Zákony a nařízení v Humpolci platí stále jen pro některé? + aktuálně z 11.6.

29

Jedná se o opakující se situaci, kterou můžeme opět vidět víkend co víkend.

Foto z 11.6.2020 – ulice 5. Května, značka zákaz stání, (neznám podrobnosti), ale pán měl na autě „botičku“, proto se znovu ptám, proč? Proč pro někoho botička je v Humpolci možná? V níže zmiňované ulici V Brance je pátek-sobota 18-6 zákaz zastavení, což bych považoval za značku o level vyšší než zákaz stání nebo minimálně na stejné úrovni a hle nic se neděje, proč proč?

Ono všechno souvisí se vším, že…následně je nahlíženo na jiné i co se týká rušení nočního klidu, níčení majetku, a další nedodržování zákonů….

Znáte někdo na toto normální odpověď?

___________________________________________________________________________

Toto bylo psáno na Humpolákovi v r. 2013, bohužel stále se nic nezměnilo:

„Nejen na Humpolákovi se několikrát psalo o tom, jak jsou
lidé po Humpolci pokutováni za špatné parkování, proto mě udivuje, že toto je
neustále tolerováno. V ulici „V Brance“ směrem k disco-klubu
Hell Club je značka zákaz zastavení PÁ, SO, NE 06-18 hod, ale jako by byla neviditelná.
Nejen postávající taxikáři, ale i omladina, která klub navštěvuje, si vesele
parkuje v zákazu…

O obtěžujícím hluku, nepořádku a vandalismu ani nemluvě,
pořád stejné jako dřív, stále též nikým neřešeno a ponecháno bez povšimnutí.

Je to z toho důvodu, že místní Policie nemá dostatek
lidí? Či to bude úplně něčím jiným“

 

Po vládním uvolněním se uvolnil i Klub/hospoda/disco „Party House Tennessee“. Auta si parkují vesele dál v zákazu, skupiny omladiny pravidelně ruší noční klid a zmíněný klub ani v době Covidu nedodržuje uzavření provozu do 23 hod.

V pátek se jelo až do 6 do rána, v sobotu to bylo kratší, ovšem napití jedinci si dělali párty přímo před podnikem, kde šíleně bubnovali, řvali atp., dokud tedy nepřijela Policie, která dopomohla tedy k tomu, že se parta rozprchla a tím to skončilo kolem 3-4 hodiny ranní.

Buď bubnuje diskotéka nebo řvou lidi venku,  jako minulý a předminulý víkend. Nepořádek v celém okolí vč. parku, který by měl být určen pro malé děti, níčení majetku soukromého i městského, závodní dráha v obytné zóně, lidé v okolí si stěžují, volají Policii, ale nic se neděje..

Co je v této ulici jinak? Proč se nemusí dodržovat dopravní značení? Proč se nemusí dodržovat noční klid? Proč se nemusí dodržovat vládní nařízení? Proč to provozovateli vše prochází? Proč to město/policie mlčky toleruje a neřeší?

Fotografie pořízeny 4.10.2013 v 22:55

Petr

29 thoughts on “Zákony a nařízení v Humpolci platí stále jen pro některé? + aktuálně z 11.6.

 1. o práci místní policie bych mohl okamžitě napsat tragikomedii… ti jednají jenom, když na tom sami mají zájem nebo naopak

 2. To že zákony platí jen pro někoho je velká prauda. Stačí si vzpomenout na dobu nedávnou kdy si jeden nejmenovanej pivovárek začal na chodník kreslit žlutý čáry i když je odbor dopravy na tom místě vůbec nepovolil Ryba smrdí od hlavy tak začněte u ni .

  1. Auta pivovaru běžně stojí na chodníku vpravo před bránou pivovaru přímo pod značkou zákaz zastavení. Policie jezdí okolo, úředníci odboru dopravy chodí okolo a nikdo to „nevidí“…..

   1. A Vy to vidíte a děláte s tím co? Předpokládám, že jako uvědomělý občan jdete a oznámíte na policii přestupek, že ano. Ale pozor, abyste pak nebyl označen za odporného udavače jen proto, že jste vlastně chtěl jen, aby byl dodržován zákon.

 3. Klasika. článek o Tennessee, fotky z roku 2013 a bum diskuze o pivovaru. Humpolák je fakt boží :).

  1. Ale nezní titulek článku „Zákony a nařízení v Humpolci platí stále jen pro některé?“

  2. Fotky jsou pro ilustraci, jinak když se půjdete podívat pátek/sobota do této ulice uvidíte to na vlastní oči. P.S. pokud se vám na Humpoláku nelíbí, nemusíte ho číst, ani dávat takové komentáře. Pěkný den.

 4. A mohli bychom pokracovat neomezenym parkovanim na namesti , odpadem spolecnosti okupujicim parky atd. atd.
  Toz vitajte v Humpe …

 5. Ráda bych okomentovala pouze gramatičnost tohoto článku. Po prvním přečtení mi přišlo, že toto nejspíše sepsal nějaký podprůměrný středoškolák po jedné láhvi laciného tvrdého alkoholu. Pokud chcete promlouvat k lidem tímto způsobem, nikdy nebudete brán vážně. Zkuste jeden večer nepít, sednout si v klidu ke stolu a zamyslet se nad tím vším. Je možné, že Vám to asi nepomůže, ale alespoň to zkuste. Hezký den.

