Humpolec navštíví kardinál Duka, cestou do želivského kláštera

24

Na návštěvu do Humpolce zamíří ve středu 26. července kardinál Dominik Duka. Před radnicí ho spolu s jeho doprovodem v jedenáct hodin dopoledne přivítá starostka Alena Štěrbová.

Po krátké návštěvě bude kardinál pokračovat do Petrovic, kde vysvětí kapličku svatého Antonína. Cílem jeho cesty pak bude Želivský klášter.

Humpoleckou radnici navštíví poprvé za dobu svého působení v Římskokatolické církvi.

Axl

24 thoughts on “Humpolec navštíví kardinál Duka, cestou do želivského kláštera

 1. K tomu jste přece byli povoláni; vždyť i Kristus trpěl za vás a zanechal vám tak příklad, abyste šli v jeho šlépějích. On ‚hříchu neučinil a v jeho ústech nebyla nalezena lest‘. Když mu spílali, neodplácel spíláním; když trpěl, nehrozil, ale vkládal vše do rukou toho, jenž soudí spravedlivě. On ‚na svém těle vzal naše hříchy‘ na kříž, abychom zemřeli hříchům a byli živi spravedlnosti. ‚Jeho rány vás uzdravily.‘ Vždyť jste ‚bloudili jako ovce‘, ale nyní jste byli obráceni k pastýři a strážci svých duší.
  (1Petr 2,21-25)

  1. tak to nám zase bude Štěrbová předvádět víru ! bolševická kariéristka si vzala prominentního bolševickýho synáčka, nechali si od rodičů a sourozenců postavit dům a pak je vyhnali. z okolí které se staví kriticky se po vzoru strany snaží udělat ve veřejném prostoru duševně narušené a obklopuje se jen servilními postbolševickými pohrobky. s dětmi se také nepárala a ponechala ve své blízkosti jen nejvěrnější a nejpodlejší prolhanou učitelku a hvězdu fotbalu a exekučních řízení, trenéra. ale jo, takhle nějak si soudruzi voliči pravého katolíka představuji. 😀

  1. soudružka Štěrbová, která vystřídala snad už všechny partaje se nechala požehnat od Duky, který se svým chováním a morálním kreditem k této převlékačce kabátů a kariéristce vyloženě hodí. Ale teď už zase k šedivé realitě a šup do práce. Zatím žádné výsledky!

   1. Pokud vím tak Štěrbová byla pouze členkou KDS, pokud víte co to bylo za stranu, za US-Deu i hnutí ANO kandidovala jako nestranická kandidátka. Podívejte se trochu do archivu politického spektra v Humpolci.

    1. No, zminil jsem Humpolec pred jednim panem senatorem. A chytil se hned. A svete div se, hovoril o ni jako o velmi prizpusobive pani! Ja ji timto nechci hanet ale spis se divim panum z Hugo, ze si od takovehle „matadorky“ nechaji diktovat.

     1. No ne všichni jsou servilní. Z úřadu jdou informace, že v koalici je celkem dost pnutí právě proto, že pořádně nejsou vidět žádné výsledky. Hugo chce věci posunovat, ale anoisti a stanista jenom v klídku lebedit.

     2. Ale drahousku. Ted to neni problem opozice. Ted je to problem koalice. Ta ma prinaset vysledky. Proto preci je ta zmena na urade. Protoze se vysledky jen pohrnou, ne? Nebo ne? Na Standu to svadet sice muzete, ale dlouho s tim nepochodite. Minule byly spatne vysledky pouze a jenom chybou koalice. Proc to nyni je chyba zase take opozice? Nespolupracuje? Divite se? Mimochodem – Sterbova – ucitelka, Juzl – ucitel – ti nejsou zrovna pripraveni tahnout jak kone. Jediny, a to musim fakt priznat, je Machek. Tam uznavam ze maka jak sroub. Ale to je jako ve fotbale. Jediny hrac muzstvo nedela. Kor kdyz je kapitan lempl.

