Humpolec – město středověku?

2

Zatímco se ve starých časech vylévaly splašky z oken, dnes se v našem městě biologický odpad produkuje přímo na ulici. A to s absolutní lhostejností, přímo před „zraky“ kamerového systému.

Zkusili jste se někdy o víkendu jen tak projít nočními ulicemi? Co uvidíte kromě potácejících se opilců, rozjařené mládeže a nějaké té brouzdající se milenecké dvojice? Napadá mě pouze jediný, poněkud neslušný, leč výstižný výraz – „chcací komando“. Všude, kam vaše oko dohlédne, spatříte totiž močící muže. Před Billou, u pošty, v parku, u domů ve výklencích anebo i přímo na chodníku. Bez jakýchkoli skrupulí tito jedinci znečišťují město, aniž by jim za to hrozil byť minimální postih.


 


O co nakonec jde, že ano? No tak „to“ na něj přišlo, co s „tím“ má proboha asi tak chudák dělat? Když si ale uvědomíte, kolik lidí za noc vypustí do ulic města své exkrementy, začne vám trochu vibrovat žaludek. U Billy odkládají nakupující své tašky s potravinami, v parcích si hrají děti a co má asi tak říkat majitel obchodu, který ráno spatří u svého pracoviště pomočené (nebo i pozvracené) vstupní dveře? Nakonec my všichni v těchto fekáliích chodíme a nosíme si je na podrážkách bot domů.


 


Nejsem fundovanou osobou, která by měla v kapse optimální řešení tohoto problému. Kdysi ale město investovalo do zřízení odpadkových košů na psí exkrementy (kde jsou jim konce), co takhle že by všichni muži vyfasovali jakési příruční pisoáry? Anebo by se každý piják piva  musel povinně zaevidovat a platil by městu jakési poplatky, ze kterých by se financovala desinfekce ulic?To je samozřejmě všechno nadsázka, ale pokud se v lidech nezdvihne jakási uvědomělost a ohleduplnost vůči druhým, budeme se muset chtě-nechtě pohybovat ve splašcích jako za dob středověku. Jelikož s variantou zdravého lidského rozumu moc nepočítám, nenapadá mě, jak se s problematikou vyměšování na ulicích efektivně vypořádat. Má snad někdo ze čtenářů Humpoláka nějaký konstruktivní návrh?

Nový symbol našeho města

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Nový symbol našeho města

myska

2 thoughts on “Humpolec – město středověku?

    1. Zpráva z tisku: 2.11.2004 Dháka (INT)
      Bangladéšský soudce byl zadržen policií, když na městské periférii močil na zeď paláce velvyslance …

      No vidíte, a vy by jste chtěl zavírat děti doma. :-)) (A to lidi z takovýchto zemí považujeme za barbary!!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecký Magor

Pá Lis 5 , 2004
23. září 2004 oslavil Ivan Martin Jirous řečený Magor šedesátku. Přinejmenším tištěným médiím stála tato událost za pozornost, a to je dobře. Je však potřeba řici, že v pohledech na básníka a vůdčí postavu českého undergroundu se — alespoň pro zasvěcené — neobjevilo nic nového. Náš blok se pokusí připomenout […]

You May Like

Témata