Humpolec bude posílat zprávy na telefony

2

Informace z městského úřadu SMSkou na mobilní telefon.

Informovat obyvatele pomocí mobilních telefonů má v úmyslu po dalších městech v kraji i radnice v Humpolci. Prostřednictvím SMS zpráv na mobil každého, kdo si tuto službu zaregistruje, bude pak městský úřad rozesílat informace o aktuálním dění ve městě.
„Zjistili jsme, že informovanost lidí je malá, takže se snažíme vymýšlet různé metody, kterými bychom tento stav zlepšili. Nyní je to i nový občasník Radniční listy,“ uvedl místostarosta Roman Brzoň.
Metoda informovat obyvatele formou SMS zpráv z městského úřadu již na Vysočině úspěšně funguje například v Havlíčkově Brodě, kde se humpolečtí radní nechali inspirovat. Službu bude hradit městský úřad a podle předběžných odhadů to město měsíčně vyjde na zhruba pět tisíc korun. „Současně by to mělo více výhod, například bychom mohli o různých aktualitách informovat i starosty okolních obcí, které pod Humpolec spadají,“ vysvětlil další možnosti využití této služby místostarosta Brzoň.
Do budoucna chce město SMS službu pro občany rozšířit také o praktické informace, například jaká je situace na příslušném odboru, kde si občan potřebuje vyřídit své záležitosti, kolik zde čeká lidí na vyřízení a nebo se pomocí SMS zprávy budou moci lidé k příslušným úředníkům objednávat.


Zdroj: MF Dnes

Čtěte dále:   Tak trochu jiné halušky s brynzou, slaninovým pyré, zeleninou a bramborovou slámou

olaf

2 thoughts on “Humpolec bude posílat zprávy na telefony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pravidla českého pravopisu na internetu

Po Zář 29 , 2003
Nevíte zrovna jak co správně česky napsat? Využijte komfortního vyhledávání na internetu, ale s „výsledkem bez záruky“. Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro

You May Like

Témata