Humpolák šiřitel dezinformací?

16

Na Youtube se v kanále „Tajemno a záhady“ objevil díl, pojednávající o Humpolci, hradu Orlíku nad Humpolcem a o našem serveru. Podívejte se, co vše se dá uplést nad pár řádky dávného vtipu.

Článek, který to vše spustil pochází z 5.7.2004 (jo, je to 20 let). https://www.humpolak.cz/utajeny-nalez-na-hrade-orliku/

Autoři videa z Tajemno a záhady nás před časem mailem kontaktovali do redakce ve snaze najít podrobnosti k nálezu nerostu. A byli velmi smutní, když jsme jim objasnili, jaké že to zprávy jsme tehdy od agentury Znojmia přebírali. Nicméně tvůrčí duch zvítězil a video o záhadném nerostu i tak vzniklo. Pro místního, nebo Humpolce znalého kolemjdoucího je video možná jen souhrnem míst, která zná, možná jimi denně prochází, nebo si je vybaví z dávné návštěvy.

Ovšem v redakci jsme z toho díla mrtví. Smíchy mrtví, přesněji řečeno. Obživly všechny dávné vtipy, hlášky a šťouchance, kterými jsme se tehdá častovali. A osobně mi při sledování videa došla ještě jedna věc. Jak jak moc je mi líto a jak veliká škoda je, že už mezi námi není Kapík. S jeho smyslem pro humor a s jeho tváří by video mělo násobně větší grády. Pevně věřím tomu, že by rád a zaníceně, s vážnou tváří s autory videa prošel celé to investigativní pátrání. Chybíš tu, kámo, zdravím tam nahoru.

Pár foto ochutnávek z videa:

1. Záběr na investigatovcovo pozadí. Pátrá po „vydavateli“  a adrese Lnářská 111. Ta je mimochoedm napsaná na boku paneláku asi pětimetrovým písmem.
Kdyby tak pan redaktor věděl, že stojí zrovínka u č.p. 113, kde měl Humpolak.cz kolébku a úřední bydliště, jistě by zajásal.

 

2. Létající Čestmír, a nebo tajemný nerost na Orlíku?

3. Pátrali skutečně do hloubky. Karlova univerzita, Praha.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - iDnes.cz: V Humpolci rezignovala starostka Štěrbová, stála i u zrodu Kraje Vysočina

4. Fakt hledali ….

16 thoughts on “Humpolák šiřitel dezinformací?

 1. Pane Čech, snažíte se sice hezky pány zdiskreditovat, pravda je ale taková, že jste v roce 2004 vydali lživý článek bez jakéhokoli kontextu, který by vedl čtenáře k tomu, že se jedná o vtip. To je bezesporu extrémně neprofesionální a pro profesionálního redaktora také osudné. Toto vaše zesměšňování redaktorů z kanálu „Tajemno a záhady“ vypovídá něco o vašem charakteru. Inteligentní člověk diskutuje, hlupák bez argumentů zesměšňuje.

  1. To patří ke koloritu města přetrvávajícímu ještě z let před rokem 2004 až doposud a odrážejícím se především na poli politickém.
   Kdybyste do budoucna dělali investigativní novinařinu, tak město Humpolec je studnicí lží, intrik, malých i velkých domů, nejrůznějších provázaností, kde obstojí jen ti přisátí.

  1. Odkaz na video jsem do článku doplnil, vypadl mi při ukládání. Díky.

   A raději se veřejně zeptám, protože pan Holub výše mi dává hluboký rozbor něčeho, co vůbec nebylo zamýšleno.
   Je to takhle OK?
   Vycházím z toho, co jsme si řekli/napsali na počátku naší komunikace a tahle noticka je než annonce na Vaše video a YT kanál obecně. Ona je teď doba taková podivná, korektnost světu vládne.
   Pokud by se Vás to nějak dotýkalo, nebo nebylo vhod, dejte vědět. Není nic snazšího než text stáhnout, přeformulovat, učesat a vůbec vykastrovat tak, aby neurážel něčí jemnocit 😉

   1. Tady nejde o žádný jemnocit. Zkuste se trochu zamyslet pane Čech. Přijde vám opravdu v pořádku dávat záměrně smyšlené články a neupozornit na to, že jsou smyšlené? Říká vám něco šíření dezinformací?

