Francouzština s rodilou mluvčí. Studenty na šest středních školách Vysočiny bude učit Kelly Priour

S lektorkou Kelly Priour se budou potkávat studenti gymnázií v Havlíčkově Brodě, Telči, Pelhřimově, Humpolci a ve Žďáře nad Sázavou. Šest vybraných středních škol bude mít v tomto školním roce lektorku francouzštiny, jde o devětadvacetiletou rodilou mluvčí Kelly Priour, jež pochází z francouzského města Saint-Nazaire.

Ta kromě svého mateřského jazyka hovoří také italsky, anglicky a německy.

„Kraj Vysočina zajišťuje pro své školy lektora francouzského jazyka už 14. rokem, v krajském rozpočtu je na úhradu nákladů spojených s pobytem lektorky ve školním roce 2022/2023 vyčleněno 480 tisíc korun,“ přiblížil krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala.

Francouzština s rodilou mluvčí. Studenty na šest středních školách Vysočiny bude učit Kelly Priour

S lektorkou Kelly Priour se budou potkávat studenti gymnázií v Havlíčkově Brodě, Telči, Pelhřimově, Humpolci a ve Žďáře nad Sázavou. Konverzaci bude mít i na Obchodní akademii Jihlava. Každý měsíc odučí lektorka 72 vyučovacích hodin a navíc bude spolupracovat i s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Education. „Odezva z našich škol na působení francouzského lektora je velice kladná a poptávka ze strany škol vždy převyšuje časové možnosti lektora. I proto se snažíme školy částečně obměňovat. Od letošního školního roku bude nově lektorka dojíždět na gymnázium ve Žďáře nad Sázavou,“ doplnil Jan Břížďala.

Francouzská lektorka Kelly Priour v minulosti učila na gymnáziích ve Švýcarsku v Zürichu a při Francouzské alianci ve Vancouveru v Kanadě. Ráda by svým budoucím studentům poskytovala zábavné, zajímavé a inovativní lekce. „Nabídka Kraje Vysočina ji oslovila i proto, že měla od svých přátel, z nichž řada stále působí v Praze, dobré reference na Českou republiku. V Česku je poprvé, velmi ráda cestuje a jejím koníčkem je i sport,“ dodala k lektorce Eva Neuwirthová, mluvčí Kraje Vysočina.

Čtěte dále:   Zubařka v Humpolci. Dosud působila v Praze, ordinaci bylo třeba upravit

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec: Ve městě vznikne obchodní galerie se zelenou střechou po celé ploše budovy

Po Zář 12 , 2022
Zástupci města Humpolec byli přizváni k poklepání na základní kámen Obchodní galerie Humpolec. Ta do roka vznikne v místě bývalého autobusového nádražní podél Okružní ulice. Čtěte dále:   V Pavlově loni pečovali o 1 291 živočichů

You May Like

Témata