Humpol. zas. schválili 6 a 6nominací pro udělení Pamětní medaile dr. Aleše Hrdli

23

Ku příležitosti letošního VI. Mezinárodního antropologického kongresu dr. Aleše Hrdličky, který se od 3. do 5. září uskuteční v Humpolci, přijde na řadu i udělování Pamětních medailí, a to v rovině občanské a rovině odborné.

icn urad
 

 
 Do 15. února mohla široká veřejnost posílat své nominace pro ocenění osobností právě v občanské rovině, které se výrazně zasloužily o rozvoj či reprezentaci města Humpolce a kterých si lidé váží pro jejich pevné morální a občanské postoje, mimořádné vlastnosti nebo zásluhy a činy v obecný prospěch. K rukám místostarostky města Mgr. Aleny Kukrechtové dorazilo celkem šest nominací a humpolečtí zastupitelé na svém únorovém veřejném zasedání projevili souhlas s oceněním všech nominovaných.

 

Pamětní medaile dr. Aleše Hrdličky představuje pro Humpolec obdobu institutu čestného občanství města a výběr laureátů z nominovaných osobností je v režii městského zastupitelstva. Na slavnostním galavečeru v rámci kongresu budou oceněni in memoriam bývalý humpolecký místostarosta Mgr. Roman Brzoň, lékař prof. MUDr. František Hamza, výtvarník Mgr. Dušan Kadlec a výtvarnice Zorka Ságlová. Ocenění převezmou také bývalý starosta města Mgr. Jiří Kučera a středoškolská pedagožka PaedDr. Jindřiška Jirsová.

 

Návrhy pro ocenění v rovině odborné předložila Česká společnost antropologická jakožto spolupořadatel Mezinárodního antropologického kongresu dr. Aleše Hrdličky. Jednu z nejprestižnějších cen pro odborníky v oblasti antropologie v mezinárodním kontextu převezme šest vědců, a to RNDr. Alena Němečková, CSc., doc. RNDr. Petr Sedlak, Ph.D., prof. MUDr. Ivo Mařík, CSc., prof. PhDr. Elizaveta Valentinovna Veselovsky, Dr.Sc., prof. PhDr. Marie Kaczmarek, Ph.D., DSc. a prof. Jane Buikstra, Ph.D.

 

VI. Mezinárodní antropologický kongres bude rovněž připomínkou 150. výročí narození slavného humpoleckého rodáka dr. Aleše Hrdličky. Humpolecké muzeum, které ve svém názvu nese doktorovo jméno, navíc slavnostně otevře novou antropologickou expozici.

 
Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková

Petr

23 thoughts on “Humpol. zas. schválili 6 a 6nominací pro udělení Pamětní medaile dr. Aleše Hrdli

 1. Doufám a věřím, že město také zafinancuje pamětní příležitostné poštovní razítko k této události !

  1. Není na ocenění exstarosty trochu brzo?? Až historie ukáže,zda jeho vedení města bylo opravdu správné a dobré.

    1. Jestli má svědomí, tak za to co provedl s LTRN, s AN a pomateným Kratochvílem, za umožnění ztráty kvalitní pramenité vody pro občany a další věci, tak se sám a dobrovolně této medaile zřekne !

     1. Už jsem se bál, že bude v nějaké diskusi chybět pomatený Kratochvíl, „krádež “ vody atd. Ještě prosím prohnilou ODS.

     2. Tak nám zásahovka tento týden opět vsadila do vazby největšího gaunera našeho města. Jak jinak – byl to velký kamarád humpoleckých odeesáků – hlavně Jirky a Standy ! To jen zapadá do mozaiky obrazu této strany v našem městě. A nechápu lidi,kteří stále jezdí do servisu tohoto grázla. Nenechte se mást pohádkou, že se bratři pohádali a že s firmou už nemá tento nic společného. Jedná se pouze o promyšlený tah, aby mu policie a soudy nemohli tak jednoduše zabavit majetek. Je mi z toho na blití…..

     3. A kdepak ta zásahovka zasahovala? Měl prsty v zapálení aut v autobazaru Svatý Ján. Samozřejmě na to měl lidi kteří to provedli.Nevíte jaký dostal trest za Sukno a kolik byla Škoda?

     4. Zásahovka ho sebrala ve středu – bylo to i v TV. Minule dostal 4,5 roku, ale odseděl jen dva. To ale nebylo za Sukno. Za to zatím nedostal nic……….

 2. Profesorka Jirsová si danou medaili opravdu zaslouží. Je modelem správného učitele. Vždy upravená a nasmátá. Přeji jí při této příležitosti pevné zdravíčko!

  1. Zcela jistě zaslouží. Jen si ale rejpnu. Ona je profesorka? Mě také neříkají pane inženýre,když mám střední školu. Paní učitelka , nezní to lépe ?

    1. Pani ucitelka me neucila, ale take bych s osloveni Profesir setril. Titul Paedr. je sice titulem vysokoskolskym, na ktery je treba obhajit rigorozni praci, nicmene to Vam jeste zdaleka nezarucuje profesuru.
     Na druhou stranu v pripade pani ucitelky Jirsove je jeji oceneni opravdu spravedlive.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

ČNB pamatuje na Hrdličkovo jubileum.

St Bře 20 , 2019
Letošní 150. výročí narození významného humpoleckého rodáka, antropologa světového formátu, dr. Aleše Hrdličky bude připomínat ještě řadu let poté stříbrná pamětní mince. Česká národní banka ji na trh uvedla 20. března.

You May Like

Témata