     3. sorry. Prekouk jsem se. Stanista nema nic spolecneho se Standou…. jinak ale trvam na svem. Vysledky nebudou, protoze byt nemuzou. Predstava, ze to pujde jako v Hranipexu – tj. ze si dupnu a bude, je naivni a naprosto nerealna. Komunalni politika je na dlouhou trat a je to o hodne velkych kompromisech. Nikdy se nikomu nezavdecite a ted Vas jeste vsichni za vsechno budou davat k soudu. To se pak chce neco delat. Ale jak se zaselo, tak se do jamy pada….

     4. Z tech co jsou na urade denne maka fakt jen Machek. Z tech co to nemaj jako obzivu jeste Hendrych, Alenka a Oplakal. Ostatni nic. Ptejte se jako ja lidi v technickejch, v osadach a na urade. Jsou vsichni ve shode.

     5. Že makají Hendrych, Alenka a Voplakal není nic divného, je to jejich normál, i proto jsem jim křížkoval hlasy. Příště to třeba udělá víc voličů. Za mě ideální starosta Voplakal.

     6. No pochybuju, ze clovek, kterej dela reditele v high-tech spolecnosti, by chtel jit do verejnyho sektoru na urad starosty. To usili mu za to nestoji.

    2. teď si soudruhu/žko udeřil/a hřebíček na hlavičku ! škoda jen, že ty vaše archivy se podařilo zničit, to by asi bylo počteníčko, tedy jestli si vůbec pamatujete co byla STB . :D:D:D

     1. Možná lépe než kdokoliv jiný. A ohledně ničení archivů Stb by bylo záhodno podotknout, že se záměrně tehdy ztratily i spisy vedené na Havla, Rumla, Bendu a jiné tzv. disidenty. Možná by některé ikony převratu dávno padly.

     2. Číslo 25085 žije !?! :D:D:D máš recht soudruhu a Štěrbová nám vysvětlí jak bude líp ?!? 😀

 2. ODS tu měla 32 let monopol na post starosty, nikdo ani nepípl. A tady po roce chcete zázraky od nového vedení? Myslím, že v tom dobrém, co se předchozímu vedení podařilo, tak se pokračuje, v tom v čem to nešlo se nepokračuje.
  Jestli příznivci Dohody čekali něco třaskavě akčního,tak opravdoví znalci politiky to nečekali.

  1. tak to je úplně, úplně nejvíc ! a je vidět, že 70 tis. mluvčí pro tiskovou mluvčí, opravdu nejsou vyhozené peníze !?! :D:D:D

  2. No jasne. Je to chyba ODS, ze je soucasne vedeni (az na cestnou vyjimku) naprosto neschopne a vysledky nejsou. Nejdriv chodi komentare, ze samotne vedeni je rozladene, ze se niceho nedosahlo a kdyz uz je to moc, tak se sahne k vymluvam, ze za to muze byvale vedeni. Tak aspon neco, prosim. Treba opravu a nove vybaveni altanu ve Stromovce. Neco, cokoli.

   1. Presne. Dotacni programy. Nejsou. Vyresena TJ Jiskra. Neni. Participativni rozpocet pro obcany. Neni. Zajistena zdravotni pece. Neni. Co tam ten mistostarosta dela?

  1. Mnoo kdyz se odplizneme od vsech tech politickych vykalu, tak je na miste konstatovat jeden nezvratny fakt. Humpolec je od kolapsu komunismu nejkrasnejsi mesto na Vysocine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vydejte se na Vysočinu vlakem

Út Čvc 25 , 2023
Znáte to. Naplánovat cestu, ideálně se vyhnout dopravním uzavírkám a kolonám, najít vhodné místo k parkování, zabavit děti, soustředit se na jízdu, nezapomenout namontovat držák a připevnit kola a místo regionálního pivního speciálu si dát nealkoholické pivo. Co takhle všechny nevýhody smazat a vydat se na dovolenou nebo výlet vlakem? […]

You May Like

Témata