří dětské oddělení nemocnice

Svátek růžového vína oslaví příznivci tohoto nápoje už podruhé v Pelhřimově. Druhý ročník Pink party se uskuteční v pátek 7. května 2010 v restauraci Fit Farma. Začátek programu, doplněného o předání šeku primáři dětského oddělení pelhřimovské nemocnice, je v 19 hodin.

Právě výtěžek sbírky na pomoc dětskému oddělení nemocnice byl hlavním impulsem k opakování vydařené akce. „Loni jsme díky dražbě značkového růžového šampaňského získali patnáct tisíc korun. Za tyto peníze jsme pořídili přístroj na měření cukru,“ připomenul Petr Zajíček, majitel Vinotéky U Zlaté rybky, která v Pelhřimově Pink party (s podtitulkem růžově prostřeno) už podruhé organizuje. Letos chtějí pořadatelé výtěžek z aukce přinejmenším zopakovat. Vrcholem programu bude aukce speciální kolekce vín. „Hned na místě předáme primáři oddělení Stanislavu Houšťkovi symbolický šek,“ prozradil Petr Zajíček.


Podle předběžného zájmu o účast na letošní Pink party ze strany veřejnosti je to reálné. „Přestože jsme se letos spojili s Fit Farmou, která nabízí větší prostory než hotel Slavia, kde jsme byli loni, je už kapacita ze sedmdesáti procent vyprodána,“ připomenul Petr Zajíček, že zbývají poslední volná místa.Květnový svátek růžového vína není pouze komerční aktivitou. Oslavu podporuje Vinařský fond České republiky, kvalitní tuzemská růžová vína chce představovat veřejnosti obdobnou formou, jakou prosazuje u svatomartinských vín.


V Pelhřimově získala myšlenka podporu nejen ze strany Vinotéky U Zlaté rybky a letos poprvé ze strany Fit Farmy. K podpoře se přihlásily Vinařství Esterka Čejkovice a Vinařství Krist a připojili se někteří místní partneři.

Čtěte dále:   Záchranáři se budou stěhovat do nového. Stavět se bude i v Bystřici

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kostel sv.Mikuláše bez hodin

Pá Dub 30 , 2010
Informaci o čase na věži humpoleckého kostela budete hledat marně. Zdejší hodiny se ocitly mimo provoz kvůli generální opravě. Čtěte dále:   Vyrazte na prázdniny #DoJihlavy!

You May Like

Témata