Hledá se STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2012

4

Už několik týdnů je možné přihlašovat novostavby a rekonstrukce staveb, které byly realizovány v Kraji Vysočina v minulém roce, do soutěže Stavba roku Kraje Vysočina.

Poslední termín pro předložení přihlášky je 3. květen 2013. Zhruba o měsíc později budou na Zámku v Náměšti nad Oslavou vyhlášeny výsledky. Vedle kategorií hodnocených odborníky bude udělena i čestná Cena hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který nad regionálním kolem soutěže převzal záštitu.

 

 
 

„Nominaci lze chápat i jako oficiální poděkování a podporu investorů, architektů, projektantů a stavebních firmem, ti všichni kvalitativním způsobem změnili a mění podobu našeho kraje. Prezentovat a zviditelnit architekturu a stavebnictví širší laické i odborné veřejnosti a dát signál, že estetická a řemeslná kvalita se vyplácí,“ říká Martin Pertl ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Podle vyjádření Libora Joukla, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku je pravděpodobné, že se mezi nominacemi objeví také jedna z největších krajských staveb dokončených v minulém roce – Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava. „Ve své kategorii jde v našem regionu o skutečně nejpřínosnější a nejviditelnější projekt posledních měsíců. Velice originální řešení vysunutého schodiště a nekonečné prosklené západní fasády, která zároveň slouží jako hluková clona nebo netradičně pojaté prostory centrálního příjmu příchozích pacientů mohou porotu, vedle pečlivého stavebního provedení, přesvědčit o výjimečnosti objektu,“ uvedl Joukl.

 

Pravidla soutěže jsou přesně dána: Účastníci výstavby mohou přihlásit realizace, které byly dány do zkušebního provozu nebo zkolaudovány v období od 1. ledna 2011 do 31. prosince 2012. Registrace staveb začala 2. ledna a příjem přihlášek bude ukončen 3. května 2013. Slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku se uskuteční ve čtvrtek 13. června na Zámku v Náměšti nad Oslavou. Součástí galavečera bude také předání finančních darů autorům vítězných návrhů soutěže Studentský projekt a udělení titulů Učeň roku. Studenti středních stavebních škol mají hypotetický úkol v ulici Palackého v Náměšti nad Oslavou zbourat stavbu z „boletických panelů“ a na jejím místě navrhnout nový polyfunkční dům se službami a 4 byty. Z nominovaných učňů, kteří významně uspěli v rámci profesních soutěží, budou vybráni i s ohledem na studijní výsledky dva nejlepší a obdrží profesionální elektrické nářadí.

Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

 

Více informací na www.stavbavysociny.cz

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

4 thoughts on “Hledá se STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2012

  1. No, když fabrika hotel získal cenu v celostátním hodnocení, asi by bylo absurdní, kdyby v rámci Vysočiny nevyhrál.

    1. Fabrika tam soutěžila už loni a nedostala vůbec žádnou cenu. Což je absurdní výsledek.
      No ale ona tato krajská soutěž je bohužel v rovině politické a ne oborné. Porotě předsedá ne odborník, ale politik – tedy sám mocný hejtman a třeba vloni získaly cenu pouze stavby, které vlastní nebo provozuje kraj nebo obce a nebo které dostaly dotace od kraje a podobně. Tato soutěž nemá s odborností nic společného a ani se z ní nikam nepostupuje, to je fakt pouze krajský politický píseček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nenechte si ujít generálku, diskuzi nebo autogramiádu

St Úno 13 , 2013
Jasným signálem blížícího se jarního fotbalového výkopu je nárůst akcí a termínů, které by rozhodně neměly chybět v plánech fanoušků FC Vysočina. Věříme, že uvítáte jejich přehled a představení. Upozorňujeme i na možnost blokace vstupenek na ligu pro mimojihlavské fanoušky. Čtěte dále:   Houby porostou jako po dešti. Podívejte, kde […]

You May Like

Témata