Petr

33 thoughts on “Přívalový déšť zatopil panelový dům v Humpolci

 1. Alespoň jsme si připomněli, proč se tomu místu říká Rybníček… Soudruzi úspěšně meliorovali, teď to vypadá, že cílem revitalizace bylo navrátit názvu Rybníček původni význam…

  1. Presne tak. Kdyz Rybnicek, tak rybnicek !
   Ale byl by tam misto tech kralikaren nadherny.
   Vedle park, proste nadhera.

     1. Za své ve vesnici??? To by ale mě předky z té vesnice nesměli vyhnat a druhým co měli domek v místě parku stromovka a nebo parkoviště u autobusaku, by nesměli ty domky zbourat. Ono je pak jednoduché kritizovat Panelák, a kdyby místo jednoho patra stali 4 domky tak Humpolec konci v Kezlici. Když si topakneme počty tak kolik bytu vzniklo mezi rokem 70-90 a kolik od 90 do tedka. Nemusím být matematik, ale myslím, že ty paneláky jsou dobrý počin. Ten vytopeny se několikrát řešil, jenže ják posílit kanalizaci, když je u penny zkrz kanál i trubku veden silový kabel od elektriky, při minulé rekonstrukci od té roury všichni utekli a je to tam stále a stará roura

     2. Za své ve vesnici??? To by ale mě předky z té vesnice nesměli vyhnat a druhým co měli domek v místě parku stromovka a nebo parkoviště u autobusaku, by nesměli ty domky zbourat. Ono je pak jednoduché kritizovat Panelák, a kdyby místo jednoho patra stali 4 domky tak Humpolec konci v Kezlici. Když si topakneme počty tak kolik bytu vzniklo mezi rokem 70-90 a kolik od 90 do tedka. Nemusím být matematik, ale myslím, že ty paneláky jsou dobrý počin. Ten vytopeny se několikrát řešil, jenže ják posílit kanalizaci, když je u penny zkrz kanál i trubku veden silový kabel od elektriky, při minulé rekonstrukci od té roury všichni utekli a je to tam stále a stará roura

     3. Po komousich uz nastesti nikdo zadny panelak nepostavil.
      Ale rodinnych domku vyrostlo hromadu.

    1. Diky za kralikarny? Paneboze, nejvetsi pruxer jaky muze byt. Nevkusne, hnusne, neprakticke a jeste cela rada NE.

     1. jo jo. Nebýt Humpolci ty králíkárny, tak by byl Humpolec hezčí jak Telč. Ale to se týká většiny měst…

     2. Staré baráky kolem silnice, to by byl Humpolec, kdepak Telč

 2. První test k řešení mimořádné situace Na Rybníčku pro nové vedení radnice a též pro Technické služby.Slovo katastrofa nevystihuje dostatečně neschopnost vedení,jako spíš naprostou lhostejnost k dané mimořádné situaci.Osobně jsem byl u čtyř podobných,,vodních živlů,, ,ale s takovým přístupem jaký předvedli,či vlastně nepředvedli šéfové je pro mě nepochopitelný.Chtěl bych se zeptat pana starosty kde byl,kdy dolní polovina města byla téměř půl metru pod vodou,dokonce i TV Prima ,,včas,,vše natáčela a opět vše zachraňovali hasiči.U všech čtyř kalamit kde jsem byl,byli vždy mezi prvními právě starostové aby mohli reagovat na danou situaci a vše řídit a organizovat.Do dnešního dne(neděle)nebylo provedené naprosto žádné spláchnutí a umytí chodníků a vůbec veškerého běžně užívaného prostranství.To co předvedl,,borec,,od TS na sídlišti u sochy,kdy chtěl smýt bláto z chodníku,tak ani po půl hodině se mu nepodařilo zprovoznit aby daná technika stříkala před auto a né mlžilo za autem se ani jeho dalším spolupracovníkům nepodařilo závadu odstranit.A tak vše zachraňovala nesmírně obětavá a pracovitá Žena(ano s velkým ž),kdy žádný chlap by ten kontaminovanej sajrajt neumýval hadičkou na zalejvání kytek a ona v tom vedru trpělivě odváděla sysifofskou práci.Pane starosto,kdy budou vyčistěné kanálové vpustě alespoň v dotčených lokalitách,protože to je prvopočátek tohoto problému.Mříže se ucpaly senem a slámou z kravína a voda šla přes.Několik vpustí jsem pročistil(mezi garážema a v ulici Na Rybníčku,ale koše jsou plné a tak je celý odtok nefunkční.Co uděláte,aby voda z ul.Blanická a Nerudova,kdy sebou bere již uvedené seno a slámu,nekončila ve středu sídliště?Těch připomínek by bylo ještě mnohem víc,ale to je zbytečné.Bylo by potřeba,aby jste se hodil do pracovního a celé ty lokality si osobně prošel a pak mohl mít relevantní názor a připomínky na řešení této nepříjemné kalamity.Chtěl bych věřit,že v pondělí kdy budete mít sezení vedoucích pracovníků,vše a velmi důsledně projednáte a výsledek bude jiný než na jaký se dívá chudák paní která už vše jednou zažila.