    1. Pardon, ale přijde mi, že se zde akorát snažíte o omezování toho, co si může někdo dát na svůj osobní web. Humpolák mi (s prominutím redakci) nepřijde jako nějaké velké seriozní médium, ale spíš jako web, kam místní chodí pro nové informace o Humpolci, diskuzi s ostatními a trochu zábavy, kam patří i ten zmiňovaný článek.
     Opravdu bych zde neházel vinu na Humpolák, každý by si měl informace ověřovat z několika zdrojů a nebrat nějaký lokální web jako zdroj pouze stoprocentně ověřených informací bez trochy té srandy.
     Každopádně autorům videa děkuji za propagaci našeho hradu a za kvalitně udělané video. Jen mi přijde, že zde děláme z komára velblouda.

     1. mimochodem, nenaznacuje vam okoli obcas, ze mate nedostatek fantazie?

    2. Nejsem sice pan Čech, ale jsem z redakce Humpoláka. A ano, mě to příjde naprosto v pořádku. Navíc si myslím, že tam to upozornění je. Já ho tam vidím několikrát. To že ho někdo nepochopí, ale není můj problém.

   2. Ale jistě že se nás článek nijak nedotkl, naopak nás pobavil. Bereme ho jako nadsázku, stejně jako bylo drobnou nadsázkou naše video 🙂 Konec konců vnímavý divák myslím pochopí, že ona naše „investigativa“ byla trochu záměrně přehnaná, logilcky pro zjištění reálného stavu stačil jeden telefonát, ale chtěli jsme ukázat kolik možností k tomu, ověřovat si informace existuje.

 2. Mně se zdá, že si to berete nějak moc osobně (ta dikce příspěvku tak vypadá). Já Humpolák neznám. Jsem tu po zhlédnutí videa. Ten pořad Tajemno a záhady na mě působí jako amatérský pořad, který cílí na svou skupinu. Skoro bych řekl, že to je taková parodie na pořady pana Klímy.

  Nicméně na Humpolák si můžete psát, co chcete. Ten pořad je spíše kritika média Náš region, ten si neověřil informace. Asi je dnes lepší tu rubriku nějak označit. Lidi jsou celkově nějak schopni sdílet všemožné hovadiny bez ověření. K tomu přispěly sociální sítě a to, že lidi čtou jen titulky.

  Měl byste ten pořad brát smířlivěji. 🙂

 3. Chachacha!!! Tak tohle mě rozsekalo. Humpolák zase spustil nějakou kauzu a aféru. No už to to nějakou dobu nebylo a docela mě to chybělo. 🙂 Olafe! Tytyty!

  Je to pár týdnů co jsem si všiml, že ten starý článek o tom nálezu nějak ve statistikách hrozně vyskočil a je strašlivě čtenej. A moc se mi líbil a říkal jsem si, že bych ho letos mohl repostnout právě na Apríla. Tak na to asi už nedojde. Jenom jsem pořád nechápal, proč je najednou tolik čtenej. No tak teď už to vím, oni ho četli páni „badatelé“. 🙂

  To mi jako chcete říct, že někdo opravdu s kapkou zdravého rozumu a špetkou možnosti rozhodování nepochopil, že se jedná o kachnu a věřil, že to je skutečnost? Vždyť jenom podle toho posledního obrázku v tom článku to snad přeci muselo dojít každýmu. To že to někdo převzal a začal šířit jako nějakou skutečnou informaci ale není přeci chybou Humpoláku.

  Jako jak víc by měl být ten článek „označen“ jako humor, než těma obrázkama a agenturou Znojmia?! Kromě této agentury tu máme taky několik článků od rádia Jerevan. Možno dohledat. Ty taky někdo bere jako seriózní informace?

  To už budeme opravdu tak nesvéprávný, že každý takový článek budeme muset dopředu označovat jako POZOR, toto je vtip/hoax – neberte to vážně. Neztrácí tím pak ten vtip vůbec smysl?

 4. Pane Axl, mam za to, ze humor bude muset byt jako humor oznacovan. Lidstvo degeneruje, a kdyz jim treba do navodu nenapisete, ze kocour se v mikrovlnce neususi, ale exploduje, tak ho tam narvou. Ac jsem zivotnim optimistou, tak prognoza lidstva je zrejma za co vezmes…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

IN MARGINE V 8SMIČCE HUMPOLEC

Po Bře 4 , 2024
Humpolecká zóna pro umění 8smička představuje výstavu s názvem IN MARGINE: Rám, sokl, vitrína, která se věnuje tématu autorské adjustace, tedy přípravy uměleckého díla k vystavení samotným tvůrcem. Jde o oblast, která je často marginalizována nejen umělci a diváky, ale i v dějinách umění. Výstava se proto zaměřuje právě na […]

You May Like

Témata