Lidé z Rozkoše nechtějí čerpací stanici

7

Mezi rozkošskými bytovkami a hlavní silnicí ve směru Humpolec-Havlíčkův Brod, tedy takřka na návsi, by měla vyrůst nová benzínka, kterou zde zamýšlejí postavit představitelé ledečské Lesní společnosti, tj. vlastníci dotčených pozemků.

Ačkoliv se najdou zastánci stanice, zejména pak provozovatelé tamního dealerství automobilky Fiat, jehož autosalon by byl tankovacímu areálu sousedem, většina obyvatelů Rozkoše je zásadně proti. Záměr vyvolal vlnu odporu a osadní výbor inicioval petici, kterou podepsalo 180 lidí. Rozhořčení neskrývají zejména uživatelé bytových domů, kteří by měli stojany rovnou pod okny. Dle jejich názoru benzínová stanice nepatří do středu vesnice, ale na její okraj, kde nikomu nepřekáží. Obávají se hlučného a prašného provozu, navíc s nepřetržitou pracovní dobou, která by mohla mít vliv na udržení nočního klidu ve vsi. Značnou starost jim dělá i případné parkování kamiónů.


Rozkošská stížnost dorazila na krajský úřad, na některá ministerstva a také na humpolecký městský úřad, kde však nenalezla až takové pochopení. Zde právě posoudili záměr vzhledem k územnímu plánování a z tohoto hlediska jej zhodnotili jako vyhovující. Podle starosty města budou auta projíždět prostředkem Rozkoše stále stejně frekventovaně a  benzinová pumpa hustotu provozu neovlivní. Navíc se domnívá, že by obyvatelům vesnice mohlo přijít vhod nakoupení určitého sortimentu potravinářského a jiného zboží 24 hodin denně.


 


Vše nakonec zřejmě rozhodne územní řízení, o které ale zatím investor nepožádal. Ten si je však jistý, že se záměr vydaří, neboť si nechal zpracovat studii, zda v inkriminovaném místě lze tuto stavbu umístit. Předběžný průzkum dopadl s kladným výsledkem.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

myska

7 thoughts on “Lidé z Rozkoše nechtějí čerpací stanici

 1. Na co další benzínku?
  Toto jen jasně naznačuje, že na pohonných hmotách jsou takové marže, že se uživí i dvě benzínky vedle sebe.

  1. rozkoš je jednou z největších místních částí,je nutno,aby osadní výbor spolčně se zastupitelstvem města věci řešili. V Hněvkovicích zase v bývalých kravínech vzniká STK kamionů,také to nikoho nezajímá…

   1. Opět jeden chytrák, který jistě „dobře“ zná pravomoci výborů a zastupitelstva. Pokud investor splní všechny zákonem a ostatními předpisy dané podmínky, může si to na svém vlastním pozemku postavit a osadní výbor se zastupitelstvem může jenom přihlížet. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak, to je totiž demokracie.
    Na druhou stranu je zajímavé, jak „odborníci“ kteří se podepisují pod petice, již dopředu vědí jak to bude škodit.
    Pokud by se s tím záměrem seznámili, tak by zjistili, že se jedná o čerpačku pouze s malým parkovištěm, podobnou té v ul. 5. května a tam opravdu moc problémů s parkováním těžkých kamionů nehrozí a těžko se kvůli ní zvýší provoz.
    Nejsem jejím zastáncem, ale pouze se snažím být nestranný a držet se reality co se týče zákonů a ostatních předpisů a možnosti, jak moc to můžou občané a samospráva ovlivnit.

    1. Tak koukám, že se opět na názory lídí, kterých se to přímo dotýká, z vysoka kálí. To je přesně politika ODS. Mají plnou hubu souznění s lidmi, ale pouze s těmi, kteří do ODS pumpují peníze. Ani se nedivím, že je lidé ženou od koryt.

     1. Myslím, že pokud investor splní všechny podmínky stavby dané zákonem /které mimochodem schvalovala předchozí vláda čSSd / může si na svém pozemku postavit co chce. Za chvíli by to dospělo k tomu, že mi soused bude diktovat jakou barvu a druh kytek si můžu vysázet na svém záhonu, připadně zda vůbec, protože má alergii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Celkový výsledek voleb na Vysočině

Po Říj 20 , 2008
Ke krajským volbám na Vysočině přišlo nejvíc voličů v republice, účast se pohybovala okolo 45 procent. Kromě voleb do krajského zastupitelstva se na Vysočině konaly na Pelhřimovsku a Žďársku také volby do Senátu. Do druhého kola senátních voleb v obvodě Pelhřimov postupují Milan Štěch (ČSSD) a Stanislav Bernard (ODS). Čtěte […]

You May Like

Témata