S kolem kolem Humpolce

49

Sobota 13.06.2020, Humpolec

Místo konání: Humpolec, Horní náměstí

MěKIS v Humpolci vás zve na již 13. ročník tradičního cyklozávodu/výletu po cestách kolem Humpolce.
I letos pojedete místy, které jste dosud nenavštívili. Budou opět dvě trasy, (cca 33 a cca 18 km) a můžete zvolit tempo: buď jako závodník a nebo jako pohodář. Závodníci změří své síly v několika kategoriích (ženy, muži, senioři, junioři) a pohodář nezávodí. Jede si svým tempem, kochá se krajinou a drží se hesla není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Startujeme z Horního náměstí v Humpolci  a registrovat se můžete online už teď zde:   

ON-LINE REGISTRACE 

Startovné je 50 Kč, v ceně je mapa na cestu, energie na cestu a poukázka na občerstvení a nápoj po závodě. Startujeme ve 14 hodin, registrovat se můžete buď online a nebo od 9:00 do 13:30 na Horním náměstí.

Pokud chcete jet na elektrokole, můžete, ale pouze jako pohodáři. Závodnickou kategorii pro elektrokola (zatím :-)) nemáme.

Během odpoledne bude na náměstí připravený program dopravní prevence BESIP, kde budou připravené dopravní soutěže pro nejmenší cyklisty, a dospěláci si vyzkouší  „opilecké brýle“. Když si tyto brýle nasadíte, budete se cítit jako po požití omamných látek nebo alkoholu, a zkusíte si vaši rovnováhu a soustředění.

Vyhlášení výsledků závodu a ocenění nejlepších proběhne v 16:30.

 

fotky z předchozího ročníku zde: https://mekis.rajce.idnes.cz/S_kolem_kolem_Humpolce_2019/

Petr

49 thoughts on “S kolem kolem Humpolce

  1. Pockejte, plakatek ala design otviracky parku Stromovka? Nad timto pojetim prezentace akce by jeden blil. Sorry, ale mame rok 2020 a na úřadě par paradně placenych lidi, kteri o to maji pecovat. To co vymysleli a jak “upgradli” napriklad Radnicni listy nebo zminovane plagaty, je směšné…

 1. Plakát splňujě svůj účel a na nic si nehraje. Protože o plakátech to není.
  Umění musíte hledat třeba v blackhovelu .

  1. Přesně tak. Nejde vůbec o vizitku města, proto plakát není důležitý a proto vlastně ani třeba ani vizuálni styl.

  2. Blachovel, jezis to je dobry. To jsem jeste neslysel. Koukam, ze na Mekis valej v English Language
   Super frau Kubicek

     1. Gratuluji pořadatelům za skvěle zvládnutou akci. Za fajn věci vždy palec nahoru.
      Více takových počinů.
      Humpík žije!

   1. Kdo tady píše tyhle nesmysly o tom plakátu? To si děláte srandu ne?
    Uvědomte si prosím, že se jedná především o cyklistickou akci pro lidi.
    Opravte mě jestli se pletu, ale má někdo ambice ten plakát jako veledílo vystavit v národní galerii?
    Pokud ne, místnímu účelu naprosto stačí. Podívejte se na plakáty jiných akcí, které se konají v Humpolci nebo okolí.

  1. Oni teď nemají moc čas. Budou přbržďovat auťáky na D1 a vábit cestující na naše největší architektonický perly. Plecháč, Osmička, Cafe Osmička a Divadlo za komínem

   1. Jj HUGO!, dávají svoji energii, peníze a nápady ve prospěch Humpolce, nechť se inspirují nejen ostatní strany a hnuti, ale i občané, jelikož jejich aktivita na Dvoráku je též pozitivní.

    1. Pozitivní možná,ale rybník je rybářů, pozemek města. Trochu ta jejich aktivita připomíná hurá akce v 50.letech, kdy někdo přišel a začal to organizovat a na názor majitelů nebral zřetel.

     1. Názor města je, že to vítají a podporují, dokonce město je rádo, že to HUGO dělá jelikož je to v odsouhlasené studii, rekreace sport, která byla zastupitelstvem schválena v roce 2018.
      HUGO jen dotahuje co se odsouhlasilo a ve vodě vám nikdo nebude zakazovat se koupat. Zároveň je to krásné místo s nádhernou přírodou a není nutné u toho lézt do vody.
      Za aktivitu HUGA rozhodně plusový bod

     2. Ale jo aktivita je to dobrá. Taková hezká pláž na Dvoráku už dlouho chyběla, jenom škoda, že se v té špinavé kaluži nedá koupat……. To by ta pláž potom měla nejenom estetické ale i praktické využití.

 2. Na facebooku města nejvyšší představitelé města se vyjadřují, že se jim to libí a budou tuto aktivitu všemožně podporovat, zároveň předpokládám, že tyto aktivity má HUGO od města odsouhlasené.

  Ale je vidět, že na aktivitu i povolenou a odsouhlasenou od majitele pozemků, řada hnidopichů není zvyklá a bude stále brblat.

