havlickobrodsky.denik.cz: Vysočinu trápí sníh, hasiči zasahovali u sedmi událostí

Nový sníh a zhoršené sněhové podmínky sužují už od rána celý Kraj Vysočina. V této souvislosti by si lidé měli dávat pozor především na kolony, které se někde mohou tvořit. Hasiči ale zatím tolik událostí řešit nemuseli. „Zasahovali jsme celkem u sedmi událostí, z toho dvě byly dopravní nehody,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

Policie podle posledních informací, platných k půl desáté dopolední, zasahovala u patnácti dopravních nehod. „Dále jsme zasahovali u dvanácti případů v souvislosti se sněhem, to se většinou jednalo o technické problémy náklaďáků, zapříčiněné stoupáními,“ uvedl mluvčí policie Martin Hron.

Jedna z dopravních nehod se stala v Moravských Budějovicích, na ulici Jaroměřická. „Tam jsou dvě zraněné osoby, obě by měly být v péči záchranářů,“ informovala Musilová.

Také se převážil náklaďák s prasaty u Měřína, to se ale obešlo bez zranění. Podle lidí je současný sněhový stav víceméně běžný. „Měli bychom na to být zvyklí, musíme se přizpůsobit. Na silnicích tady je rozježděný sníh, nepatrně pocukrovaný inertem.

S opatrností jsou silnice sjízdné, i když se asi nedá jet víc než šedesát. Ale řidiči jsou disciplinovaní, během dvaceti kilometrů jsem nikde neviděla žádnou havárku,“ řekla Irena Stará z Novoměstska.Na stav si nestěžuje ani Jarmila Nováková z Humpolce. „Ráno jsem slyšela, že hlavní tah z Brodu na Jihlavu stojí, takže jsem se docela bála vyjet, protože silnice z Humpolce bývá ještě horší. Naštěstí se ale jelo krásně, silnice je prosolená a bez problémů sjízdná,“ uvedla.

Mírné problémy měli i v Pavlově na Jihlavsku. Tam místním ráno nepřijel autobus. „Ale v Růžené sněží od brzkého rána, drobně, ale vytrvale. Místní silnice udržuje obecní pracovník traktorem, zatím tu napadlo asi šest centimetrů sněhu. S opatrností se dá projet,“ řekl Jindřich Kružík.

Ředitelství silnic a dálnic Vysočina již ráno zveřejnilo předběžné varování. „Pozor na lokální namrzání vozovek a tvorbu ledových ploten. Dálnice a silnice jsou po chemickém ošetření mokré, často se zbytky rozbředlého sněhu,“ uvedlo na svém Twitterovém profilu. Podle vyjádření Petry Musilové byla přítomnost hasičů na silnicích nutná prozatím jenom dvakrát. „ V souvislosti se sněhem zatím hasiči vyjížděli na dvě místa. V obou případech se jednalo o zapadlé automobily,“ dodala.

Sněžit by mělo až do oběda, ve vyšších polohách může napadnout až deset centimetrů nové pokrývky.

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/z-regionu/vysocinu-trapi-snih-hasici-zasahovali-u-sedmi-udalosti-20211209.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zimní adventní procházky. Na Vysočině se poutníci vydají po stopách Vánoc

Pá Pro 10 , 2021
Třetí adventní víkend na Vysočině přináší spousty zajímavých akcí pro malé i velké. Zájemci mohou vyrazit na vánoční procházky. V klášteře Želiv připravili adventní prohlídky. V Jihlavě vystoupí folková skupina Nezmaři. Festival Snow film fest v Novém Městě na Moravě láká na šest vybraných filmů. Humpolecké muzeum zve na výstavu […]

You May Like

Témata