Kostel sv.Mikuláše bez hodin

Informaci o čase na věži humpoleckého kostela budete hledat marně. Zdejší hodiny se ocitly mimo provoz kvůli generální opravě.

Již od počátku minulého roku je řešena ve spolupráci se správcem a provozovatelem věžních hodin na děkanském kostele Sv. Mikuláše panem Františkem Mládkem skutečnost, že hodinový stroj z roku 1936, který je ve vlastnictví města Humpolec, vykazuje takové nároky na opravy, které pan Mládek již není schopen nadále provádět vlastními silami. V průběhu uplynulých více než 70-ti let došlo k opotřebení kovových součástí a uložení os natolik, že již tyto nelze opravit jinak, než jejich výměnou a celkovou generální opravou stroje. Z tohoto důvodu byl osloven kvalifikovaný hodinář a restaurátor pan Pavel Kappler z Chýnova, který po celkové prohlídce stroje stanovil možný způsob, rozsah a postup realizace generální opravy hodinového stroje. Stroj bude nutné demontovat a přepravit do restaurátorské díly, kde budou nahrazeny dosluhující součástky a následně bude stroj opět osazen zpět na věž děkanského kostela. Po stanovení přesných podmínek od orgánu památkové péče odhaduje restaurátor dobu od demontáže k opětovnému spuštění hodin na maximálně 3 týdny. Od počátku tohoto týdne jsou  proto hodiny na kostele Sv. Mikuláše vyřazeny z provozu, pravděpodobně až do poloviny měsíce května. Zastupitelstvo města rozhodlo na svém minulém zasedání, že náklady na opravu ve výši 40 tis. Kč budou hrazeny z letošního rozpočtu města.

Zdroj: http://www.mesto-humpolec.cz/

Čtěte dále:   Zlepšete Humpolec a rozhodněte, kam z rozpočtu půjdou peníze

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

30.4. HC/Alternativa Fest 1.5. Etnies Párty...Havl.Brod - Effect Klub

Pá Dub 30 , 2010
Pozvánka do Effekt klubu v Havlíčkově Brodě. Páteční pálení čarodějnic bude mít v klubu Effect specifickou podobu. Sobotní akce vypukne ve 20h. vstupné je zdarma!! Čtěte dále:   Sbírka pro Leontýnku

You May Like

Témata