Humpolec: vyroste nová mateřská škola. I pro dvouleté děti

19

V části parku u Základní školy Hradská v Humpolci najdou své místo nejmenší. Vznikne tady totiž nová mateřská škola, kam budou moci chodit i dvouleté děti. „Je opravdu potřeba. V posledních letech je trend takový, že dětí skutečně neubývá,“ uvedla humpolecká místostarostka Alena Kukrechtová.

Připravovaná školka pojme téměř stovku dětí. „Počítáme okolo čtyřiadvaceti dětí na třídu. A ty budou čtyři,“ nastínila Kukrechtová.

Výjimečná bude tím, že do ní budou chodit děti už od dvou let. „Dle školského zákona máme povinnost zajistit předškolní vzdělávání pro tříleté děti. Chceme však tuto možnost dát i dvouletým dětem a hlavně rodičům, kteří se potřebují vrátit dřív do práce,“ prozradila Kukrechtová.

ento krok oceňuje například Monika Novotná. „S přítelem plánujeme miminko. Mám ale dobrou práci, kterou bych si chtěla udržet, a nechci pořád otravovat babičky s hlídáním. Když budu mít jisté, že mé dítě bude moci do školky nastoupit hned o dvou let, budu moc ráda,“ svěřila se mladá žena.

Obědy budou do školky v Hradské ulici dovážet z mateřské školy Na Skalce. Je to z ekonomických důvodů. „V současnosti máme právě Na Skalce dostatečnou kapacitu školní jídelny tak, abychom využili toto řešení,“ vysvětlila Kukrechtová.

rojekt na novou školku bude hotový do konce srpna. „Pokud vše dobře půjde, na podzim budeme soutěžit dodavatele stavby. Je možné, že do konce roku by mohly proběhnout i první přípravné fáze,“ přemítala místostarostka.

Se stavbou samotné školky, která vznikne naproti základní škole, pak plánují začít příští rok. Prvotní náklady na ni mluvily o zhruba čtyřiceti milionech korun. „Uvidíme ale, jaká bude skutečná cena, protože teď šly ceny stavebního materiálu strašně nahoru,“ posteskla si Kukrechtová.

Pokud vše půjde podle plánů, hotovo by mohlo být na začátku roku 2023. Stane se součástí organizace Mateřská škola Humpolec, která v současné době zahrnuje tři subjekty.

Čtěte dále:   „Hommage à Santini“ 2023

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-vyroste-nova-materska-skola-i-pro-dvoulete-deti-20210708.html

Axl

19 thoughts on “Humpolec: vyroste nová mateřská škola. I pro dvouleté děti

 1. Tak skoda ze to byla prave humpolecka ODS ktera prodala byv. jesle za nizke jednotky milionu aby ted z rozpoctu vydala vyssi desitky milionu na vystavbu nove skolky! Takovy to sou kabrnaci a strategove!

  1. Tehdy byl trend vše prodávat. První popřevratový starosta byl v tomhle vyhlášeným expertem a kovaným fanatikem

     1. Jestli se to TO nepotvrdi minimalne v plnem rozsahu, tak to aby fakt lezl pivovarskejma trubkama. A nebo avec dieu Humpo a sorry bol som pomyleny 🤣. Zkratka vabank.

 2. nejsmutnejsi je, ze uz 2 lete deti budou cely den odlozene ve skolce. To je nejvetsi zlo na nich pachane.

  1. Bohužel doba si žádá i tento nepopulární krok. Firmy nerady nějaké úlevy ženám matkám dávají, navíc vládne ve firmách velmi často 12tkový pracovní systém, a tak není divu, že je zájem, aby dvouleté děty už putovaly kamsi. Babičky dnes pracují do 65 let pomalu už a tak hlídání je problém.

   1. Co to tady blábolíte? Za komančů byly jesle naprosto běžné a děti se dávaly do jeslí sotva začaly chodit. To není žádný výdobitek kapialismu.

    1. To samozřejmě. Ale také pamatuji ty kritiky po převratu, že za komunistů musely matky do práce a děti strkaly do jeslí, že to bylo hrozně špatné a kdesi cosi, no je vidět, že se vracíme

     1. Na druhou stranu, jak jinak to chcete dělat, když dnes někteří pomatenci hrozí kvótami na obsazení různých pozic ženami apod. To prostě ženy do práce musí. Nehledě na to, ze nevíte, jestli třeba během dne nezmění pohlaví, zacne se cítit třeba jako vrtulník, nebo borovice….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Večerní bouřky zasáhly hlavně Havlíčkobrodsko a Pelhřimovsko, lokálně padaly stromy

Pá Čvc 9 , 2021
Podvečerní a večerní bouřky zasáhly zejména pelhřimovský a havlíčkobrodský okres, ostatní okresy kraje byly dotčeny minimálně. Nejčastěji se řešily popadané stromy, nejvíce v okolí Humpolce a Havlíčkova Brodu. Čtěte dále:   Lepší ochrana před povodní: v Humpolci přibyla čidla, srážkoměr i hlásiče
Humpolecko zasáhnou dnes odpoledne silné bouřky s přívalovými srážkami

You May Like

Témata