  Vlastně nevím co jiného se má dělat, aby lid humpolecký byl spokojen.

  HUGO to dělá ve svém volnu (víkend), plní usnesení zastupitelstva z r 2018, město to nestojí ani korunu, pozemky města se tím zhodnocují, lidi mají další zajímavý kousek přírody k užívání, ale stejně jsou mlaďoši přirovnáváni ke komunistům ze zrůdných 50tých let 20 století.

  Prosím proberte se!!!

 3. Ale jo, Hugny dobrý.
  Jen je tady pořád někdo přeceňuje a přechvaluje a dělá jim tak medvědí službu.
  No a může to být i záměr udělat z tohoto hnutíčka alergen. Kdo ví ?

  1. HUGO je sdruženíčko, které jako jediné dokáže přinutit vedení města, aby vydávali tiskovky na jejich FB profilu. HUGO je sdruženíčko, které je aktivní, sledované na sociálních sítích a v neposlední řadě nutí svojí aktivitou k větší aktivitě všechny ostatní. Bylo by fajn, pokud by přitáhlo svým zápalem i víc občanů, kteří se budou dlouhodobě zajímat o komunální politiku v našem městě. Více takových sdruženíček, Humpolec rozkvete a to bude moc fajn.

   1. Je to vše o lidech. Pokud budou mít zájem se aktivizovat v komunální politice není tu jen HUGO. Stran a hnutí tu je dost. Jen se právě těm lidem nechce se odkrýt z anonymity a přijít,říct že mají zájem a nápady. O tom to je.. Takže se nadává na staré strany, to je móda, ale lidé si neuvědomují, že bez nové krve ve stranách, hnutí či sdruženích to nepůjde.

    1. Procházka okolo Dvoráku byla vždy v pohodě, vysoká tráva klid a pohoda. Bohužel jsme tam šli včera a naprostá hrůza, břeh a okolí cesty jako polité rundapem, štěrk , písek a divná lehátka na, kterých leží divní lidé. Jestli je cíl z normální přírody udělat přelidněný kemp, typu pláží plných odpadků tak super. Prý tam má být velký piknik a estráda. Ten bordel si umím představit, doufám i okolní majitelé nemovitostí.
     Proč to pan Rýzner neorganizuje na Másílku u sebe. Rybník má obehnaný kolem dokola, aby tam někdo náhodou nerušil klid.

     1. A to by nebyl Vojmir K. aby se neozval s podobne ladenym prispevkem. Ja sla kolem Dvoraku vcera taky a videla jsem zelenou travu a paradni lezenicko.

     2. Hmm, takže zástupci ODS nás občany města kdož si chceme přečíst knížku v pohodě na novým lehátku teď titulují jako divné lidi? Karle ty to vedeš teda. To je pohrdání na starostu

  1. No, tak doufám, že všichni ti, kdo si chtějí „přečíst knížku v pohodě na novým lehátku“, budou po sobě vzorně uklízet. Nebo bude HUGO chodit uklízet za ně?

   1. A k čemu máme technické služby, nebo to už je město v takovém rozkladu, že to má dělat všechno HUGO z vlastních peněz?

    1. Mnoo když si to vymysleli, tak se vším všudy.
     Proč na to má zase doplácet valná většina občanů, kteří to nevyužijí.

    2. Špatně. Proč TS? Snad si každý uklidí svůj nepořádek, ne? Předpokládám navíc, ze zde se budou lidé scházet kvůli potravě duševní – viz kniha na novém lehátku – takže mnoho fyzického odpadu stejně nevyprodukují.

     1. Mno… nevím nevím …. kdž jsem tam včera večer šel a viděl jsem bezďáky s krabicákama, jak si to tam duševně užívají….. V době koronaviru a zvýšených hygienických opatření, bych se na to lehátko opravdu bál posadit….
      To by mělo HUGO domyslet i to těchto zanedbatelných detailů…
      Jedna věc je něco bezplatně vybudovat, druhá věc jsou provozní náklady a následná údržba.
      Trošku mi to zavání politickým populismem – HUGO to za velké mediální pozornosti prosadí, bezplatně postaví, aby občané viděli jaký jsou to dobráci. Dobrý, nic proti tomu! Je to pro lidi jistě prospěšnější politická reklama než bilboardy… pokud by ovšem po městu nechtěli, aby se o tu miniplážičku s poblitejma lehátkama a výhledem na močál ve kterém se nadá koupat staralo.

    3. Tak to je nejlepší, něco udělat, řádně se s tím pochlubit a pak ať to někdo uklidí.
     Stejně to je s platformou, nikoho nezajímá, že téměř každodenní provoz ruší lidi co okolo bydlí až do večerních hodin.
     Že ještě do loňského roku tam nebyly veřejné WC, takže bylo naděláno všude kolem, všude odpadky a tak.
     A myslíte, že se tím zabývá ten či ti kdo to tam prosadili a umístili?
     Opět to dělá někdo jiný. Stejně to bude u Dvoraku.

