FK Humpolec vs. M. Budějovice – KP 10. kolo

14

V 10. kole krajského přeboru, ve středu 28.9., se utkal na domácí půdě FK Humpolec s týmem z M. Budějovic, kterému nedal šanci a nasázel čtyři branky.

Za slunečného počasí na zápas dorazilo pouze kolem 50ti diváků. Výkop se uskutečnil v plánovaných 15:30.

Hned v prvních minutách bylo vidět, že jsou humpolečtí při chuti a ukázali to již ve 2. min, kdy po samostaném úniku nastřelili konstrukci soupeřovy branky. V 8. minutě měli příležitost i hosté, kdy po odpískaném faulu zahrávali první standardní situaci, avšak střela skončila pouze ve zdi Humpolce. Ihned šli domácí do protiútoku, avšak golman Budějovic byl připraven a vytěsnil střelu na roh. V 16. min. další hezká akce Humpolce, kdy téměř z brankové čáry odvraceli budějovičtí obránci první gól. I v dalších minutách měli humpolečtí držení míče ve své režii a v 27. min. opět označkovali tyč soupeřovy branky. V 38. min. se dočkali také hosté a šli sami ve dvou na branku Humpolce, ale zakončení se jim nepovedlo, a tak stav byl stále nerozhodný 0:0. Již o minutu později se Humpolec zaslouženě dostal do vedení, kdy po parádní přihrávce skóroval hráč č. 11 – Tomáš Pícha, golman jeho první střelu zlikvidoval, avšak na podruhé již Pícha zakončoval do prázdné branky, a tak první poločas skončil vítězstvím domácích 1:0.

Budějovice nastoupili do začátku druhé půle s evidentní chutí o změnu skóre, ve 46. min. šel útočník hostů sám na humpoleckou branku, avšak střelu z dálky umístil pouze do místa, kde stál brankář domacích. Poté budějovičtí pomalu ztráceli koncentraci, kazili jednu přihrávku za druhou a nebyli schopni dostat se na polovinu hřiště domácího Humpolce. V 62. min. po faulu ve středu hřiště dostal hráč hostí č. 10 – Zdeněk Škoda žlutou kartu. V 68. min. domácí vystřídali Tomáše Píchu, autora prvního gólu a na hřiště za něj přišel hráč s č. 9 – Kubíček. Běžela 72. minuta a Humpolec opět dokázal přelstít obranu Budějovic, do odkryté branky zakončil hráč č. 8 – Jakub Paťha, Humpolec tedy vedl již 2:0. Autor druhé gólu nakonec střídal v 77 min, kdy za něj přišel na hřiště Daniel Kříženecký. Po totálním zaspání obrany hostů vsítil již třetí gól hráč s č. 2 – Tomáš Jeřábek a bylo to 3:0 pro Humpolec. M. Budějovice se ještě zcela nevzdali a dokázali zahrozit v 85. minutě, avšak trefili jen boční síť branky, a tak stav se neměnil. Parádní výstup FK Humpolec zakončil v 90. minutě hráč č. 7 – Daniel Kříženecký pěknou střelou z dálky po zemi, kterou upravil konečné skóre na 4:0.

Čtěte dále:   Tučňák race 2023 - pro děti i dospělé

Petr

14 thoughts on “FK Humpolec vs. M. Budějovice – KP 10. kolo

1. Protože tu čas od času neinformovaní spoluobčané brojí proti fotbalu, je dobré si ukazovat co se děje „u sousedů“. O soutěž níž, v I.A. třídě hrající Světlá nad Sázavou (7.000 obyvatel), zahájila rekonstrukci zázemí fotbalového stadionu. Celá akce vyjde zhruba na 19.000.000,- Kč. Z toho 4.000.000,- Kč činí dotace MŠMT, zbytek – 15.000.000,- Kč poputuje z městského rozpočtu. V Humpolci šlo za posledních 22 let do oprav fotbalového zázemí z městského rozpočtu zhruba 8.000.000,- Kč.

Obrázky ze Světlé:

Závěrem je dobré připomenout dva roky starou rekonstrukci fotbalového stadionu v Polné (5.000 obyvatel) za cca 20.000.000,- Kč.

Sportu zdar humpoláci 🙂

1. Nedá mi to: A CO JAKO?

To, že se i jinde cpe do fotbalu (v porovnání s ostatními sporty) nesmyslně mnoho peněz přeci neznamená, že to v Humpolci musí být taky tak a že je to správně!