  1. Dobrý příspěvek, máte pravdu!
   Vedení města, konkrétně starosta = předseda povodňové komise, by měl být přítomen na místě povodně, v kteroukoliv denní či noční dobu ! Bohužel na stránkách povodňové komise není uveden mobil na předsedu ani místopředsedu povodňové komise, viz. https://www.edpp.cz/povodnova-komise/orphumpolec.

   Ale co se divíme, vedení města považuje stávající systém dešťové kanalizace za plně funkční, dostatečně kapacitní a nehodná napírat své síly a možnosti, aby spodní část kanalizace, zejména nad místem napojení na otevřený vodní tok a dále problematické lokality od Blanická, Nerudova a Rybníček, uvedl do řádného stavu! Pokud totiž není volný výtok z potrubí, tak nám zkapacitnění dešťové kanalizace v různých částech města, avšak bez celkové návaznosti na výtok, vůbec, ale vůbec nepomůže – spíše, pro ty na Rybníčku, zcela naopak (více vody přiteče, ale ta neodteče !)
   Investice do kanálů bohužel nejsou tolik vidět, jako krásný revitalizovaný par, nové chodníky a úprava náměstí u pošty, Cipískovo hřiště či komunitní centrum. Přesto je jejich rekonstrukce a zkapacitnění a to zejména v celkové návaznosti a se zajištěním volného výtoku velice potřeba !! Už tomu na vedení města věříte ?? Z.K.

   1. Když se před několika lety dělala zcela nová ulice Kamarytova, tak Tomáš Křišťan chtěl, aby se udělala posílená kanalizace a dovedla se až k potoku do ulice Spojovací. Vše zarazil Kučera a ODS s tím, že by to stálo 50 až 60 milionů a občané by to neocenili, protože to není vidět. A tak si radši za 62 milionů udělal Kučera pomník na Stromovce – ten je přeci vidět. A za toto ho ještě ODS navrhla na vyznamenání Hrdličkovou medailí ! To je výsměch občanům…..

    1. Přesně tak, vedení města mělo v min. letech investovat do těchto neviditelných „základů“ města miliony a desítky milionů korun a mělo se tím chlubit !
     Však by to občané také ocenili !!

     1. Ale trochu se investovalo. Treba do toho aby se za mestsky penize posilila kanalizace kvuli pivovarku.. Ten nic sam neplati..

     2. Jedna lepší fakenews za druhou…kde byla povodeň pokud nemyslíte extrémní přivalový déšť. Jinak co čekáte v dolíku v přízemním bytě ve spodní úrovni města. Jak vypadá povodeň se podívejte třeba na televizi.

     3. Vůbec si nepochopil vážnost nastalé situace a řešení problémů které tím vznikly a ještě celou záležitost zlehčuješ.A tak bych ti doporučil se dojít podívat do ulice Spojovací,kde vyůsťuje kanalizace pod touto silnicí.Je nenormální a nelogické,že přes téměř celé sídliště jsou 2 roury,každá o průměru 100cm a pod uvedenou silnicí jsou svedeny do průměru možná ani ne 50cm.Při tom,,přívalovém dešti,, na odtoku to vypadalo jako když se upouští přehrada,voda z těch dvou trubek tryskala několik metrů vysoko,poničila plot,brala kameny o váze 20 i více kilo.Tady nejde o vodu ani to,že sídliště je v dolíku,ale někdo se musí zabývat,aby měla kudy a kam odtéct.A to můžou jen ti co vládnou městu.Možná,že by si nenapsal takový blábol,kdyby ti prošel bytem ten přívalový déšť.To, jak moc pana starostu zajímá celá situace,dokládá stav chodníků a parkovišť před Stromovkou a vůbec v ulici Na Rybníčku.