   2. To skoro vypadá, že HUGO bude muset za chvíli každému utírat zadnici, protože lidi jsou vepři a nedokážou se sami o sebe postarat. To myslíte vážně? Buďme rádi za ten krásný nový prostor, kterej u Dvoráku díky HUGO vzniká! Nebo co pro nás udělali za poslední dva roky koaliční zastupitelé? Kritizovat umí hlavně ten, kdo nic nedělá. Je pravda, že takový taky nic nezkazí.

    1. Co udělali zastupitelé? Už si vytáhněte hlavu z prdele a přemýšlejte!!!
     Jen pro příklad: kompletní oprava ul. Školní a Husova včetně všech sítí, oprava parku Stromovka vč. okolních ulic.
     Revitalizace sídlišť, buduje se komunitní centrum v kině, opravuje se Masarykova ul. opět včetně všech sítí, chodníky v místních částech.
     Okružní křižovatka u Vodaku (dlohodobá intervence zástupců města na Kraji) atd.
     A město je generálním partnerem spousty kulturních akcí.
     Už jsem to tady jednou psal… HUGO je spolek a to co dělají jsou zkrátka zájmové činnosti spolků stejně jako spousty jiných v Humpolci, ale o těch se tu nemluví.

     1. A vy fakt povazujete opravu ulice za velky zastupitelsky pocin nebo si delate zase srandu ??

     2. Stromovka za 35 míčů s altaném za 9 míčů ti přijde jako úspěch? Hahaha. 🙂 A ty sítě v ul. Masarykova, přes Stromovku a jinde se budovali hlavně proto, aby si pivovar moh uložit zadarmo svoje trubky do výkopu placenýho městem, ne? Nebo někdy na práce přispěl? V rozpočtu jsem nikdy neviděla.

    2. Mno… nevím nevím …. kdž jsem tam včera večer šel a viděl jsem bezďáky s krabicákama, jak si to tam duševně užívají….. V době koronaviru a zvýšených hygienických opatření, bych se na to lehátko opravdu bál posadit….
     To by mělo HUGO domyslet i to těchto zanedbatelných detailů…
     Jedna věc je něco bezplatně vybudovat, druhá věc jsou provozní náklady a následná údržba.
     Trošku mi to zavání politickým populismem – HUGO to za velké mediální pozornosti prosadí, bezplatně postaví, aby občané viděli jaký jsou to dobráci. Dobrý, nic proti tomu! Je to pro lidi jistě prospěšnější politická reklama než bilboardy… pokud by ovšem po městu nechtěli, aby se o tu miniplážičku s poblitejma lehátkama a výhledem na močál ve kterém se nedá koupat, staralo.

     1. Tak dejme HUGu prostor. Ukáží, co umí. Zatím si hrají s projekty pro radost, vyhledávají mezery v činnostech druhých. Až dostanou příležitost, budou muset řešit denní administrativu, mraky věcí nezáživných, ale nutných, do toho ne všechno vyjde, jak má, a budou mít k sobě hladovou opozici, která bude chytat každý jejich neúspěch, tak jako to dělají dnes oni, nebo spíše inteligenčně poddimenzovaná tlupa křiklounů plná nenávisti ke všemu, co je „nehugo“, která jim dělá medvědí službu a tak vlastně všechny jejich kroky devalvuje.

     2. Ano, dejme jim prostor. Fakt jo. A já věřim že nezklamou. To, co tu píšete jsou jen závistí naplněné řečičky. Protože oni mají myšlenky a drajv, což mnohým jiným chybí.

     3. Mno vzhledem k tomu, ze koalicni zastupci samotny vedeni mesta dnes nic moc poradne nevi, tak dost teda pochybuji ze zrovna tyhle budou dravou informovanou opozici. Ale uz se nemuzu dockat az smoulinka Alena, lenoch Karel a tatka smoul Standa z modry smouli tlupy budou hlasite na novy vedeni radnice v r. 2022 vznaset svoje otazky.

     4. Nevím teda no ale nemá přesně takhle opozice pracovat ? Ptát se na důvody kroků koalice ? Co jiného by jste od ni chtěl ? Aby čtyry roky seděla s rukami v klíně ? Dyť to jsme tu měli několik posledních let, kdy jedinou opozicí byla p. Štěrbová, dycky dobře připravená a profesionální .

 4. Tak nevím, komu bych měl cokoliv závidět, to jsem mne moc neodhadl/a. Každopádně uvidíme. Největší chybou bývá obvykle podcenění soupeře, neřku-li opovržení, které tu z HUGO suity (neříkám, že z HUGa samotného) čiší.

  1. Nejsem členem Huga, ale fandím jim. Opravdu jo. Konečně má naše město někoho, kdo se nebojí toho tria ve vedení a říká věci nahlas. Kdy v minulosti reagovala radnice skrz tiskového mluvčí na tolik kroků a akcí, jenž přednášela dřív vždycky nevýrazná opozice?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Zákony a nařízení v Humpolci platí stále jen pro některé? + aktuálně z 11.6.

Út Čvn 9 , 2020
Jedná se o opakující se situaci, kterou můžeme opět vidět víkend co víkend.

Témata