Humpolec má včelařský skanzen

Při příležitosti 100 let organizovaného včelaření na Humpolecku byl veřejnosti otevřen včelařský skanzen a stálá výstava ve Včelařském domě čp. 254 na Dolním náměstí.

Oslava stých narozenin humpoleckých včelařů nabídla procházku minulostí. Členové spolku nechají nahlédnout zájemce do tajů svého oboru. Mezi šestatřiceti vystavenými úly nechybí například prapůvodní klát stejně jako nejnovější řemeslné včelí příbytky. 


Další včelařské nástroje a zajímavosti se skrývají ve včelařském domě. Zájemci tam mohou dohledat i jakýkoliv údaj ze stoleté historie humpoleckého spolku. K dnešnímu dni humpolecká organizace včelařů sdružuje 137 lidí.


 


Výstavu i skanzen je možné navštívit na základě tel. Dohody s panem Havlem (tel: 721 864 542)  nebo panem Bártlem (tel: 723 584 685)


 


  

(Foto: http://www.infohumpolec.cz/)


 


 

Čtěte dále:   Staré a nemocné stromy z Humpolce zmizí

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Setkání mistrů v Humpolci

Po Říj 15 , 2007
V sobotu 13.10.2007 se konal již 20.ročník Setkání mistrů Bernard Cup Humpolec. Dnes, tj. v pondělí 15.10., bude na ČT4 sport v 20.30 hod. k vidění záznam z třetích a finálových jízd. Čtěte dále:   iDnes.cz o Humpolci: Maximálně dvě hodiny, ne déle! Humpolec omezí parkování v centru města

You May Like

Témata