     4. Paneláky se mi nelíbí a nemám je rád. Dovedu ale pochopit situaci dotčených lidí…Majitelé těchto bytů se měli pokusit bránit právní cestou.

     5. Kanalizace je poddimenzovaná a ještě se nečistí. Pokud je větší déšť tak je půlka města pod vodou a rybníček obzvlášť. Pokud se ale situace nevyřeší tak je jen otázka času kdy to Rybníček vyplaví znovu. Ale jak to v Humpolci znám tak to zase vyšumí a nikdo nic řešit nebude.

     6. Politici z prohnilé ODS nikdy nechtěli řešit to co není vidět a vždy radši dělali chodníky a podobné věci, které se dali politicky prodat….
      Nevím proč je stále volíte, když navíc jejich kamarád je největší podvodník na Vysočině pan Zdeněk Kratochvíl, který úředně ani není schopen pochopit, že ukradl 650 milionů, ale může řídit svůj mercedes a firmu o 1200 lidech……. Z toho by se jeden poblil, ale Kučera a spol jsou z něj nadšeni a ve všem mu vyšli vstříc a ještě mu o desítky milionů zhodnotili pozemky…..je to opravdu ne zblití….

     7. Pokud spadne během chvíle 25 -30 litrů na metr a pláchne všechno sebou,ucpe vpusti tak Vám žádná kanalizace nepomůže. Podívejte se na televizi jakou to dělá jinde paseku. Tak to bohužel je. To že to odnesou pod kopcem a ne na kopci je normální. Chápu, že je hned důvod pro některé jedince se grafologicky ukázat.

     8. Takove zaplavy byly na Okruzni pred Brzonovymi kazdou chvili.
      Udelali novou kanalizaci a je po.

     9. A není hlavní problém v tom, že komunisti postavili panelák pod úrovní terénu ještě v místě zvaném Na Rybníčku? Nerespektování místa stavby je největším problémem. Pokud se přeplní při přívalovém dešti kanalizace tak logicky v nejnižším bodě to nemůže odtékat. A k tomu ještě naplavené bahno a smetí z okolí ucpe odtokovou mříž.

     10. Já už bych to teď na komanče nesváděl. Ano, to místo sice asi nebylo a priori vhodné k výstavbě, nicméně před pár lety proběhla revitalizace, tak bych se asi ptal těch, kteří byli zodpovědni za její realizaci.

     11. Správná otázka. A hle – kdo to byl? Naše bývalé vedení města. A to ty chodníky, jak vypadají teď, byly v tomhle stavu už po rekonstrukci. Žádná záruka se nikdy neuplatnila. Proč asi ?? Podobně skončí Stromovka. Stačí když ještě párkrát zaprší… mlatové cesty budou tatam. .

     12. Mesto by tem chudakum melo pomoci.
      Ono bydlet v panelaku, defakto v suterenu a jeste
      byt kazdou chvili vytopen, to je hodne tezky zivot.
      Ledaze by to mesto pojalo jako, ze maji vytapeni
      zdarma.

     13. Karel K. není manažer, natož krizový. Možná ani netuší že je předsedou povodňové komise a tak na místo v den události nedorazil, no..

     14. Kdyby tam nebyl penny, tak jse rozlije voda až za panelakem, dříve tam bylo hřiště a terén klesal, pred temi zahradkami byl dolik tam by jse rozlilo, kvůli penny jse zvedl terén a vznikl dolik okolo panelaku a jeste jak dělali nedavno chodnik parkovištěm tak rozšířili nasep.takze ubrali prostor u paneláku,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letní platforma Humpolec

Po Čvn 17 , 2019
Středa, 19.6.2019; Čtvrtek 20.6.2019

You May Like

Témata