Humpolec: Ve městě vznikne obchodní galerie se zelenou střechou po celé ploše budovy

4

Zástupci města Humpolec byli přizváni k poklepání na základní kámen Obchodní galerie Humpolec. Ta do roka vznikne v místě bývalého autobusového nádražní podél Okružní ulice.

Humpolec je jedním z posledních měst svojí velikosti, které v současné době nemá žádné obchodní centrum. „Je to věc, na kterou lidé čekají už poměrně dlouho. Jsem proto rád, že se konečně blíží realizaci,“ uvedl starosta Karel Kratochvíl.

Zastoupení zde budou mít obchody nejznámějších evropských značek s oblečením, obuví a podobně. Práci zde najde kolem padesáti lidí. Celkové náklady na investici dosáhnou osmi milionů euro, tedy zhruba dvou set milionů korun.

Investor stavby je společnost Fuertes Development a KLM real estate Czech Republic. „Doteď jsme působili na Slovensku, kde jsme postavili dvacet center podobného typu. Humpolec bude prvním českým projektem, na kterém pracujeme,“ sdělil majitel KLM real estate Czech Republic Rastislav Čačko.

Začít stavět by měli příští rok v lednu. „Momentálně máme stavební povolení a doděláváme projektovou dokumentaci. V lednu bychom rádi začali zemní a stabilizační práce, v březnu pak chceme mít hotovou hrubou stavbu a v září otevřít,“ nastínil Rastislav Čačko.

V projektu firma zohlednila i podmínky města. „Celá plocha, která má 4 600 metrů čtverečních, bude mít zelenou střechu. V tomto rozsahu to není úplně běžné. Zelená střecha výrazně pomáhá ve snižování výdajů za energie,“ vyzdvihl Rastislav Čačko.

Kromě toho se firma ve smlouvě s městem Humpolec zavázala i k tomu, že na pozemku na vlastní náklady vybuduje stezku pro pěší a cyklisty a veřejné osvětlení podél Okružní ulice.

Při poklepání na základní kámen navíc investor zástupcům města Humpolec předal šek na půl milionu korun coby příspěvek v rámci „Pravidel o spolupráci s investory“. „Peníze půjdou na rozvoj infrastruktury. Do ní patří třeba i dětské hřiště v Hněvkovicích, které by se mělo dělat příští rok, takže je možné, že peníze použijeme na něj,“ dodal humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Víte, kde na Zálesí krásně straší?

Axl

4 thoughts on “Humpolec: Ve městě vznikne obchodní galerie se zelenou střechou po celé ploše budovy

  1. Jestli tam bude něco jako mají v PE, tak tam nikdo chodit nebude 🙂 ale bude to dobré parkoviště pro zaměstnance okolních firem

    1. Ale bude, do Kauflandu také nikdo chodit neměl a jděte se tam dnes podívat. A všichni fungujou i totálně predrazena Ruze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec přivezl bod ze Staré Říše

Út Zář 13 , 2022
Zůstává tak na 12. míste tabulky. Nováček ze Speřic doma vyhrál. Fotbalová DIVIZE D 6. kolo: Čtěte dále:   Farmářské trhy
Fotbalistům Pelhřimova se v přípravě daří. Před týdnem zdolali Ždírec vysoko 5:0, v sobotu vyprovodili Humpolec 6:1.

You May Like

Témata