Humpolec bude mít jízdárnu

5

Zhruba dva týdny už ve městě působí bakalářský studijní obor pražské České zemědělské univerzity, zaměřený na chov koní a jezdectví. Do tří let by navíc vedle sídla školy měla vyrůst nová moderní jízdárna.

Škola by se měla pustit do realizace projektu už v příštím roce. Moderní hala s jízdárnou by mohla stát u školy už za dva až tři roky. Hala bude určena převážně k tréninku absolventů a frekventantů jezdeckého oboru. Přístupná ale bude i veřejnosti.


Krytou jízdárnu si vyžádal nově otevřený obor zemědělské univerzity. Střední škola se založením bakalářského oboru rozrostla o devětatřicet studentů tříletého studijního cyklu. Mnozí si s sebou přivezou vlastní koně, které je třeba někde ustájit. Krytá jízdárna navíc umožní i ničím nerušený trénink v zimních měsících. Studenty vysoké školy, šestatřicet dívek a pouze tři chlapce, čeká v letošním školním roce zatím jen teoretická výuka. Ve specializovaných učebnách střední školy se budou střídat se svými mladšími kolegy. Do praxe se na školním statku pustí až ve svém druhém a třetím ročníku. Absolventi najdou uplatnění v jezdeckém sportu jako trenéři, cvičitelé či rozhodčí.
Humpolec se tak postupně stává jezdeckým centrem celé republiky. Už řadu let ho vždy jednou za rok proslaví jezdecké soutěže Zlatá podkova. Na školním statku střední zemědělské školy probíhá výuka chovatelství koní, ke které se letos přidal i vysokoškolský bakalářský obor. Moderní jízdárna pak významně pomůže jezdectví na Vysočině.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Humpolecké trhy

myska

5 thoughts on “Humpolec bude mít jízdárnu

   1. Dobře. Dělal ji arch. Závodský.
    Tak jinak.. Byla architektonická soutěž?????
    Nebo ešče jinak…Proč nebyla???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Třídění odpadů by mělo být ekologické i ekonomické

Čt Říj 27 , 2005
Možná Vám nadpis článku připomene jiný článek na www.mesto-humpolec.cz. Tak si dovoluji doplnit tyto informace z pohledu občana nebo podnikatele. Čtěte dále:   Participativní Humpolec: Lidé chtějí sport a zábavu. Poprvé rozhodují o penězích

You May Like

Témata