  1. Ráda bych okomentovala informační hodnotu Vašeho komentáře. Naprosto nulová, zkuste se nad sebou zamyslet. Přeji krásný den

  2. Vážená paní,
   děkuji za upozornění, ale lepší už to nebude, doporučuji nechodit na web Humpoláka, jelikož tady najdete mnoho nepěkné gramatiky.
   Každopádně zamyslet by se mělo město Humpolec s Policií, nikoliv já. Ale pevně věřím, že s pomocí dobré gramatiky to určitě orgány brzy zlepší! Prima den 🙂

   1. Važený pane,
    zamyslet by jste se měl především Vy. Nevím, proč neustále taháte, a nejen Vy, Město Humpolec do vymáhání pořádku na pozemních komunikacích.
    Doporučuji prostudovat § 124 zákona 361/2000 Sb. silniční zákon zejm. odst. 11.
    Jistě se počítáte k té v dnešní době velmi malé, ale o to více uvědomělé skupině občanů a Vámi popsané porušování pravidel silničního provozu a rušení nočního klidu PČR pravidelně oznamujete.
    Na Humpoláku mě baví, jak tady většina pisatelů zná především povinnosti těch druhých.
    Hanka.

  3. Tak bych tu spíše očekávala nějaké stanovisko k popsané situaci a ona se tu nakonec řeší gramatická způsobilost, stupeň vzdělání a alkoholismus pisatele. Zajímavé. Ono to většinou bývá tak, že chybí-li argumenty, začnou převládat tendence názor druhého nějak devalvovat a dotyčného dehonestovat. Argumentum ad hominem, jak říkají latiníci.
   Akorát mi tedy není jasné, za koho Lenka K. „bojuje“.

 6. K doplněné aktuální zprávě z 11.6. bych měla toto:

  Dopravní značka B 29 Zákaz stání zakazuje stání, tj. uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob nebo k neprodlenému naložení a vyložení nákladu.
  Dopravní značka B 28 Zákaz zastavení zakazuje zastavení nebo stání, tj. uvedení vozidla do klidu.

  Z uvedeného vyplývá, že ulicí 5.května museli policisté projet více než jednou, či se na místě samém déle zdržovat, aby zjistili, že řidič porušil nařízení dopravní značky a nedodržel dobu nezbytně nutnou. A dále lze tedy dovozovat, že ulicí V Brance policie vůbec neprojíždí (což není pravda), anebo přehlíží či toleruje nedodržování dopravní značky Zákaz zastavení nebo stání.
  Tohle není o tom, že je policistů na humpolecké služebně málo (obvyklý argument), tohle svědčí o naprosté liknavosti, o kamarádíčkování se zainteresovanými a o pohrdáni nárokem občanů na klidnou noc.

   1. Před chvílí jsem projel ulicí V Brance. Přestože již od 18 hod platí zákaz zastavení, tak tam vesele parkuje několik aut, včetně SUV majitele restaurace. Mimo to mládež popíjí na ulici a ani nemá snahu se uhnout a nechat projet auta. Takže je vidět, že v této ulici Policie ČR toleruje vše, protože to tam všichni považují za normální……..

    1. V 23:40 naprosto stejný poznatek. Za zákazem zastavení několik zaparkovaných vozidel. Botičky zřejmě došly, anebo se šetří pro jiné ulice.

    2. Protože Policie ČR nemá pravomoci. Když zasáhne, začne kolotoč, že je přísná, že brání podnikání a pod. Dělat řadového policistu je za trest.

     1. No tak ses měl líp učit a najít si slušnou práci…😁

     2. Ale to je nesmysl.
      Asi nechapes podstatu, proc si policii ze svych
      dani platime.

     3. Takže pravomoci má, ale bojí se zasáhnout. Tak na co si ji platíme ? Nechápu, jak by Policie ČR někomu bránila v podnikání tím, že by vyžadovala dodržování zákazu zastavení v ulici V Brance !

 7. Mnoo rekneme, ze ten zakaz V brance nevzniknul pro nic za nic. Ne na zaklade jednoho „udavace“, ktery bude mit problem vzdy a za vsech okolnosti.
  Ze ten nocni ruch zkratka lidem bydlicim v okoli zneprijemnuje zivot.
  No a pak je to o tom, aby ten kdo o takovem zakazu na zaklade techto skutecnosti rozhodl, take na jeho dodrzovani trval. V tomto pripade prostrednictvim mistni policie.
  A ta ma resit jen a jen dodrzovani m.j. silnicnich pravidel.

  1. Policie neřeší v této lokalitě ani rušení nočního klidu ani dodržování silničních pravidel. Je pravda, že se tam ulicí projedou nebo zajdou pro oběd, ale to je tak vše.

   1. Chapu a naprosto souhlasim ze nocni klid by mel byt dodrzovan a vztekal bych se kvuli tomu uplne stejne. Jenom si myslim, ze zakaz zastaveni zrovna nocni klid nijak neovlivnuje. Spis bych sel po 10-te hodine po vsech tech kriklounech co se tam potuluji. Aby je to prestalo bavit. Jeden vikend v roce se to asi da vydrzet, tady je to predpokladam zalezitost kazdeho vikendu, ze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ukázky šermu a představení Hledaný

Čt Čvn 11 , 2020
v sobotu 13.6 a v neděli 14.6. v 11,00 a 15,00 hodin.

You May Like

Témata