František (ne ze svého PC, takže nepřihlášen 🙂

1. To je opravdu úsměvný komentář. To co za posledních deset let dostali v Humpolci fotbalisté a je jedno jestli od města, kraje, státu nebo EU nemá obdoby a jsou to obrovsky nadhodnocené částky vůči počtu aktivních fotbalistů. O tom se ostatním sportovcům, nebo jakýmkoli jiným zájmovým organizacím může jen zdát ! Pokud by to mělo být spravedlivé, tak by ted asi tak dvacet let fotbal neměl dostat ani korunu. A když se podíváte, co se ve fotbale děje, úplatky a zase jen úplatky, již od nejnižších soutěží až do nejvyšších tak to už přece není o sportu, ale o zájmu lidí, kteří se na to nabalují a jen s toho profitují. A pak se ještě ti taky fanoušci velmi „pěkně“ chovají na zápasech a před nimi a po nich, no a z našich daní, místo aby policie ČR chránila občany, tak za miliony dělá opatření a doprovází fanoušky a rozhání je a my to všechno platíme ! Který jiný sport dostavá taková privilegia a peníze ze státního rozpočtu – tedy od nás všech ? Vždyť už ani v Humpolci nemůžete jít na fotbal s dětmi a ve vyšších soutěžích už se spousta občanů bojí jít na fotbal, protože tam jde o zdraví. Tak kde to jsme ?

2. Z mojí strany čistě informace. Nic víc, nic míň. Prostě ve Světlé nad Sázavou po více než 100 milionech do hokeje posílají 15 milionů do fotbalu. „Internetový server nejen o Humpolci a okolí“ by se slušnou formou podanými informacemi neměl mít problém.

1. Pierre, Tvuj prispevek je (krom toho, ze je OT) utocny jak tonem, tak zvolenymi slovy.

Slusne podana informace vypada jinak.

Kazda akce vyvola reakci.

Timto udeluji sobe, i uzivateli pierre napomenuti, pokud budeme v teto debate pokracovat, oba nas smazu!

F. (stale neprihlasen….)

1. No tak zastupitelé města Světlé mne neustále překvapují..už teď brečí nad neúměrně drahým provozem nového zimáku a na druhé straně se pouští do dalšího dobrodružství,fakt jsem zvědav kde na to taková s prominutím „prdel“ chce brát.. F.Š.

2. Příspěvek osobně za útočný nepovažuji,spíše informativní,který můžeme vzít na vědomí a nemusíme.

3. V ČR není shnilejšího sportu jako je fotbal.Korupce a zákulisní komploty a následné oblbování díváků už od nejnižších soutěží.Místní spolky nevyjímaje. Snad proto je všude tak malá návštěvnost utkání.Nové stadiony tomu nepomůžou.

4. Přijeďte se podívat do Budíkova, návštěvy máme velmi slušné. A budete se divit, naši hráči nepoužívají ani anabolické steroidy, krevní doping, nepotřebují kyslíkové stany,…..stačí jim pár piv po zápase :-))

To, že vidíte Vy osobně fotbal jako nejshnileší sport je do jisté míry dáno tím, že je nesporně nejmedializovanějším sportem, a pak asi Vaší osobní záští, což je Váš problém.

5. O dopingu asi řeč není. Asi jste jeden z tupě slepých fandů, ale pozeptejte se mezi místními hráči jak se s výsledky zápasů kšeftuje. Pak vám možná ty růžové brýle trochu zčernají. A nebo se raději neptejte a žijte ve svém světě čisté české kopané.

6. Jsem tupě slepý, navíc úředně krátkozraký fanda a mám rád více sportů :-))
            Prostředí českého fotbalu znám velmi dobře, a určitě ho nikomu nepřikrášluji. Ano, je jistě pár sportů s „čistším“ štítem, alespoň navenek. Vždy ale záleží na lidech. Sport samotný špínu nevytváří. Korupcí je prohnilá celá tato společnost, proto i sport je logicky zasažen. A nezlobte se, ale i ten doping má co do činění s čistotou sportu.

2. Tak já nevím,i já se domnívám,že jsou fotbalisti podporování a privilegováni podstatně více než jiná sportovní opětví a to zdaleka nedosahují takových úspěchů,jako jiní sportovci.Pokud má město podporovat některé odvětví více a jiné méně,pak k tomu musí být jasný důvod,nejde přece jen natáhnout dlaň a říci „My jsme fotbalisti-tak dávejte“.Vždy to tak bylo,ale nevidím důvod proč? Například stolní tenisté prý již cca 4 roky žádají o adekvátní osvětlení v místní sokolovně,kde trénují a hrají mistrovská utkání (cca 80 000,-Kč) a peníze prostě nedostanou.A to muži A hrají velmi vysokou soutež.Tak proč protěžovat jen fotbalisty? Mimo jiné jsem v radničních listech četl,že jen na sítě na branky jim teď město dalo skoro 50 tisíc???!!!

1. Také čtu Radniční listy. V těch říjnových stojí napsáno, že Rada města schválila smlouvu o výpůjčce 8 kusů hliníkových branek včetně sítí v hodnotě 47.000,- Kč. Instituce Město Humpolec tyto branky nakoupilo na fotbalový stadion, který vlastní. Branky jsou určeny pro dětské hráče fotbalu a jsou povinné po smrtelných úrazech dětí v nedávné minulosti.

Takže zjednodušeně vysvětleno – město koupilo vybavení, a to půjčuje fotbalistům. V žádném případě nedalo fotbalistům skoro 50 tisíc na sítě.

To že se domníváte to, co píšete ve svém příspěvku je Vaše věc. Fotbal neprotěžuji a nikomu nenutím, ale očekávám že se pokusíte být fair-play sportovci a nebudete plivat na druhé smyšlenky a lži.